Haber Şimdide Sony Xperia Z4 özellikleri sızdırıldı:4GB RAM, Exmor RS CMOS Sensör vs...

Sponsorlu Bağlantılar

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Bu telefonlar ram konusunda kaça kadar çıkacaklar merak ediyorum. Benim pc e yetişti resmen 4 gb ram falan aldılar başlarını gidiyorlar. Bence Saçma yapıyolar

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve hasan3472ty

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Şu donanımın kaçta kaçı gerekli diye düşünüyorum ve abuk sabuk şeyler yapıyorlar diye resmen fitil oluyorum. Adı cep telefonu!!! Cep bilgisayarı yada laptop değil.

Ula Google android yazılımındaki aksaklıkları , stabilize olamama sorunlarını ancak hayvan gibi donanımla gizliyorsun. İos (itunes iticiliği var) ve wp ye bu yüzden hayranım. Senin hayvan gibi donanımla yaptığın işi 2 çekirdek ve 512 mb-1gb ram ile yapıyorlar.
Ha bu arada 512 mb , win xp yüklü eski laptopum bile her işimi görüyor. (1gb ram fena olmazdı hani;)

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve sLeepLe
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Sızan tasarım:

Kaynak:

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve B.A.R.O.N
Invoke

Invoke

Üye
Ona sızan demeyelim de konsept diyelim. Her sene böyle acayip konseptler oluyor. :D

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe, ~N.A.W.Y~, Sucrofe ve 1 kişi daha
0MG90

0MG90

Üye
Tasarımda değişiklik olmayacak.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
xperia z4 concept videoları
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
Sony full hd üzeri ekran çözünürlüğü gereksiz demişti. Tükürdüğünü yaladın sony.

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
8 cekirdek ne ya magazalarda laptop bakarken bile cok az dort cekirdek goruyorum telefonda abartmislar. ramin o kadar artmasi da sacma ama ona yine bu kadar karsi bakmiyorum. yeni guncellemeyle daha performansli olacak bi sisteme neden sekiz cekirdekli telefon yaparlar ki

Luck Star

Luck Star

Üye
Sony'nin amacı rakamı yakalamak . bkz: nexus6 iphone6 ...

FK5896

FK5896

Üye
daha xperia Z bile alamadım Z4 çıkacak. bazen düşünüyorum, sony alınır mı alınmaz mı diye. Z2 hala güzel cihaz ama Z4 bu özelliklerle gelirse.. çok büyük fark olmaz ama, insan aç gözlü işte hep en yenisini ve en güncel olanını almak istiyor :stres:

• Beğen
KayraBey

KayraBey

Üye
4gb ram abartı...

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Fazla abarttın dostum android e 2gb yeterde artar.

Androidin gelişimine bakılırsa bence hiçde abartılı değil. Tamam biraz olabilir ama oda olsun beya :)
S2 çıktığı zamanlarda 1gb üstü abartı diyordu herkes 2 çekirdekli işlemci yeterde artar diyordu. Ehh şimdi ne oldu 8 çekirdekli 64bit 3gb ramlı telefonlar var. Yani 4gb bence bir kaç seneye çok çok normal olabilir.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Abartmayın bence. Android sadece Samsung'dan oluşmuyor. AOSP için 2 Gb Ram yeterli.
Beni yanlış anlıyorsunuz. Şimdi size 4gb fazla gelebilir ama bu şimdilik fazladır doğru ama gelecekte normal olacaktır. Android 2.3 aosp zamanında 512mb ram yeterliydi şimdi oldu 2gb ve bu daha değişebilir. Z4 sonynin 2015 modeli olacak yani şimdiki modellerden üstün olması mecburi. 2013-2014 için 2gb yeterli ama aynısı kesinlikle 2015-2016 için geçerli olmayacaktır.

Samsung zaten ayrı mesele onlara 16gb versen yine yetmez.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Beni yanlış anlıyorsunuz. Şimdi size 4gb fazla gelebilir ama bu şimdilik fazladır doğru ama gelecekte normal olacaktır. Android 2.3 aosp zamanında 512mb ram yeterliydi şimdi oldu 2gb ve bu daha değişebilir. Z4 sonynin 2015 modeli olacak yani şimdiki modellerden üstün olması mecburi. 2013-2014 için 2gb yeterli ama aynısı kesinlikle 2015-2016 için geçerli olmayacaktır.

Samsung zaten ayrı mesele onlara 16gb versen yine yetmez.
Kendi içinizde çelişkiye duruyorsunuz. Bi yandan "4 Gb Ram Android için az" diyorsunuz. Bi yandan "Sony'nin diğerlerinden güçlü olması için böyle olması gerekiyor" diyorsunuz.

Üst Alt