Sizce olurmu???

Sponsorlu Bağlantılar

maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi
Sizce olurmu???
Bilgisayarım Markası dell inspiron 1520

Özellikleri:

islemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7250 @ 2.00GHz, 2001 Mhz, 2 Çekirdek,

RAM: 4GB
HARDİSK: 300GB
EKRAN KARTI: Nvidia GeForce 8400M GS

SUAN ÜSTÜNDE KURULU OLAN SİSTEM

WİN7 64 bit

ama ben bunu

win10 64 bit yapmak istiyorum sizce olurmu

@MAERKEK @DeV/AsA

• Düşünceli
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bilgisayarım Markası dell inspiron 1520

Özellikleri:

islemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7250 @ 2.00GHz, 2001 Mhz, 2 Çekirdek,

RAM: 4GB
HARDİSK: 300GB
EKRAN KARTI: Nvidia GeForce 8400M GS

SUAN ÜSTÜNDE KURULU OLAN SİSTEM

WİN7 64 bit

ama ben bunu

win10 64 bit yapmak istiyorum sizce olurmu

@MAERKEK @DeV/AsA
Olur tabi . Win10 bazı sürümleri daha az ram tüketiyor . @PALA. Daha iyi bilir . 1903'tü galiba . O sürümü kurarsanız gayet güzel çalışır.

Bazı geliştiriciler win10 için az ram tüketen versiyonunu yapmıştı . Onları da inceleyebilirsin

maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi
@PALA. BAŞKAN DAHA AZ RAM TÜKETEN SURUM NEDİR

PALA.

PALA.

Üye
Az bellek kullanan sürümler 1607 ve 1709 sürümleridir. Ancak şöyle bişey var bu birazda arkaplan uygulamalarına bağlıdır, bunları kapatırsanız ve fazla uygulama yüklemezseniz 1 gb sistemin kendisine yetiyor. Bu sürümleri yükledikten sonra güncellemeleri de kapatmanız gerekir malumunuz desteği bitmiş sürümler bunlar. Bunun yanında 32 bit olanlarıda var, belleği daha az kullanır ama 4 gb bellek ile 64 bit daha iyi olur.
Aslında bunu çok da abartmamak lazım, son çıkan sürümü bile yükleyebilirsiniz. Yüklemelerde diski komple silip temiz kurulum yapmanız gerekir.
W8.1 de kullanabilirsiniz yada W7 de olabilir. Bunların hiçbirine garanti veremeyiz (çok iyidir şeklinde), deneyerek sınamanız daha yerinde olur.
Bunlardan hariç w10 ltsb ve ltsc sürümleri var ama onlar normal kullanıcılar için değil, 3-9 ay kullanabilirsiniz, araştırıp deneyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK