SM-N910F (NOTE 4) Hard Brick Nasıl Çözerim

Sponsorlu Bağlantılar

mhsm

Üye
    Konu Sahibi
SM-N910F (NOTE 4) Hard Brick Nasıl Çözerim
Telefonum kendini bir kaç kere resetledikten sonra bir daha açılmadı. Teknik servise gönderdim. Yapamadıklarını söylediler. Sanırım rom yüklerken hard brick yaptılar. Şimdi açma düğmesine basılı tutunca hiç bir tepki vermiyor. USB Kablosu ile bilgisayara bağlayınca Samsung Sürücüsü kurmama rağmen sürücü kurulmadı. Bir şekilde sürücü kurulumu yaptım. Sürücünün adı Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 olarak gözükmekte. Ne yapsamda Download Mode a almadığım için odinde gösteremedim. Neler yapmam gerekiyor. Bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi ?

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Hard-Brick Olmuş Telefonları Onarma ve Kurtarma
Bir çok arkadaşımız telefonuna rom yüklerken ya romu yapanların hatası yada kendi hatasından dolayı telefonları Hard-Brick olur. Hard-Brick olan telefon nasıl kurtarılır size anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi Hard-Brick olmuş telefonlarda USB JiG denilen yöntem kullanılır. Aşağıdaki paylaştığım videoda USB JiG nasıl yapılıyor anlatılmış.

Gerekli Olan Malzemeler
>>> 3 tane "100k ohm direnç" (Elektronik Malzeme Satan yerlerden bulabilirsiniz. Çok ucuz bir malzemedir)
>>> "lateks eldiven" yada "doktor eldiveni" (Vücudumuzdaki Statik Elektrik telefona geçmesin diye)
>>> HARD-Brick olan telefonunuz .

USB JiG

Videodaki işlemleri yaptıktan sonra

Bilgisayarımıza BuRaDaN - [200,45 Kb]

Uygulamasını indiriyoruz

Telefonunuzun Marka Modeline Uygun ORJİNAL ROM (Stock Rom) u indiriniz.

--- ve "Odin Multi Downloader 4.43" i açın

--- Uygulamada "OPS" yazısını göreceksiniz ve oraya indirdiğiniz dosyanın içindeki "Ancora.ops" U koymanız gerekecek.

--- ve sol taraftaki "Option" bölümünden "One Package" yi işaretleyin

--- Sağ alt bölümde "One Package" var ona işaretleyip kendi telefonunuzun Orjinal ROM' unu yükleyin.

Üst Alt