Şimdi Ben 2. Kez Sınıfta Kalacağım...

Sponsorlu Bağlantılar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Imam hatipe gidip yasin ezberlemeye sacma diyorsan çok sancı cekersin.. kaldiki "gerçekten ben bunu ezberleyecegim"dersen neden olmasin.iq 40 , 140 ne farkeder.10u gecersin fakat 11de de amme, tebareke ,duha ile fil suresinin arasindakileride vereceksin kaldiki bunlar(11.sinif ezberleri) yanılmıyorsam 10 sayfa yapar..+olarak da 12.sinifta 9 10 11 in ezberlerini verip yaklasik 2 sayfa kadar 12.sinif ezberi verip mezun olaacaksin..

Yani yolun basinda sayilirsin ama bu kafayla gidersen zor , cok zor.sana tavsiyem alış bunlara eger imam hatipte devam edeceksen..

Ayrica okul zilinde sorun varsa ara mebi sikayette bulun hallederler elbet.

Ha bu arada yok batıdaki eğitim sistemiymis vs diyorsunuz da herkes sizinle aynı mi düşünüyor? O sistem gelse ona karsi cikacak tonla insan olur yok iyice batililasiyoruz felan filan.
Uzun oldu ama işin özü bu..
imam hatip te Yasin ezberletmesinler demiyorum, ezberlemeyenler sınıfta kalmasın diyorum. Avrupadaki eğitim zaten laf yok, Türkiye çok geri kalmış bu konuda.

Invoke

Invoke

Üye
5 lira bırak 5 kuruş bile vermem. Bide saat tarihlerinimi ezberleyeceğiz

Bir kaç kez baksan aklında kalır zaten, aslına bakarsan bu zaten yapman gereken bir şey, senin sorumluluğun ama zil çalmaması yanlış tabi. Ayrıca saatleri ezberleyeme de gerek yok çıkınca bak 10dk içinde geri gir.

kartal835

kartal835

Üye
Bende imam hatıpde okuyorum 10 sınıftayım kuran hocas ı ıyı puan verıyor hadıscıde ıyı o amaaa arapcadan yandın o hoca felaket sankı bazı hocalar kendını gerızekalımı yapıyor yoksa dogustanmı oyle, acaba

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Bende imam hatıpde okuyorum 10 sınıftayım kuran hocas ı ıyı puan verıyor hadıscıde ıyı o amaaa arapcadan yandın o hoca felaket sankı bazı hocalar kendını gerızekalımı yapıyor yoksa dogustanmı oyle, acaba
hocadan hocaya göre çok şey değişiyor. Bizimde var o dediklerinden.

fk555897

fk555897

Üye
Ezber yapamayan arkadaşlar bir sureyi 10 sefer okuyun. Sonra ezberleyin. Aklınızda daha iyi kalır.

achambo

achambo

Üye
Yasini 8-9 ayda ezberlemek hiç zor olmaz ben 2-3 haftada tam ezberlemiştim yazın
imam hatip de değilim onu da söyliyim:)
bir de zil olayı çok kötü olmuş geç yazılınca ilk ders hariç yarım gün yok yazılıyosun zil konusunda haklısınız müdürle fln. konuşmayı dene bir:oke:

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
10. Sınıfta kaldım tamam ama neden? Derslerimin iyi olmasına rağmen yasini ezberlemedim diye.. Nasıl olsa burası imam hatip yapmak zorundasın mış.. Neyse.
Okul ikiye ayrındı artık kızlar ayrı okulda (yan tarafta) erkekler ayrı okulda. Şimdi devamsızlıkta 10 güne düştü. Ama okulda öyle bir sistem var ki halen zil çalmıyor. Kızların okulunda zil çalıyor, bizde çalmıyor. hee o okulda çalıyor ama bizim tarafa hiç ama hiç ses gelmiyor .. Ben dışarı çıkıyorum teneffüste bahçeye iniyorum (olduğum sınıfta 4. Katta) 5 dakika sonra aşağıda bakıyorum millet okula giriyor bende giriyorum sınıfa çıkıyorum hoca yoklama almış bile. Benim gibi 4 5 kişide yok yazılıyor. Diyorum hocaya " hocam zil çalmadı" diye hocanın verdiği cevaba bak " saate baksaydın..." be arkadaş şimdide saat takmak zorunlumu oldu? Teneffüs ve ders saatlerini ezberlemek zorunda mıyım? Hadi tamam saatim yok telefon var ondan baksam? Okulda mudur yardımcıları gardiyan gibi dolaşıyor, onları görünce insan korkuyor her an arama yapacakmı diye. Telefonu çıkarsam arkamdan kovalayacaklar alacaklar telefonu bir ay vermeyecekler. Teneffüse çıkamaz olduk. Bazen bahçedeyken bahçede dolaşan hocalar uyarıyor oğlum zil çaldı diye, bizde koşa koşa sınıfa çıkıyoruz bir bakmışız hoca girmiş yok yazılmışız ve bize her hoca sanki aralarında anlaşmış gibi " saat taşı oğlum saate baksaydın niye geç kaldın?" diyorlar. Kaç kez yok yazıldım arkadaş. İstesinler okuldan herkezden bir lira taksınlar zil. Ama yok kaybedecek bizleriz....

