Smart İnstaller sorununun çözümü + Sisleri bağlantıları kullanmadan yükleme

 • 23 Eylül 2012
 • 5016 Okunma
 • 66 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar hackli refreshlerde smart installer sorunu olabiliyor bazı arkadaşlar konusunu açmıştı bizzat kendimde yaşadım bunu, şimdi size resimlerle anlatacağım resime gerek bile yok çok basit bir işlem aslında ama anlaşılması daha kolay olur diye böyle olmasını uygun gördüm.

  Öncelikle linkten sis editörü indiriyoruz.
  http://www.maxicep.com/maxipda-turk...symbian-3-unsigned-turkce-maxipda-675546.html


  Bunu telefonumuza kuruyoruz daha sonra programı açıyoruz.

  < Resmi açmak için tıklayın >  Seçeneklerden yeni sis/sisx dosyaçı aç diyoruz.

  < Resmi açmak için tıklayın >  Daha sonra c ve e hafızası çıkıyor installer ile yüklenen sis dosyasını açıyoruz örneğin ben bağlantı ile kurulan batery monitörü seçtim örnek olarak.

  < Resmi açmak için tıklayın >  Daha sonra gelen yeri biraz aşağıya kaydırıyoruz orda dosya listesi yazan yeri açıyoruz ve karşımıza alttaki ekran geliyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >  Ordanda nokia smart installeri seçip seçeneklere tıklıyoruz.

  < Resmi açmak için tıklayın >  Tümünü çıkart diyoruz sonra bize c veya e'yi soruyor seçiyoruz ben e seçtim mesela e-data-sis-editör klasörüne yeni sis dosyasını atıyor onu kurduğunuzda sizden bağlantı istemeyecek ve yüklemeye hazırlanıyor gibi uzun beklemelere maruz bırakmayacak birkaç saniye içinde diğer basit sis dosyaları gibi yüklenecektir. Bunu bilen arkadaşlarımız vardır ama bilmeyenler olabilir ayrıca smart installer olan sis uygulamaları bağlantı kullanıyor internet paketimiz olmayabilir o an yükleyemeyebiliriz ama bununla bununda önüne geçmiş olursunuz.


  2.YOL :
  Arkadaşlar eğer sorununuz yine çözülmez ise bir de alttaki linkten smart installeri yükleyip deneyin bazılarında işe yarıyor. metyuu'ya teşekkürler.

  [url="http://www.maxicep.com/attachments/134221d1348959248/]Smart İnstaller 2.25[/url]

   


  Yazan: Mad EagLe
 2. ben hep böyle yapıyorum zaten ama anlatım yapmak aklıma gelmemişti :) emeğine sağlık dostum :oke:
   
  Mad EagLe bunu beğendi.
 3. rica ederim bazı arkadaşlar bilmeyebiliyor ve bağlanın kontörleri gidebiliyor ya da yükleyemiyorlar onlar için faydalı olur diye düşündüm hem smart installer prolarını hiç sevmem geç yükleniyor bazen yüklenmiyor menüye smart installer kısayolu atıyor falan bir sürü iş en temizi böyle :)
   
 4. yok, artık refreshte kontör gitmiyor direk yüklenmiyor :D Bide bu yöntem viber de işe yaramıyor :(
   
 5. Mağaza Uygulamasını Kullananlara Bir Çözüm Yok Malesef :)
  :tşk: Bilmeyenlere
   
 6. aynen :( smart installerin yüklemeyi geciktirmekten başka naptığını bilen varmı :D
   
 7. ben viberi yüklemedim smart installer sorunu çıktı böyle yaptım ilk yüklendi kodu girmiyordu sonra telefonu yeniden başlatıp kurdum sorunsuz çalışıyor.


  - - - Eklendi - - -

  pr 1.2'de ve annada smart installer yoktu yanlış hatırlamıyorsam vardı ama o kadar bekletmiyordu. Ayrıca mağazaya çare yok malesef ama bazen mağaza yükleme hatası diyor ama dosya yöneticisine gelebiliyor bazen tabi:)
   
 8. Bazı qt bileşenleri eksik olduğunda qt uygulamalarında böyle sorunlar oluyor.
   
  Mad EagLe bunu beğendi.
 9. evet mantıklı ama bu şekilde 2 tane uygulama yükledim sorun çıkmadı hackli refreshte yüklemeye hazırlanıyor diyip baya bir bekletebiliyor yüklemiyorda.
   
 10. :tşk:
   
  Mad EagLe bunu beğendi.
 11. konuya hakim birisi olarak bazı şeyleri açıklayabilirim.
  Smart installer adından da anlaşılacağı üzere akıllı bir yükleyicidir. Yani sisteminizdeki eksik bileşenleri bulur ve bunları yükler. Mesela uygulama yazılırken in app purchase kullanıldı. Normalde hiç bir cepte kurulu değildir bu paket ama smart installer bunu tespit eder ve size yüklemeniz gerektiğii belirtir.
  Gelelim aksi duruma. Yani paketten sisi ayırıp sadece uygulamayı kurmaya. O zaman da zaten kimi zaman bilmem ne eksik devam edilsin mi diye sorar. Evet der ve geçeriz ama uygulama çalışırken sorunlar baş göstermeye başlar. Kimisinde bildirim çubuğu görünmez kimisinde uygulamadan atar. Kimisinde yarım ekran çıkar vs.
  Smart installer keyfi bir özellik değildir. Çok yaralıdır ama bence tek dezavantajı yavaş işlemesidir. Qt mobility qtwebkit gibi bileşenler kimi zaman nokia tarafından güncelleniyordu. İşte o zaman gerekli oluyordu. Benim naçizane bildiklerim bunlar. Daha ayrıntılı bilgi isteyenler bana ulaşabilir.
   
  SymbianHacker ve Sensation bunu beğendi.
 12. emeklerin için teşekkürler fakat bu genelde bilindik bir yöntem kesin sonuç değil biz o smart installeri sorunu bulup yüklemek istiyoruz ufacık minicik bi qt bileşeni eksik ışte hangisi

  - - - Eklendi - - -

  microsoft apps yükleyenler de böyle bi sorun varmı acaba. acaba aradığımız qt onun içindemi
   
 13. nokia smart installer sürümün kaç?
   
  asigsasi bunu beğendi.
 14. 2.25
   
 15. yine uygulama yüklerken hatamı veriyor
   
  asigsasi bunu beğendi.
 16. evet maalesef
   
 17. sorun hackten kaynaklanıyor sanırım refreshi hackleyince yapıyor xplore ile installer server dosyasını sys bin içinden kaldır yeniden başlat öyle yükle o zaman sorun olmaz
   
  asigsasi bunu beğendi.
 18. ben fp1 kullanıyorum
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 13:04