Sony Ericsson Xperia Ray hakınnaki tüm sorularınızı cevaplarım

Sponsorlu Bağlantılar

kaan7878

kaan7878

Üye
    Konu Sahibi
Sony Ericsson Xperia Ray hakınnaki tüm sorularınızı cevaplarım
Uzun zamandır xperia ray kullanıyorum ve bu telefonu herşeyile öğrendim denilebilir. Mazeme kalitesinin bile test etmiş kadar oldum. almayı düşünenler olursa aklıdaki soruları sorabilirler

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Ekranı çok mu küçük bu sende sorun yaratıyor mu?

• Beğen
Tepkiler: velvet
ihtiza

ihtiza

Üye
Hocam ben Sony Ericsson Xperia Ray almayı düşünüyorum size göre eksileri ve artıları neler ?

kaan7878

kaan7878

Üye
    Konu Sahibi
Ekranı çok mu küçük bu sende sorun yaratıyor mu?

telefon ekranı diğer androitlere göre küçük. ama bu yeterli olmadığı anlamına gelmesin, benim el ve paramaklarım oldukça büyük olmasına ramen hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

- - - Eklendi - - -

Hocam ben Sony Ericsson Xperia Ray almayı düşünüyorum size göre eksileri ve artıları neler ?

Eğer merak ettiğin bişi var sa direk sorarsan daha çok yardımcı olabilirim. Kamerasında Sony'nin Exmor ™ CMOS sensörü vardır ve gerçekten çok kaliteli resim ve video çekme imkanı sunar. Bence tek eksiği cift ledli flaş. Ancak bu da günümüz androitlerin hemen hemen hiçbirinde yok.

myloweazrail

Üye
root yapmadan dns değiştirme mümkünmü acaba

kmlaga

kmlaga

Üye
xperia ray için önerdiğiniz faydalı proğramları ve zevkli oyunları yazar mısınız?

Xelord

Xelord

Üye
xperia ray için önerdiğiniz faydalı proğramları ve zevkli oyunları yazar mısınız?

Ben de Ray kullanıyorum.
Fruit Ninja
NBA Jam
Ski Safari
Gun Strike
Pocket God
Sentinel 3
Asphalt 6
ve Dead Trigger yüklü. Sorunsuz oynuyorum. (ICS 4.0.4 yüklü.)
Bunların haricinde Nova2, Modern Combat 3, Battlefield 2, Anomaly Warzone Earth, Dead Space güzel oyunlar telefon da çalıştırıyor kasma filan yok ama 2.3.4 oynuyordum bu oyunları. 4.0.4de çalışmayanlar oluyor. (mesela Nova2, Anomaly Warzone Earth)
Faydalı programdan kastın tam olarak ne programı istiyorsun?
Ama Muzik için: PlayerPro
İnternetten Radyo: Tunein
Video Player: MX Player
Dosya Yöneticisi: X-plore
Ofis Programı(Word-Excel filan): OfficeSuitePro
Fotoğraflar İçin: Paper Kamera(Farklı modlara çekiyorsun çizilmiş gibi filan.) ve Pixlr-o-matic(Efekt verirsin) Bunların haricinde içindeki Kamera Programı zaten iyi.

- - - Eklendi - - -

Konuya epey müdahale ettim ama yardımcı oluyim dedim :)

Şimdi teknik özelliklerini anlatmanın bir anlamı yok zaten her yerde yazıyor.
Genel olarak iyi bir telefon ben kullandığım beri tek derdim: Ekranım biraz büyük olsaydı ya da HDMI girişim olsaydı da TVye bağlasaydım oldu. O da oyun oynadığımdan yani. Sorun da olmuyor ama TVye bağlansa daha zevkli olur tabi.
Onun haricinde günlük kullanımda bence yeterli ekranı. Zaten fazla büyük olup da nereye koyacan? Ben cebimde rahat edemem açıkcası kocaman telefonla. İnce ve sade. Güzel de bir tasarımı var.

kaan7878

kaan7878

Üye
    Konu Sahibi
root yapmadan dns değiştirme mümkünmü acaba

Sanırım bu sorunun cevapı sadece xperia ray için değilde tüm androit telefonlar için geçerli. Eğer androit destek bölümüne sorarsan orda daha fazla yardımcı olabilirler. Kendi bildiğim kadarıyla dns değiştirme isĺemi için root gerekir

- - - Eklendi - - -

Xelord, yarımların için de teşekkür etmeliyim

Xelord

Xelord

Üye
Ne demek.
Bir şey daha ekleyeyim ekranla ilgili:
Sony'nin diğer telefonlarında da olan Bravia Engine görüntüyü daha bir güzelleştiriyor. Videolarda olsun Resimlerde olsun. Çözünürlük de iyi bence. Kendi fiyatındaki telefonlarla kıyasladığımız da güzel bir telefon diye düşünüyorum. Gidipte 1,5-2 milyarlık telefonlarla kıyaslamak olmaz :P

clgntrk

Üye
hocam ben teşefonu güncelleme yaptıktan sonra kapandı açılmıyor lütfen yardımcı olabilirmisiniz..

kaan7878

kaan7878

Üye
    Konu Sahibi
ben güncelleme denemedim. ancak okuduğum sağdan soldan duyduğum bilgilerle konuşabilirim. sanrım güncelleme yarım kalmış, yapmanız gereken sıfırdan bu sistem yüklemesini yapmak pc ile ama androitde bu hangi programla yapılıyor bilmem. birde ıcs ile androit 2 nin sistemleri çok farklıymış. hafıza kartını biçimlendirip denemen de çok küçük bi olasılıkla işini görebilir

thenejat

thenejat

Üye
Tam yerine gelmişim bu tel.i almayı düşünüyorum tipi boyutu çok hoşuma gidiyo ekranıda bana göre küçük deil ama kimsenin sormadığı ve benim için çok önemli olan bi soru sormak istiyorum.
Bu tel.in bi kullanıcı olarak şarj dayanıklılığını nasıl buluyorsunuz vede kendi kullanışınıza göre kaç gün gidiyo? lütfen cevap yazın.

