Sistem - uygulama vs harici SD ye taşımak mümkün mü?

Sponsorlu Bağlantılar

eskenaim

eskenaim

Üye
    Konu Sahibi
Sistem - uygulama vs harici SD ye taşımak mümkün mü?
Arkadaşlar, sorun herkese ortak:

Anroid telefonların kendi hafızaları genelde sınırlı oluyor; Harici SD yuvası var ama onun kullanımı da cok sınırlı; ve dahili diskin dolmasını önlemiyor.
Andriod teknolojisi bu kadar gelişmişken merak ettiğim, sonradan eklenecek karta tüm sistemin imajını aktarmak ve telefonu tümüyle harici SD üzerinden kullanmak mümküm olabilir mi?? deneyen bilgisi olan var mı?

Olmuyorsa; uygulamaları tümüyle harici SD ye taşımak ve indirilecek uygulamaları doğrudan harici SD ye kurmak mümkün müdür? ayrıntılı anlatım var mıdır.?
Bir sürü konuda bahsi geçse de tatmin edici bir yol bulamadım.
Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.
Telefonum Note4 ve root ludur.

tass_co1983

tass_co1983

Üye
Sistem için gerekli dosyaları cihazlar sadece kendi hafızasına kurar. Yani harici karta kurma gibi bi lüksün yok.
Rom dan hafıza kartına atarım gibi şeyler düşünme hiç!
Ayrıca zaten harici karta kurarsan telefon gereğinden fazla yavaşlar.
Yapabileceğin uygulamaları hafıza kartına taşımak. Zaten telefonun root lu, forumda uygulamalar mevcut

eskenaim

eskenaim

Üye
    Konu Sahibi
Uygulamaları tamamen harici SD ye taşımak ve sonradan indirilecek uygulamaları da harici SD ye yönlendirmek ve oradan açmak için hangi app veya yöntem en kesin sonucu veriyor, tecrübesi olan söylerse sevinirim.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Telefon rootlu ise link2sd uygulamasının ücretli olanını öneririm. Ben bu hususta çok uygulama kullandım; lakin onun gibisini görmedim. Uygulama ile data dosyalarına varana kadar her şeyi sdkarta linkleyebiliyorsun, yani taşıyabiliyorsun. Telefonun kendi hafızasında ise oldukça iyi boş yer kalıyor. KEsinlikle pişman olmayacağına inanıyorum.

Ve hatırladığım kadarıyla kurulum için kayıt yerini de sdkart olarak değiştirebiliyorsun o uygulama ile.

eskenaim

eskenaim

Üye
    Konu Sahibi
Önerine Tesekkürler c.srtrike.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Tam ismi de link2sd plus. Zaten fiyatı oldukça ucuz olan bir uygulama. Reklam yapar gibi oluyorum ama 600-700 mblik dataları bile telefon hafızasından sdkarta atabildiği için bu kadar sevdim. Rica ederim.

Üst Alt