Yardım Nvidia Ekran Karti Yardımm!

Sponsorlu Bağlantılar

Siycey

Siycey

Üye
evet zaten bu seçenek onun için var nvidia denetim masasında dikey sekronizasyon gibi bişey yazması lazım onu açık yapım bir daha dene gine olursa ozaman sorun ekran kartında değil hdd-işlemci-ramda olabilir

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
evet zaten bu seçenek onun için var nvidia denetim masasında dikey sekronizasyon gibi bişey yazması lazım onu açık yapım bir daha dene gine olursa ozaman sorun ekran kartında değil hdd-işlemci-ramda olabilir
O secenek bende yok hepsine teker teker baktim :(

Siycey

Siycey

Üye

buradakimi açık yapacaksınıztabi sizin denetim masası böyleyse

Siycey

Siycey

Üye
işlemcide fena değil neden kasıyor sıfırdan bir win7 64bit kur senbende 4gb ram var 64bit 4gb ramin hepsini görüyor birde windows 7 kaç puan veriyor baktın mı ?

Siycey

Siycey

Üye
ekran kartın çalıyor ramin bir kısmını hyper memory yüzünden bendekide öyle fakat senin ramler ddr2 olunca ramdan aldıgı zaman düşük ram hızı yüzünden oluyor sanırım ekran kartın ddr3 daha hızlı ramleri fakat senin pc ramleri ddr2 yani %50 hız farkı var ddr3 en düşük 1066mhz çalışırken ddr2 800mhz de çalışıyor diye biliyorum

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartın çalıyor ramin bir kısmını hyper memory yüzünden bendekide öyle fakat senin ramler ddr2 olunca ramdan aldıgı zaman düşük ram hızı yüzünden oluyor sanırım ekran kartın ddr3 daha hızlı ramleri fakat senin pc ramleri ddr2 yani %50 hız farkı var ddr3 en düşük 1066mhz çalışırken ddr2 800mhz de çalışıyor diye biliyorum
Bende sorunun bu oldugunu dusunuyorum ama emin degilim

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
Hem ekran karti ramdan calinca daha iyi performans olmazmi ?

Uhops

Uhops

Üye
Hangi oyunda kaç FPS alıyorsun?
Sürekli kasmamı oluyor yoksa 15-20 dakika bir mi oluyor?
Bu kasma ekran kartını ilk aldığında(aynı oyunda aynı ayarlarda) oluyormuydu?

Siycey

Siycey

Üye
ve windows xp nin 32 biti max 3gb destekliyordu şimdi windows 7 32bitler 4gb ram destekliyor zaten ve bu arada 64bit çift çekirdek ve üstü için yani 32 bit işletim sistemi genelde tek çekirdekli pcler için senin işlemcin çift çekirdekli oldugu için 64bit kurman sana + performan olacak

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
Hangi oyunda kaç FPS alıyorsun?
Sürekli kasmamı oluyor yoksa 15-20 dakika bir mi oluyor?
Bu kasma ekran kartını ilk aldığında(aynı oyunda aynı ayarlarda) oluyormuydu?
Surekli olmuyor maximum 5 dakikada bir falan fps de oyun acilirken 300 falan oynarken degisiyor oyuna gore en dusuk 70 civarlarinda

Siycey

Siycey

Üye
ve windows sorunlu olabilir sen pcdeki önemli bilgilerini yedekleyip tüm harddiski sıfırdan formatla windows7 kursenin sorunun ani fps düşmesindeki takılma hissi aslında oyun takılmıyor örnek bir araba 200le giderken birden 70-80 e düşmesi gibi

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
ve windows sorunlu olabilir sen pcdeki önemli bilgilerini yedekleyip tüm harddiski sıfırdan formatla windows7 kur
Birde su var D surucusu bende birincil olarak gozukuyor onuda 200 gb yaptim windows ise C de yuklu bunun bi sorunu olabilirmi belki bundandir sorun ?

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
ve windows sorunlu olabilir sen pcdeki önemli bilgilerini yedekleyip tüm harddiski sıfırdan formatla windows7 kursenin sorunun ani fps düşmesindeki takılma hissi aslında oyun takılmıyor örnek bir araba 200le giderken birden 70-80 e düşmesi gibi
Çözümü yokmu peki nornalde nasil olmasi lazim ?

Uhops

Uhops

Üye
Surekli olmuyor maximum 5 dakikada bir falan fps de oyun acilirken 300 falan oynarken degisiyor oyuna gore en dusuk 70 civarlarinda
5 dakika sonra hep mi kasıyor yoksa, bir kasıyor 5 dakika kasmıyor sonra bidaha mı kasıyor?

Bide kastığı zaman fps sıfırdan mı eski haline dönüyor (73-0-15-50-70 gibi) yoksa 70-25-70 mi oluyor?

Siycey

Siycey

Üye
ekran kartımı değiştirmeme sebeb olmuştu
ben çözemedim oyun 150-160 arasıyken birden 60 a düşüyordu 1saniyelik bi geçikme takılma gibi bişey oluyodu hd5570 aldım allaha şükür şimdi öyle bir sorunum yoksen windows formatla sıfırdan sürücüleri kur %90 sorun çözülür ama çözülmesse oyunlarda başka ***** dene en son care ekran kartını servise götür bir baksınlar

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
5 dakika sonra hep mi kasıyor yoksa, bir kasıyor 5 dakika kasmıyor sonra bidaha mı kasıyor?

Bide kastığı zaman fps sıfırdan mı eski haline dönüyor (73-0-15-50-70 gibi) yoksa 70-25-70 mi oluyor?
5 dakka da bir iste ara ara yani fps de dedigin gibi atiyorum 70 0 75 gibi oluyo

ismailkilgoz

ismailkilgoz

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartımı değiştirmeme sebeb olmuştu
ben çözemedim oyun 150-160 arasıyken birden 60 a düşüyordu 1saniyelik bi geçikme takılma gibi bişey oluyodu hd5570 aldım allaha şükür şimdi öyle bir sorunum yoksen windows formatla sıfırdan sürücüleri kur %90 sorun çözülür ama çözülmesse oyunlarda başka cra ck dene en son care ekran kartını servise götür bir baksınlar
Benim fps sadece oyuna girerken cok yuksek oynarken hep en fazla 100 falan ama oyuna gore degisiyor iste

Üst Alt