Smart İnstaller Sorunu Anna, Lütfen Qt Symbian İçin Link

Sponsorlu Bağlantılar

sibernetik

sibernetik

Üye
bence soru onda deil. o ekranda ek uygulama indiriyor. ama download olmadığı için yüklenemiyor alman versiyonu yüklü ondan kaynaklanıyor olabilir. normal uygulamalar yükleniyor zaten.

1- Telefonun Dilini ingilizce yap telefon tekrar açılsın
2- Sleep Screen veya Smart installeri olan bir uygulama yüklemeden önce interente bağlı ve internetin aktif oldugundan emin ol..
3- Bu kadar sorun çözülür. kendini günceller.. Smart installer li olan hiçbir uygulamayı Türkçe dilince yükleyemezsin.. tabii internette olmalı.

• Beğen
Tepkiler: gkyrn

gkyrn

gkyrn

Üye
1- Telefonun Dilini ingilizce yap telefon tekrar açılsın
2- Sleep Screen veya Smart installeri olan bir uygulama yüklemeden önce interente bağlı ve internetin aktif oldugundan emin ol..
3- Bu kadar sorun çözülür. kendini günceller.. Smart installer li olan hiçbir uygulamayı Türkçe dilince yükleyemezsin.. tabii internette olmalı.

bu şekilde ovi store son sürümü ve sleeping screen i yükledim çok teşekkür ederim yardımından ötürü .peki şimdi qt sorunum çözülmüş mü oldu yoksa bu geçici bir çözüm mü?yani herseferinde ingilzceye çevirip mi yapmam gerek yine?

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
türkçe destekli smart installer gelene kadar böyle uğraştıracaklar bizi.. neyse ki qt uygulama fazla yok bende..tek korkum ileride gravity foursquare gibi tiryakisi olduğum programların qt versiyonlara geçmesi ileride..

gourme

Üye
her denileni yaptim olmadi kara zora bubbles i yukleyebildim

----------Eklendi @ 19:09:15 ---------- Yazıldı @ 19:08:03 ----------

ovi store sleeping screen hala fos

ciwan__47

ciwan__47

Üye
ingilizce dil care olmadi...

Suyaka

Suyaka

Üye
Bir kere bozarsanız toparlaması zor olur. Annayı yükledikten sonra yapmanız gereken dilinizi ingilizceye çevirip herhangi QT tabanlı Smart installer yoluyla kurulan bir uygulama yüklemek. Misal kuracağınız Sleeping Screen Qt mobility'yi, Nokia Drop ise Qt Quick Components'i ve diğer bir takım eksiklikleri internet yoluyla güncelleyip tamamlıyor. Şu adımları normal şekilde izleyen birinin hiç bir problem yaşamıyor olması gerekiyor. Bu kadar basit birşey, devlet meselesi hâline geldi. Bu arada artık mağazada, kurulumu oradan yapabilirsiniz.

aldemirfatih

aldemirfatih

Üye
Bir kere bozarsanız toparlaması zor olur. Annayı yükledikten sonra yapmanız gereken dilinizi ingilizceye çevirip herhangi QT tabanlı Smart installer yoluyla kurulan bir uygulama yüklemek. Misal kuracağınız Sleeping Screen Qt mobility'yi, Nokia Drop ise Qt Quick Components'i ve diğer bir takım eksiklikleri internet yoluyla güncelleyip tamamlıyor. Şu adımları normal şekilde izleyen birinin hiç bir problem yaşamıyor olması gerekiyor. Bu kadar basit birşey, devlet meselesi hâline geldi. Bu arada artık mağazada, kurulumu oradan yapabilirsiniz.
diyorsun, ama olmuyor..

aldemirfatih

aldemirfatih

Üye
Abi şimdi, bahsettiğim işlemlerden hangisini uygularken hangi aşamada hangi uyarıyı alıyorsun?
dili ingilizce yapıp Sleeping Screen i yükledim..sonra Nokia Drop i yükledim..daha sonra dili türkçeye çevirip indirmeye çalıştım ama yüklemenin sonunda yine kurulumu iptal etti..olmadı yani..ben mi eksik yaptım acaba..

