Haber Şimdide Sony Xperia Z4 özellikleri sızdırıldı:4GB RAM, Exmor RS CMOS Sensör vs...

Sponsorlu Bağlantılar

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Kendi içinizde çelişkiye duruyorsunuz. Bi yandan "4 Gb Ram Android için az" diyorsunuz. Bi yandan "Sony'nin diğerlerinden güçlü olması için böyle olması gerekiyor" diyorsunuz.

Ya ben onu bilerek abartı olsun diye az dedim. 4gb tabiki az değil. Yoksa dediğim gibi şimdilik fazla ama yakın gelecekte çok değişik durumlar olabilir.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Ya ben onu bilerek abartı olsun diye az dedim. 4gb tabiki az değil. Yoksa dediğim gibi şimdilik fazla ama yakın gelecekte çok değişik durumlar olabilir.
Zaten bu yüzden rami yüksek tutuyorlar...

0MG90

0MG90

Üye
4GB ram işlemciye de bağlı. Mesela S800 için 2GB ram şart.

Hodor

Üye
isterse 32gb remi olsun androyid yine kasayr.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
4GB ram işlemciye de bağlı. Mesela S800 için 2GB ram şart.

Yani. 64bit işlemcilerin en büyük avantajı zaten 4gb dan fazla ram desteklemeleri. Ve artık yavaş yavaş böyle işlemciler geliyor yani 4gb ram kullanmamak için hiç bir neden yok. Tabiki en üst düzey telefonlar için.
Huawei bile 140 dolara 2gb ramlı telefon çıkarmış. 2-3 sene önceki 256mb ramlı galaxy ace ney bu ney.

0MG90

0MG90

Üye
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Bilgisayarla telefon bir mi?
Qualcomm'un sitesinden bakabilirsiniz hangi işlemci ne kadar ram istiyor diye
Ben zaten bir demedim. Olamaz da zaten.Çalışma sistemetiği aynı demek istedim.

PriZm

PriZm

Üye
Ben zaten bir demedim. Olamaz da zaten.Çalışma sistemetiği aynı demek istedim.

Donanıma ayrılmış sekmesi GPU ya ayrılan VGA belleğini gösterir ki bu yanlış bir tez.

Ayrıca Windowsda bulunan çekirdek ile Linux çekirdeği epey farklı. Dolayısıyla ram kullanımıda epey farklı işliyor.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Donanıma ayrılmış sekmesi GPU ya ayrılan VGA belleğini gösterir ki bu yanlış bir tez.

Ayrıca Windowsda bulunan çekirdek ile Linux çekirdeği epey farklı. Dolayısıyla ram kullanımıda epey farklı işliyor.
Senin dediğin VRAM olmuyor mu ?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye

Evet. Ve VRAM o gösterdiğin pencerede "Donanıma ayrılmış" olarak gözüküyor.
Vram , Gpu'nun belleği için geçerli.Ram ile alakası nedir ?
Senin dediğine göre bilgisayardaki sistem belleğinin artması Vram'in de de artmasını gerektirir.Vram , ekran kartında önceden olan hafıza.Sonradan yapılan Ram artışının ona bi etkisi olmaz sanki.
Mesela Nvdia'nın Gtx 760 , 770 tarzı Gpu'larının Vram'i düşük olduğu için Watch Dogs gibi oyunlarda sıkıntı yapıyordu.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Bence gösteriş yapıyorlar yazılım çok önemli yazılım olmadan cihaz çalışsın göreyim

PriZm

PriZm

Üye
Vram , Gpu'nun belleği için geçerli.Ram ile alakası nedir ?
Senin dediğine göre bilgisayardaki sistem belleğinin artması Vram'in de de artmasını gerektirir.Vram , ekran kartında önceden olan hafıza.Sonradan yapılan Ram artışının ona bi etkisi olmaz sanki.
Mesela Nvdia'nın Gtx 760 , 770 tarzı Gpu'larının Vram'i düşük olduğu için Watch Dogs gibi oyunlarda sıkıntı yapıyordu.
pardon ben yanlış anlamışım. Video Ram'i kastediyorsan evet o konuda haklısın.

o donanıma ayrılmış bölümü ramden vram yetmediğinde ona destek çıkmak için ayrılan bölümdür.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
pardon ben yanlış anlamışım. Video Ram'i kastediyorsan diyorsan evet o konuda haklısın.

o donanıma ayrılmış bölümü ramden vram yetmediğinde ona destek çıkmak için ayrılan bölümdür.
Aynen.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
android sistemi pil kullanımı neden yuksek dün %6 faland ı ama dün mobil veri hiç açık değildi ? Buda dünün

Üst Alt