ak_al

ak_al

Üye
Tam yerine gelmişim bu tel.i almayı düşünüyorum tipi boyutu çok hoşuma gidiyo ekranıda bana göre küçük deil ama kimsenin sormadığı ve benim için çok önemli olan bi soru sormak istiyorum.
Bu tel.in bi kullanıcı olarak şarj dayanıklılığını nasıl buluyorsunuz vede kendi kullanışınıza göre kaç gün gidiyo? lütfen cevap yazın.
eğer telefonu elimden düşürmem sürekli internete girer, oyun oynarım diyorsan 6-7 saati geçmez. normal bir telefon gibi kullanırım internetle oyunla işim olmaz diyosan 2günü devirir. ben günde 1-2 saat nete giriyorum 1-2 saat kadar oyun oynuyorum her gün şarj ediyorum. 4.0.4 sürümü çok şarj yiyor diyorlar 2.3.4'ü bilmiyorum bendeki 4.0.4.

thenejat

thenejat

Üye
Hmmmm anladım iyimiş merak ettiğim bi soru daha var unuttum sormayı
Telefonun hızı nasıl? Yani oyunlarda falan sıkıntı oluyomu?

DragonTR

Üye
Bende Bu Telefondan Almak istiyorum Sormak istediğim Bir kaç soru var

1- Uygulama , Yazılım vs. bulmakta problem yaşıyormusunuz ? Ben önceden Nokia Symbian Serisi Kullanıyordum Problem Yoktu bunda onun kadar fazla yazılım bulabilirmiyiz .

2- Gece Kamera Görüntüsü Nasıl Fotoğraf Kalitesi iyimidir ?

3- Sorunsuz Bir Navigasyon Programı varmıdır acaba

Xelord

Xelord

Üye
Hmmmm anladım iyimiş merak ettiğim bi soru daha var unuttum sormayı
Telefonun hızı nasıl? Yani oyunlarda falan sıkıntı oluyomu?

Ben görmedim oyunlarda bir kasma. >>
N.O.V.A 3 ,Asphalt 6 ,Modern Combat 3 ,Sentinel 3, Dead Trigger( Bir s3 deki bir onex deki olmasa da oyunu açıyor, oynuyorsun kasmıyor. Eğlenceli de ama tegra3 grafiği beklemeyin.low da mediumda oynarsın.) , Dead Space... gibi oyunları oynadım. kasmadan etmeden. yalnız dead trigger dediğim gibi. Googledan bakarsın oyunlara ya da youtube a "xperia ray game test" yaz bak :)

- - - Eklendi - - -

1- Uygulama , Yazılım vs. bulmakta problem yaşıyormusunuz ? Ben önceden Nokia Symbian Serisi Kullanıyordum Problem Yoktu bunda onun kadar fazla yazılım bulabilirmiyiz .

Herhangi bir uygulama sıkıntısı çekmezsin. O konuda şüphen olmasın.

Valla gece daha resim çekmedim ama kamerayla da o kadar ilgilenmiyorum. Kendi deneyimim yok ama. Exmor R sensörü var gece daha iyi görüntü almanı sağlıyor diyorlar. -Sonynin geliştirdiği bir şey Neo da Arc s de filan da olması lazım.- 8mp kamera işte, 720p video çekebiliyorsun.

thenejat

thenejat

Üye
Oooooo süper ya verdiğin cevaplar beni telefona daha çok yaklaştırıyo.Sanırım son bi soru daha sorucam basitinden,
Telefonun flash'ını el feneri olarak kullanabiliyormuyuz ama uygulamasız olarak ?

Xelord

Xelord

Üye
Kamerayı açarsın, flaşı açarsın zaten sürekli yanıyor. Otomatik flaş yok ona ben sinir olmuştum. Çekerken patlayıp sonra sönmüyor, ya hep açık ya kapalı :P
Yüklersin programı zaten kaç mb ki? 5-6 mb bir şeydir. Var öyle programlar ben yüklemiştim bir ara gereksiz bulup sildim.

thenejat

thenejat

Üye
Anladım kardeş başka sorum kalmadı herhalde :) Xperia go da öyle bişe gördümde el feneri aç diyodun flash yanıyodu o yüzden sordum saolasın çok yarımcı oldun.

kaan7878

kaan7878

Üye
    Konu Sahibi

Ben bu telefonu daha çok camerası için aldım. gündüz ve gece ( 0 ışık ) çekimleri gerçekten çok kaliteli. Ancak lokal ve baskın bir ışık kaynağı kameranın görüş açısı içinde olursa görüntü kalitesi aşırı fazla düşüyor. sizin istediğiniz yere değile her tarafdan ışık almaya çalışınca olmuyor. Ama bir gündüz çekimide daha iyi bi cep telefonu bilmem (iphone dahil ) örneğin gece resim çekerken arkada birde lamba vs varsa o lambanın ışığı geniş bir beyaz görüntü yaratıyor.

El feneri uygulamaları her yerde var. hatta kb lık uygulamalarda bile.

Aradığın uygylamayı en fazla 30 dk lik bir internet araştırması sonucu rahatca bulabilirsin.

Ben de nokıadan androide geçenlerdenim. Ancak henüz bir parasız ve iyi bir navigasyon bulamadım. CoPilot Live yi öneririm. Haberin olsun androidlerin hiçbirinde telefon kapalıyken alarm çalmaz.

Üst Alt