Püf Noktası WP8.1 Geliştirici Ön İzleme Sürümü Özellikler ve Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

alaca61

Üye
şuan appdeyim şimdi ne yapcam

sinilker

Üye
arkadaşlar lumia 920 var bende. wp8.1 geliştirici ön izleme sürümünü yüklemelimiyim yoksa tam sürümü mü bekleyeyim ? geliştirici ön izleme sürümünde seni çok uğraştırır dediğiniz bir şey var mı ya da çalışmayan herhangi bir uygulama ?

BlackPyton

BlackPyton

Üye
Beyler acil cevap verirseniz sevinirim. Bu güncelleme 24 Haziranda yayınlanacak olanla aynı ve eksiği olmayacak olan güncelleme değil mi? Ve ben bunu yüklersem garanti kapsamından cıkarmıyım ??

kamil5028347

kamil5028347

Üye
Beyler acil cevap verirseniz sevinirim. Bu güncelleme 24 Haziranda yayınlanacak olanla aynı ve eksiği olmayacak olan güncelleme değil mi? Ve ben bunu yüklersem garanti kapsamından cıkarmıyım ??

Final sürümde farklılıklar olacaktır bu tam sürüm değilki. Garantiden çıkmaz telefon çoğu kişi kurdu kullanıyor.

dakamon

dakamon

Üye
Yüklersen formalite icabı garanti kapsamından çıkıyor ama garantidekilerin telefonunda 8.1 yüklü olup olmadığını bilselerde bilmeselerde Türkiye de sıkıntı yok çünkü anlamazlar :) Yani gönül rahatlığıyla yükleyebilirsin.
Hazirandakiyle yüzde 90 aynı olacak sadece cihaz optimizasyonu yok eğer yazılımsal sıkıntılardan ötürü şikayet edeceksen yükleme. Onun dışında bir sıkıntı yok eğer 8.1 i erkenden test etmek görmek amacındaysan yükle. Ama tam performans bekleme haziranda yada temmuzda dağıtılan güncellemeyle tam performansta çalışacağını söyleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
BlackPyton

BlackPyton

Üye
Güzel o zaman sıkıntı yok :) Hemen yüklüyorum :))) Teşekkür ederim :) He bu arada L520 kullanıyorum Kilit tuşu + Kulaklık girişi + arama sensörüm bozuk. Garantiye göndersem yaparlar mı?

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Güzel o zaman sıkıntı yok :) Hemen yüklüyorum :))) Teşekkür ederim :) He bu arada L520 kullanıyorum Kilit tuşu + Kulaklık girişi + arama sensörüm bozuk. Garantiye göndersem yaparlar mı?
Yaparlar :)

dakamon

dakamon

Üye
En kısa sürede gönder bozuk telefon kullanamam hayatta illa yapılmış olacak :)

hamza29

hamza29

Üye

Final sürümünü bekle yükselttikte ne oldu sarjı doğru göstermiyor artalanda uygulamaların birçoğu çalışmıyor ana ekrana dönünce takılıp kalıyor ve daha cabası bi nevi 8.1 kobayıyız

T40 ile atıldı

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Final sürümünü bekle yükselttikte ne oldu sarjı doğru göstermiyor artalanda uygulamaların birçoğu çalışmıyor ana ekrana dönünce takılıp kalıyor ve daha cabası bi nevi 8.1 kobayıyız

T40 ile atıldı
Anlattıkların bende olmuyor. Benim sorunum aşırı ısınma ve şarj süresi. Windows Phone 8.1 Developer sürümünü kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
Nokia Belle

Nokia Belle

Üye
pekı bu 8.1 on incelleme yuklerken bu kalıcı mı kalıyo yoksa ..bide bu on guncelleme yukledıkten sonra orjınal wp 8.1 gelirmi acaba ..

