Note 2[4.3] Kurulumu En kapsamlı Anlatım[HATASIZ ŞEBEKE+ WİFİ+ ROOT!+ KNOX'U KALDIRMA]

Sponsorlu Bağlantılar

fat312

fat312

Üye
Evet knox u devre dışı bıraktım.root çalışıyor denedim.ben biraz daha deneyeyim olmazsa buraya yazarım tekrar

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Evet knox u devre dışı bıraktım.root çalışıyor denedim.ben biraz daha deneyeyim olmazsa buraya yazarım tekrar
aynı şekilde arkdaşında oldu imei sorgulmadan bakınca internetten imei kopyalnmış yazıyodu

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
İmei de kayıtlı gözüküyor baktım.bi süre çalıştı 5 saat falan sorunsuz sonra yine gitti . Belki yarın baştan kurarım teşekkürler cevap için
imei kayıtlı gözükebilir ama şebeke gözükmez sen dene olmazsa telefonucya 50tl vermek zordunda kalcan

fat312

fat312

Üye
Verdik 3 4 kez telefoncuya. telefon arkadaşımın benimki de yurtdışı ama bu nedense hep şebeke sorunlu. 15 gün dayanmıyo yaptıkları telefoncuların arap romu atıp duruyolar ama sonra gidiyo yine

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Verdik 3 4 kez telefoncuya. telefon arkadaşımın benimki de yurtdışı ama bu nedense hep şebeke sorunlu. 15 gün dayanmıyo yaptıkları telefoncuların arap romu atıp duruyolar ama sonra gidiyo yine
kullanılan imei atarsa oyüzden gidebilidr farklı telefncu dene

dogmus

Üye
Benım teldede şebeke sorunu wardı actım baktım baktım içinde ince bi kablo war zaten anten kablosu dıe geçio o zedelenmişti bende teknık degıl dıe dusunuyodum ama sorun ondaymıs 20 lira civarında bi fiyatı war onu değiştir bide öyle dene şuan şebekem harika cekıo fakat wifi acılmıo yardımcı olursanız cok mutlu olurum

lagetci

Üye
arkadaşlar bendede aynı sıkıntı vardı deneyerek çözdüm birilerine yardımcı olur belki 4.3 ve 4.4 den geri 4.1.2 dönüş yapacaz knoksu kaldırarak bu verdiğim romu odinle yükleyin ama wipeleri yapın kesin eski romda kalıntı kalmasın yenisini yüklerken rom bu linkte türkiye sürümü 4.1.2:

bunu odinle kurun telefona çok stabil denedim orjina gibisi yok bence sonra kurulum bittimi odinle tekrar philz_touch_5.15.0-n7100.tar.md5 kuracaz telefona link bu:
sonra telin hafızakartına GT-N7100_ModemMJ9 modemi internette araştırın bulun ve hafıza kartına atın philz_touch ile onu dakurun tamam şebeke wifi her şey çalışıyor ben biraz karışık yazdım bu işten anlayan arkadaş bunu düzgün konu acar ve anlaşılır şekilde yazarsa klon imeisi olupta agda kayıtlı değil hatası alan arkadaşlar bu şekilde kurtulabilir iyi akşamlar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
arkadaşlar bendede aynı sıkıntı vardı deneyerek çözdüm birilerine yardımcı olur belki 4.3 ve 4.4 den geri 4.1.2 dönüş yapacaz knoksu kaldırarak bu verdiğim romu odinle yükleyin ama wipeleri yapın kesin eski romda kalıntı kalmasın yenisini yüklerken rom bu linkte türkiye sürümü 4.1.2:

bunu odinle kurun telefona çok stabil denedim orjina gibisi yok bence sonra kurulum bittimi odinle tekrar philz_touch_5.15.0-n7100.tar.md5 kuracaz telefona link bu:
sonra telin hafızakartına GT-N7100_ModemMJ9 modemi internette araştırın bulun ve hafıza kartına atın philz_touch ile onu dakurun tamam şebeke wifi her şey çalışıyor ben biraz karışık yazdım bu işten anlayan arkadaş bunu düzgün konu acar ve anlaşılır şekilde yazarsa klon imeisi olupta agda kayıtlı değil hatası alan arkadaşlar bu şekilde kurtulabilir iyi akşamlar
sen eğer önceden 4.3 yada 4.4 kurduysan 4.1.2 romu "sw rev. invalid magic string" hatası verir ve downgrade yapamazsınız bu yötemi yapmanız için 4.3 ü cwm den falan kurmanız lazım