----------Eklendi @ 12:22:22 ---------- Yazıldı @ 12:19:57 ----------

acaba hafıza karta yüklemenin bi sıkıntısı olur mu..hafıza karta yüklemiş olabilirim emin değilim.

boyabatlı

boyabatlı

Üye
dili ingilizce yapıp Sleeping Screen i yükledim..sonra Nokia Drop i yükledim..daha sonra dili türkçeye çevirip indirmeye çalıştım ama yüklemenin sonunda yine kurulumu iptal etti..olmadı yani..ben mi eksik yaptım acaba..

acaba hafıza karta yüklemenin bi sıkıntısı olur mu..hafıza karta yüklemiş olabilirim emin değilim.
arkadaşlar smart sis ile parçalayıp içindeki sis dosyasını alın kullanın ve forumda da yüklerken böyle yaparsak kimse qt sorunu çekmez ben öyle yapıyorum ovi den indirirken sis dosyasını e sürücüsü en altta gözüküyor seri bir şekilde ordan başka bir klasöre kopyala yapın x plore ile ondan sonrası sis editör işi şimdiden kolay gelsin

----------Eklendi @ 16:06:20 ---------- Yazıldı @ 15:58:30 ----------

arkadaşlar annaya geçtikten sonra mutlaka soft ve hard format atın ve güncellemeleri yapın telefon içinde yazılım güncelleden yoksa sorun yaşarsınız yani şu çalışmadı bu çalışmadı diye

Suyaka

Suyaka

Üye

Sen doğru şeyi yapıyorsun da, kimse demiyor ki bunlardan sonra yükleme problemi hâlloluyor diye. Bu bahsettiğimiz yol eksikleri gidermek ve gerekli bileşenleri telefona yükleyip bahsi geçen uygulamayı verimli kullanabilmek için. Smartinstaller probleminin çözümü yok, yani bu tarz Qt uygulamalarında, yani Smartinstaller gereksinimi duyan uygulamaları kurman gereken durumlarda muhakkak telefon dilini değiştiriyor olman gerekiyor. Bu konu büyük olasılıkla Nokiaya intikâl etmiştir ama ne kadar iplerler orası bilinmez. :)

chakal58

chakal58

Üye
Hi, the Qt files we've got are
for symbian^3 phones.
You can check on this link. nokia.ly/n0uQKL

Nokia'nın bana Qt ile alakalı soruma verdiği cevap...

Michaels isimli iletişim menajerinin yazısında hangi sırayla kurulum yapmanız gerektiği de yazıyor.

aristotheles

Üye
Qt falan hikaye bende Nokia'ya mail attım.Türkçe dili seçili iken bazı programlar kurulamıyor dedim geri dönüş yaptılar sorun yurtdışına bildirilmiş güncelleme çıkacakmış.

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
qt-components.sis‎ yüklemesi sırasında süresi geçmiş sertfika hatası alıyorum bunu yüklesem sleeping screen sorun çıkartmayacak ama uygun bi Qt components bulamadım gitti ...

SilentOne

SilentOne

Üye
su annada baya qt den sıkıntı yaptı zaten sıyıracam kafayı

engin_erg

engin_erg

Üye
şu smart installer'in türkçe dil sorunu hala devam ediyormu ? daha bulunamadı mı çalışanı?

crackerteam

Üye
arkadaşlar telefonumda ;nokia e6 symbian anna;bir sürü uygulama vardı;bi gün yanlıslıkla smart installer ı sildim;şimdi nasıl geri yükleyebilrim:( hiçbir uygulama yüklüyemiorm;her defasında unable to install hatası alıorum;üstelik te hackli:( yardımcı olabilirmsiinz??

Üst Alt