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
ben bir şeyi yapıyorum. Sadece etraftaki hataları söylüyorum

vedat1966

vedat1966

Üye
Gercektende dogru ıyı hoca var kotu hoca var

"İyi hoca, kötü hoca" var da. Diğer yandan "iyi öğrenci, kötü öğrenci"de var. Fakat atlanan konu hocaların öğrencilere mahkum olmaması. Öğrenci hocaya uyum sağlamak yerine hocanın kendisine uyum sağlamasını bekliyor. Halbuki bir hoca var 30-40 öğrenci var. Hangisinin uyum sağlaması daha kolay. Bir hocanın 30-40 öğrenciye mi yoksa 30-40 öğrencinin bir hocaya mı?

"Her yiğidin bir yoğurt yemesi vardır", "ayağını yorganına göre uzat" gibi daha nice güzel sözler söylemiş atalarımız. Demek ki başarılı olmak için hocanı iyi tanıyacaksın. Hocana uyum sağlayacaksın. (Mantık; sınav sorularını veren, fazla not veren hocanın iyi olduğu şeklinde çalışıyorsa zaten doğru düşünmüyoruz demektir.)

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve kartal835
BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
"İyi hoca, kötü hoca" var da. Diğer yandan "iyi öğrenci, kötü öğrenci"de var. Fakat atlanan konu hocaların öğrencilere mahkum olmaması. Öğrenci hocaya uyum sağlamak yerine hocanın kendisine uyum sağlamasını bekliyor. Halbuki bir hoca var 30-40 öğrenci var. Hangisinin uyum sağlaması daha kolay. Bir hocanın 30-40 öğrenciye mi yoksa 30-40 öğrencinin bir hocaya mı?

"Her yiğidin bir yoğurt yemesi vardır", "ayağını yorganına göre uzat" gibi daha nice güzel sözler söylemiş atalarımız. Demek ki başarılı olmak için hocanı iyi tanıyacaksın. Hocana uyum sağlayacaksın. (Mantık; sınav sorularını veren, fazla not veren hocanın iyi olduğu şeklinde çalışıyorsa zaten doğru düşünmüyoruz demektir.)
ya sen şimdi olayı çok yanlış anladın. iyi hoca var kötü hoca var tamamda bizim kötü hoca dediğimiz kötü niyetli hoca değil. ders anlatamayan hocalardan bahsediyoruz, tekrar anlat dediğimizde anlatmayan hocalardan bahsediyoruz, sınav bitimine 20 dakka kala kağıtları inadımıza toplayan hocalardan bahsediyoruz. bu tür hocalara nasıl uyum sağlayalım ki? sokaktan eğitimsiz insanları öğretmen niyetine alıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
alyuz41

alyuz41

Üye
Abi İmam Hatip işte ne beklersin. Zorla güzellik yapmaya çalışan bir devlet. Adam belki krem peynire tapıyor, sana ne?

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Abi İmam Hatip işte ne beklersin. Zorla güzellik yapmaya çalışan bir devlet. Adam belki krem peynire tapıyor, sana ne?
Yanlış düşünüyorsun adı üstünde imam hatip krem peynıre tapan biri imam olsun o zaman bize namaz kıl dırsın

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Yanlış düşünüyorsun adı üstünde imam hatip krem peynıre tapan biri imam olsun o zaman bize namaz kıl dırsın
yanlış düşünülecek bir şey yok! daha cuma günü adamlar normalde camiye gitmemize izin veriyorlar, cuma ezanı okunmadan önce arkadaşlarla bim e filan giderdik sonra cumaya giderdik ezan okununca, şimdi adamlar cumaya gittiğimiz caminin 6 tane çıkış kapısı var, müdür oraya 12 lere giden adamlar yerleştirmiş çıkmamıza izin vermiyorlar. yahu okuldan kaçmak yada cumaya gitmek istemeyen zaten gitmez sen niye kapılara bekçi koyuyorsun? alt tarafı bakkala yada bime filan gideceğiz. şimdi gelde sor bize bu cuma namazını isteyerek kıldın mı diye... namazdan soğuttular yemin ediyorum.. bizde arkadaşla caminin duvarından atladık pidecide yemek yedik geri kıldık namazı. adamlar zorla ibadet yaptırıyorlar. tamam ben 5 vakit namazımı kılıyorum ama kıldığım namazları nefret etmemi sağlıyorlar okul sayesinde.

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Kardesim sadece sızın okulda olan birseyı tum sisteme mal edemezsin

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
yanlış düşünülecek bir şey yok! daha cuma günü adamlar normalde camiye gitmemize izin veriyorlar, cuma ezanı okunmadan önce arkadaşlarla bim e filan giderdik sonra cumaya giderdik ezan okununca, şimdi adamlar cumaya gittiğimiz caminin 6 tane çıkış kapısı var, müdür oraya 12 lere giden adamlar yerleştirmiş çıkmamıza izin vermiyorlar. yahu okuldan kaçmak yada cumaya gitmek istemeyen zaten gitmez sen niye kapılara bekçi koyuyorsun? alt tarafı bakkala yada bime filan gideceğiz. şimdi gelde sor bize bu cuma namazını isteyerek kıldın mı diye... namazdan soğuttular yemin ediyorum.. bizde arkadaşla caminin duvarından atladık pidecide yemek yedik geri kıldık namazı. adamlar zorla ibadet yaptırıyorlar. tamam ben 5 vakit namazımı kılıyorum ama kıldığım namazları nefret etmemi sağlıyorlar okul sayesinde.
Yanlış düşünce