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
peki bu 8.1 on inceleme yüklerken bu kalıcı mı kalıyor yoksa ..bide bu ön güncelleme yükledikten sonra orijinal wp 8.1 gelir mi acaba ..
Beta Yükleme yapınca sistem dosyaları sistem de kalıcı kalıyor. Telefonu sıfırlama yapsanız bile silinmez. Ancak orijinal yazılımı flaşlarsanız silinir.
Resmi sürümü gelince yazılım güncellemesi yapınca 8.1 e geçiş yapmış olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto ve Nokia Belle
Nokia Belle

Nokia Belle

Üye
Beta Yükleme yapınca sistem dosyaları sistem de kalıcı kalıyor. Telefonu sıfırlama yapsanız bile silinmez. Ancak orijinal yazılımı flaşlarsanız silinir.
Resmi sürümü gelince yazılım güncellemesi yapınca 8.1 e geçiş yapmış olursunuz.
pekıe windows 8.1 ne zaman geliyor acaba lumia 925

braayn

braayn

Üye
ALMANYA 6 OLDU BIRAKIN CYANI MIYANI :)

• Beğen
Tepkiler: emz, sahte_suhte ve Rainesto
Nokia Belle

Nokia Belle

Üye
pekı WP8.1 yuklemenın şarj konusunda nasıl acaba

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
pekıe windows 8.1 ne zaman geliyor acaba lumia 925
Nokia ve Microsoft cephesinden resmi açıklama gelmediği sürece bizler sadece tahmin de bulunabiliriz. Bu ay içinde gelir tahminimce. Bizim üvey evlat gene ağustos sonu gibi alır :)

• Beğen
Tepkiler: skynet
Nokia Belle

Nokia Belle

Üye
Nokia ve Microsoft cephesinden resmi açıklama gelmediği sürece bizler sadece tahmin de bulunabiliriz. Bu ay içinde gelir tahminimce. Bizim üvey evlat gene ağustos sonu gibi alır :)
ya peke WP 8.1 ön yükleme yüklesek şarj konusunda nasıl olur bu ön güncelleme .bide bu on güncelleme yüklerken daha soonra orjınal yazılım geldıgı zaman orjınal yazılımı yazılım güncelleme ye geliyo demi

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
ya peke WP 8.1 ön yükleme yüklesek şarj konusunda nasıl olur bu ön güncelleme .bide bu on güncelleme yüklerken daha soonra orjınal yazılım geldıgı zaman orjınal yazılımı yazılım güncelleme ye geliyo demi

Ön yükleme beta sürümü olduğu için bazı telefonlarda şarj konusunda fena çuvallıyor. Neticede optimizasyon yok. Yalın hali ile çok fazla şarj ömrü beklemek hata olur. Ha artısı gelecek olan bir sonraki sürümün kısıtlı olsada bazı özelliklerini kullanmak oluyor.
Gelecek olan güncelleme telefon güncellemeleri kısmına geliyor.

Orijinal yazılım gelince 2 türlü yükleme yolu var.
1- ota ile güncelleme. Yüklü olan tüm uygulama ve oyunlar yerli yerinde kalıyor.

2- Flaş atarak güncelleme. Flaş atmanın tek kötü yanı her şeyi baştan kurmak zorunda kalmak oluyor.

Şahsen ben her güncelleme sonrası telefonu sıfırlamayı tercih ediyorum. Symbian döneminden kalma bir alışkanlık :)

• Beğen
Tepkiler: Nokia Belle ve skynet
Nokia Belle

Nokia Belle

Üye
Ön yükleme beta sürümü olduğu için bazı telefonlarda şarj konusunda fena çuvallıyor. Neticede optimizasyon yok. Yalın hali ile çok fazla şarj ömrü beklemek hata olur. Ha artısı gelecek olan bir sonraki sürümün kısıtlı olsada bazı özelliklerini kullanmak oluyor.
Gelecek olan güncelleme telefon güncellemeleri kısmına geliyor.

Orijinal yazılım gelince 2 türlü yükleme yolu var.
1- ota ile güncelleme. Yüklü olan tüm uygulama ve oyunlar yerli yerinde kalıyor.

2- Flaş atarak güncelleme. Flaş atmanın tek kötü yanı her şeyi baştan kurmak zorunda kalmak oluyor.

Şahsen ben her güncelleme sonrası telefonu sıfırlamayı tercih ediyorum. Symbian döneminden kalma bir alışkanlık :)
tmm kardeşim bılgıler için çok teşekkürler:)peki bunun dili Türkçe demi

Üst Alt