lagetci

Üye
Yok kardesim hic bir sikinti yok su anda kullaniyorum telde hic hata yok odinle yükledim knox devre disi oldumu hic sikinti almadim su an kullaniyorumYukarida yazdigim sekil yaptim harfiyen hic bir sikinti olmadi hic hata almadim arkadaslar su an kullaniyorum hic hatasiz4.3 kurdum 4.4.2 kurdum geri 4.1.2 ye döndüm su an kullaniyorumKnoksu DrKetan_MultiTool_AdvanceV5.zip ile kaldirin burda resimli anlatim mevcut knoksu kaldir sonra yukarda yazdiklarimi yapin bu kadar iyi aksamlar İste buda kaniti arkadaslar

fbiugur

fbiugur

Üye
Yok kardesim hic bir sikinti yok su anda kullaniyorum telde hic hata yok odinle yükledim knox devre disi oldumu hic sikinti almadim su an kullaniyorumYukarida yazdigim sekil yaptim harfiyen hic bir sikinti olmadi hic hata almadim arkadaslar su an kullaniyorum hic hatasiz4.3 kurdum 4.4.2 kurdum geri 4.1.2 ye döndüm su an kullaniyorumKnoksu DrKetan_MultiTool_AdvanceV5.zip ile kaldirin burda resimli anlatim mevcut knoksu kaldir sonra yukarda yazdiklarimi yapin bu kadar iyi aksamlar İste buda kaniti arkadaslar
Arkadas hakli 4.4.2 romdan 4.1.2 ye donus vardir sebeke gider agda kayıtlı degil hatasi alirsiniz fakat surumunuzun yapim numarasindan xda da var ona uygun modemi indirirseniz sebeke de geri geliyor kurmak isteyenlere kisaca anlatayim oncelikle cihaziniz rootlu olmasi lazim philz touch cwm nin son surumunu indirin odinle telefonunuza kurun ve telefonu actiktan sonra ubdate supersu 2.0.0 si indirin hafiza karrina ve ya telefona atarak cwm ile kurun daha sonra mobil odin triagle away ve csc uygulamalrini .apk olarak telefonunuza indirin kurun sammobile üye olarak 4.1.2 turkiye romunu da indirin sonra triagle away la sayaci sifirlayin mobil odine 4 1.2 romu yukleyip kurun modemi de uygun indirip kurucaksiniz linkler mevcuttur kurmakk isteyen olursa yardimci olurum

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
eğer 4.4.2 yi ota dan (on the air) la güncellerseniz bootloader güncelleşir ve downgrade kapınız kapanır ve 4.3 e bile dönemezsiniz dr ketan multi tool sadece knox uygulamalarını kaldırır eğer yeterli bilgisi olmayan bu konularda yeni olan arkadaşlar denemesin şebeke sorunları yaşayabilir

• Beğen
Tepkiler: fbiugur
yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
Terafile den indiremedim bi türlü. İndiremeyen olursa alttaki linkten N7100 HONG KONG yazılımını indirebilir.

muro6699

Üye
teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: cici60

cembas

Üye
dn3 v5.2 sorunsuz kullanıyordum akşam şarja taktım sabah samsung ekranı nda kalmış twrp yüklü son sürüm yeniden başlattığımda n7100 ekranında kakıyor tekrar rom yüklediğimde açılıyor tekrar yeniden başlatınca n7100 ekranında kalıyor ne yapmam gerek!!

rom yüklerken bütün wipeları yaptım

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
dn3 v5.2 sorunsuz kullanıyordum akşam şarja taktım sabah samsung ekranı nda kalmış twrp yüklü son sürüm yeniden başlattığımda n7100 ekranında kakıyor tekrar rom yüklediğimde açılıyor tekrar yeniden başlatınca n7100 ekranında kalıyor ne yapmam gerek!!

rom yüklerken bütün wipeları yaptım
wipe cachleri yap yüklemeden önce sonra telefona uygulamaları tek tek playden indirip kur geri yükleyiceden değil sorun düzelir.

Üst Alt