Son Tuğra | Galaxy S2 I9100 JB 4.1.1 PARANOIDANDROID v2.1 CM10Hybrid

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Son Tuğra | Galaxy S2 I9100 JB 4.1.1 PARANOIDANDROID v2.1 CM10Hybrid
Dikkat: Bu Custom Rom sadece Uluslarası Galaxy S2 modeli içindir.
Kodu GT-I9100 olmalıdır ve EN AZ Ics 4.0.3 sürümünde olmalıdır.

Herşeye başlamadan önce gerekli yazılımları ve araç gereçleri indirin
Gerekli Driverlar için ilk önce Kies programını Samsung'un sitesinden indirip kurun.

Odin Programı:
Geçici Kernel:

Jb 4.1.1 ParanoidAndroid:
Google Uygulamaları:

Yükleme talimatı: Daha önce Root-Rom işlerine hiç girmemiş olanlar için.bütün Rom yüklemeleri için Geçerlidir.

Eğer başka bir custom romdan geliyorsanız sadece mavi yazılı olanları uygulayın.
Eğer Tamamen sıfırdan kuracaksanız Mavi ve Kırmızı Renkteki yazıları sırasıyla uygulayın.

1)Telefonunuzu PC ye bağlayın

2)CM Rom ve Google Uygulamaları paketini telefonunuzun hafızasına atın

3)Usb kablosunu telefondan ayırın ve telefonu kapatın

4)Telefonunuzun ses azaltma,menü(dokunmatikler arasındaki fiziksel tuş),ve açma kapama düğmesine ekranda Sarı üçgen
içindeki Android görünene kadar basılı tutun

5)Telefonunuzu PC ye bağlayın

6)indirdiğiniz odin programını çalıştırın

7)odin programını açtığınızda PDA tuşuna basarak indirdiğiniz geçici devil kernelini seçin. ayarlar şu şekilde olmalı,

8)eğer ayarlarınız böyle ise start tuşuna basıp telefon yeniden açılana kadar bekleyin.eğer yeniden açılmazsa telefonun pilini çıkartın ve tekrar takın.ardından CWM menüsünü açın.(Ses arttırma + Menü + Güç tuşuna ekran geldikten sonra 1 saniye sonrasına kadar basılı tutun.)

9)şimdi bu menüde telefonu ses tuşlarını ve güç tuşunu kullanarak yöneteceğiz.
Ses arttırma tuşu bir üst seçeneğe giderken,ses kısma tuşu alt seçeneğe iner.ve güç tuşu ise enter yani tıklama görevi görür.

10)burda ses tuşlarını kullanarak Wipe Data/factory reset seçeneğine gelin.güç tuşuna basarak seçin.ardından yes tuşuna aynı yöntemle basın.yine aynı işlemleri Wipe Cache Partition için yapın.ardından CWM menüsündeki Advanced seçeneğine girin.
ordanda wipe dalvik cache ve wipe battery stats seçin.ve advanced menüsünden en alttaki go back seçeneğini seçerek CWM menüsüne dönün.

11)Yüklemeye başlıyoruz :) CWM menüsünden Install zip from sdcard seçeneğini tıklayın

burda eğer rom ve google uygulama dosyalarını telefonun hafızasına attıysanız choose zip from sdcard seçin.eğer hafıza kartına attıysanız choose zip from external sdcard seçin :) ardından rom dosyanızı seçin ve yes deyin.CM9 yükleniyor :)
(eğer yükleme esnasında telefon reset atıp tekrar cwm menüsüne girerse 11. işlemi tekrar yapın.)

12) isteğe bağlı olarak Google uygulamalarını paketini romun üstüne 11. adımdaki gibi yükleyin.

13)işlem tamam :) Custom Romunuz hayırlı olsun :)

Not: Anlatımda alıntı yaptığım "~N.A.W.Y~" e teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: NegroS, ~N.A.W.Y~ ve Silinen Üye 94869

cukuleaks

Üye
Teşekkürler kardo :oke: Yalnız neden direk zip şeklinde olan romu koymadın onu anlamadım :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler paylaşım için kullanmştım bu romu :oke:

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Nextman

cukuleaks

Üye
:rica: :ehe nasıl direkt zip anlayamadım :allalla:

Yani böle odinden felan deiğil. Rom mesela : Paranoid rom.zip şeklinde oluyor bunu hafıza kartına atıyorsun sonra recovery moddan yükle diyorsun yüklüyor. Onu diyorum ya işte :)

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Olum zaten zip şeklinde dosya :ah o odin şeyi root yetkisi için :ok2:

- - - Eklendi - - -

zaten cm rom ları cwm den kurulur biliyosun

• Beğen
Tepkiler: HacKLess

cukuleaks

Üye
Olum zaten zip şeklinde dosya :ah o odin şeyi root yetkisi için :ok2:

- - - Eklendi - - -

zaten cm rom ları cwm den kurulur biliyosun
haaa pardon dalgınlığıma gelmiş lanet olsun :D :gunes:

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Ne demek küçük muhittin :gul: : ?

• Beğen
Tepkiler: HacKLess
PremiumWork

PremiumWork

Üye
Teşşekkür ederim, ayrıca açıklayıcı olduğu için ayrıca sağol!!!

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Anlatım Nawy'e ait çok begendiğim için alıntıladım :) :rica:

8310

Üye
hocam kurduktan sonra tekrar orjinal romu 4.0.3 türkiye romunu odin ile yükleyebilirmiyiz.garanti bozulmamamsı için ve ayrıca jb sıkıntı falan varmı uyumsuzluk falan ......

marmelat

Üye
link ölü.. artı yukleyip kullananlar yorum atarsa sevinirim.. stabil çalışıyormu sıkıntı varmı

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Linkler yenilenesiye kadar :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt