Şimdi Ben 2. Kez Sınıfta Kalacağım...

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
kim ne derse desinler bu milli eğtim okulları müdürleri ve eğitim sistemini iyice manyaklaştırdı arkadaş ya böle eğitim sistemimi olur arkadaş bi avrupadaki okulların eğitim sistemlerine bak birde bizim eğitim sistemine bak arkadaş ya bizim eğitimciler çok uçmuş ya hiç kimseyi takmıyorlar arkadaş :birak::sahan2:

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
kim ne derse desinler bu milli eğtim okulları müdürleri ve eğitim sistemini iyice manyaklaştırdı arkadaş ya böle eğitim sistemimi olur arkadaş bi avrupadaki okulların eğitim sistemlerine bak birde bizim eğitim sistemine bak arkadaş ya bizim eğitimciler çok uçmuş ya hiç kimseyi takmıyorlar arkadaş :birak::sahan2:
aaynen oyle
avrupaya kıyasla inanılmaz gerideyiz. Gelecek nesil çok kotu olacak. Kotu olmasa bile daha iyi olabilecekti. Ciddi söylüyorum Türkiye yi sevmemeye başladım yanlış anlaşılmasın Türkiye değil eğitim sistemini sevmiyorum.. Çok yanlış..

Uhops

Uhops

Üye
Bugün hoca geldi "böyle eğitim sistemimi olur" dedi,(sevindik hoca bizde diye) sonra "40 dakika ne anlatılır ki? En az 2 saat olmalı, ben master yapıyorum 135dk ders görüyorum" diyor.:birak:

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Bugün hoca geldi "böyle eğitim sistemimi olur" dedi,(sevindik hoca bizde diye) sonra "40 dakika ne anlatılır ki? En az 2 saat olmalı, ben master yapıyorum 135dk ders görüyorum" diyor.:birak:
bizim hocalarda zaten eğitim sisteminin ne kadar kotu olduğumu biliyorlar. Mesela İngilizce kitabı, matematik geometri kitaplarını okula götürmüyoruz. Hocalar diyor bu kitabı yazan kör mü. 20 sene önceki kitabı sadece kabını değiştirip halen dağıtıyorlar diye.

KayraBey

KayraBey

Üye
Çıkma teneffüste dışarıya sende. Altı üstü 5 dakika mola için hiç üşenmeden 4 kat aşağı iniyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Invoke, hikmet366 ve GDDR5
Uhops

Uhops

Üye
bizim hocalarda zaten eğitim sisteminin ne kadar kotu olduğumu biliyorlar. Mesela İngilizce kitabı, matematik geometri kitaplarını okula götürmüyoruz. Hocalar diyor bu kitabı yazan kör mü. 20 sene önceki kitabı sadece kabını değiştirip halen dağıtıyorlar diye.
Aynen. Bizde matematik, fizik, geometri,kimya kitabı kullanmıyoruz. Ama kitaplarda kullanışlı da değil yani açıp çalışacak olsan hiç bişey anlıyamazsın, anlatımı güzel değil. Ben sayısalım mecbur mat geo fizik kimya biyo kitabı almak zorunda kalıyorum, en az bi 100tl otomatik gidiyor.
Çıkma teneffüste dışarıya sende. Altı üstü 5 dakika mola için hiç üşenmeden 4 kat aşağı iniyorsun.
Bizim 10 dakika ama üşengeçliğimden 2 kat aşağı inmemek için hep sınıfta takılıyorum :D :dance:

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
bidakika, teneffüs neden var ? 10 dakika. Birde 8 saat boyunca sınıftamı durayım? Koridorda ne yapayım? Bu dediğini okulun müdürü bile demez

vedat1966

vedat1966

Üye
Gençler elele vermiş herşeyden bımış bir halde sohbet ediyorsunuz. Çalışmadan sınıf geçmek, işe gitmeden maaş almak, komşunun tavuğu misali diğerlerini her şeyi size kaz görünüyor. Avrupadan bahseden arkadaşlar hiç eğitim sistemi yada çalışma hayatı hakkında bilgileri varmı acaba merak ediyorum. Türk insanım hiç bir şeyden menmun olmayan, kapıcısının bile kapıcılıktan bi haber ama Türkiye kurtaran tavırları. Saat alma, alırsan da ders saatlerini ezberleme öğrtmenine, müdürüne laf söyle. Onların görevlerini nasıl yapacaklarından dem vur. İmam hatibi beğenmeyip böyle eğitim sistemimi olur de. Benim annem 70 yaşında ve 65 yaşında Yasin-i Şerif'i ezberledi 16-17 yaşında bir insanın ezberlemesi içten değil. Bütün bunları bir kenara bırakalım. Kur'an-ı Kerim ezberlemesi o kadar kolaydır ki yeterki iste ve Allah'a sığın. Çünkü ezberlemek isteyenin yardımcısı Allah'tır.

Bunlardan başka çalışan ve başarılı olan arkadaşların sizden ne fazlası var hiç düşündünüz mü? Klasik bir laf ancak "yokuşta ter akıtmayan inişte gözyaşı akıtır." Başarılı olmak için çalışmak ve disiplinli olmak gerekir. Eğitim sistemi herkese aynı bunları bahane ederek kaçamak yollar aramak beyhude bir çabadır. (Zannedersin ki eğitim sistemi istediği gibi olsa başarılı olacak arkadaş.) Çalışana zor yok arkadaşlar. Sizin önünüzde eğitim hayatını bitirenler size dua ediyorlardır mutlaka.

Bu ülkenin hamalada, işçiyede, memurada, avukatada, doktorada, mühendisede ihtiyacı var.

• Beğen
Tepkiler: codblackops2 ve enesrsln
BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Gençler elele vermiş herşeyden bımış bir halde sohbet ediyorsunuz. Çalışmadan sınıf geçmek, işe gitmeden maaş almak, komşunun tavuğu misali diğerlerini her şeyi size kaz görünüyor. Avrupadan bahseden arkadaşlar hiç eğitim sistemi yada çalışma hayatı hakkında bilgileri varmı acaba merak ediyorum. Türk insanım hiç bir şeyden menmun olmayan, kapıcısının bile kapıcılıktan bi haber ama Türkiye kurtaran tavırları. Saat alma, alırsan da ders saatlerini ezberleme öğrtmenine, müdürüne laf söyle. Onların görevlerini nasıl yapacaklarından dem vur. İmam hatibi beğenmeyip böyle eğitim sistemimi olur de. Benim annem 70 yaşında ve 65 yaşında Yasin-i Şerif'i ezberledi 16-17 yaşında bir insanın ezberlemesi içten değil. Bütün bunları bir kenara bırakalım. Kur'an-ı Kerim ezberlemesi o kadar kolaydır ki yeterki iste ve Allah'a sığın. Çünkü ezberlemek isteyenin yardımcısı Allah'tır.

Bunlardan başka çalışan ve başarılı olan arkadaşların sizden ne fazlası var hiç düşündünüz mü? Klasik bir laf ancak "yokuşta ter akıtmayan inişte gözyaşı akıtır." Başarılı olmak için çalışmak ve disiplinli olmak gerekir. Eğitim sistemi herkese aynı bunları bahane ederek kaçamak yollar aramak beyhude bir çabadır. (Zannedersin ki eğitim sistemi istediği gibi olsa başarılı olacak arkadaş.) Çalışana zor yok arkadaşlar. Sizin önünüzde eğitim hayatını bitirenler size dua ediyorlardır mutlaka.

Bu ülkenin hamalada, işçiyede, memurada, avukatada, doktorada, mühendisede ihtiyacı var.
ilk ve son dediklerin kesinlikle yanlış. Bir kere herkes biliyor bu ülkenin eğitim sisteminin nasıl bir şey olduğunu. Diğer ülkede Japonya da matematiğin formüllerini elimize verip ezberletmiyorlar. Sınıfa formülleri asıp soru çözdürüyorlar. Neyse sadece örnek verdim. Birde dünyada kaç milyar insan var bak kaç milyar diyorum. Bu insanların hepsi aynımı? Elin ustun zekalısı sınıfta kalır Einstein filan. Ama bizim sınıfın düşük zekalısı teşekkür alır. Şimdi hangisi daha zeki? Herkes aynı olamaz. Senin annen 65 yaşında ezberler ben ezberleyemem. Ezberim yok. Şimdi diyeceksin çalışana zor değil diye, sınıfta yarım saatte sayinin bir sayfasını ezberleyende var, var yani biliyorum. EN AZ bir ay boyunda her sabah namazından sonra en az bir saat boyunca yasini ezberlemeye çalışıpta bir sayfasını anca ezbenleyen "ben" de varım. Sonuç olarak sende herhalde şuan okuyan biri değilsin. Çünkü şuan lisee okuyanlar aynı, 10 20 sene önce okuyanlar başka bir şey düşünüyor. Soyle bakayim kim şu eğitim sistemi hakkında daha çok bilgisi var zorluğu hakkında? 10,sene önce okuyanmı yoksa şuan bizzat okuyup şahit olanmı? Belki okuyorsundur ama bu dediklerim yine aynı

• Beğen
Tepkiler: PYTHONs
vedat1966

vedat1966

Üye
Şu an okumuyorum. Ama birkaç 4 sene önce açık öğretimde okurken. Çalışmadan 2 sen matematikten kalırken (23 ve 29 almıştım.) 3. sene bu okulu bitireceğim dedim ve 85 alarak geçtim. (2 ay aralıksız çalıştım.) Demem o ki bahane ararsan o kadar çok ki bitmek tükenmek bilmez. Ama sen zaten baştan kaybetmişsin. Eğitim sistemini bilmek için okumak gerekli değil öyle olsaydı araştırma görevlisi diye bir şey olmazdı. Başka ülkeleri örnek verirken araştırmanı tavsiye ederim. Yaşın 20 olupda hiç bir yere girememiş olunca seninle tekrar konuşmak isterim. Son pişmanlık fayda vermez. Hayatını türlü bahanelerle geçirip duracağına nasıl ezberimi geliştiririm diye araştır ve hafızanı geliştirmenin yollarını ara. Zenginin malı fakirin cenesini yorar misali hep başkalarını konuşursun.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Şu an okumuyorum. Ama birkaç 4 sene önce açık öğretimde okurken. Çalışmadan 2 sen matematikten kalırken (23 ve 29 almıştım.) 3. sene bu okulu bitireceğim dedim ve 85 alarak geçtim. (2 ay aralıksız çalıştım.) Demem o ki bahane ararsan o kadar çok ki bitmek tükenmek bilmez. Ama sen zaten baştan kaybetmişsin. Eğitim sistemini bilmek için okumak gerekli değil öyle olsaydı araştırma görevlisi diye bir şey olmazdı. Başka ülkeleri örnek verirken araştırmanı tavsiye ederim. Yaşın 20 olupda hiç bir yere girememiş olunca seninle tekrar konuşmak isterim. Son pişmanlık fayda vermez. Hayatını türlü bahanelerle geçirip duracağına nasıl ezberimi geliştiririm diye araştır ve hafızanı geliştirmenin yollarını ara. Zenginin malı fakirin cenesini yorar misali hep başkalarını konuşursun.
ama ben şimdi bunları soyluyorumda ben sadece okulda zil çalmıyor dedim ve eğitim sistemi kotu dedim. Derslerim kotu demedim.farkındaysan ben sadece yasini ezberlemeyedim diye sınıfta lkaldım. Tüm hayatımın o gereksiz derslere bağlı olduğunu biliyorum ezberim kotu diye eve gelince 3 saat ders çalışıyorum. Şuan gayet iyi derslerim. Tek eksiğim ezber konusu. Baştan kaybetmiş değilim. Sadece gerçeği soyluyorum tabi bunada katlanmak zorundayım

Uhops

Uhops

Üye
ama ben şimdi bunları soyluyorumda ben sadece okulda zil çalmıyor dedim ve eğitim sistemi kotu dedim. Derslerim kotu demedim.farkındaysan ben sadece yasini ezberlemeyedim diye sınıfta lkaldım. Tüm hayatımın o gereksiz derslere bağlı olduğunu biliyorum ezberim kotu diye eve gelince 3 saat ders çalışıyorum. Şuan gayet iyi derslerim. Tek eksiğim ezber konusu. Baştan kaybetmiş değilim. Sadece gerçeği soyluyorum tabi bunada katlanmak zorundayım
Tamam ama Yasin İmam-Hatibe giden için gereksiz değil ki?Fakat ama Polinomlarda bölme kadar gereksiz konu yok :)

• Beğen
Tepkiler: ozakin70
alisait07

alisait07

Üye
Senin.iste zor beya

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Tamam ama Yasin İmam-Hatibe giden için gereksiz değil ki?Fakat ama Polinomlarda bölme kadar gereksiz konu yok :)

hepsi gereksizde pilinomları yeni çalıştım az önce çok iyi biliyorum :)

Uhops

Uhops

Üye
hepsi gereksizde pilinomları yeni çalıştım az önce çok iyi biliyorum :)
Hoca bakkal bölmesi diye bişey anlattı kimse bişey anlamadı :) İyiki horner ve kalan bulma metodunuda öğretti :) Hoca iyi olmasa çok zor. :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Senin.iste zor beya
napalım bizimde hayat sınavımız bu bunlarla dedeniyoruz. Az önce kardeşim sen sınıfta kalmış bir çöpçüsün dedi. Ondan öncede abimle kavga etmiştik 2 ay önce (halen konuşmuyoruz) bana akrabalardan kalan tek kişi ben olduğum için akrabaların yüz karasısın dedi. Sadece bir kaç senem kaldı çekip gideceğim..
Hoca bakkal bölmesi diye bişey anlattı kimse bişey anlamadı :) İyiki horner ve kalan bulma metodunuda öğretti :) Hoca iyi olmasa çok zor. :)
bizim matenatik hocası ruh. hani bildiğin ruh ya. asosyel bir adam. sesi çıkmıyor. ruh gibi ders anlatıyor. neyse ki dersane var

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
vedat1966

vedat1966

Üye
konu açmadan önce lütfen arama yapınız... aşağıdaki link ve bunun gibi 4 konu başlığı var forumda..

Cepte MSN

Daha iyi olur inşallah. Bazen mızmızlanıp kendini rahatlatmak için söylüyorsan sorun yok. (Bir çok kişiye ders çalışma konusunda çalışma programı hazırlama konusunda yardımcı olmuşumdur.) En çok kızdığım şey ben yapamıyorum, ben başarılı değilim sözüdür. Bazı kişiler bir okumada bazı kişiler üç okumada anlar. Kimisinin bir saat kimisinin üç saat çalışması gerekir. Dolayısıyla her insan yeterli çalışma sonucunda başarılı olur. İnandığım diğer konulardan biri de beyin çalıştıkça gelişir. Konuları daha çabuk kavramaya başlar.

Başarılar. Yılmak yok.

• Beğen
Tepkiler: GDDR5 ve BelaMonte
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
kredi 85 olunca baraj dersler haric bütün derslerden gecmiş sayılıyordun simdi bir dersten bile kalsan sorumlusun bu kötü oldu

_YldZEneS_

_YldZEneS_

Üye
Sorumluluk sınavları da kalktı

codblackops2

codblackops2

Üye
Imam hatipe gidip yasin ezberlemeye sacma diyorsan çok sancı cekersin.. kaldiki "gerçekten ben bunu ezberleyecegim"dersen neden olmasin.iq 40 , 140 ne farkeder.10u gecersin fakat 11de de amme, tebareke ,duha ile fil suresinin arasindakileride vereceksin kaldiki bunlar(11.sinif ezberleri) yanılmıyorsam 10 sayfa yapar..+olarak da 12.sinifta 9 10 11 in ezberlerini verip yaklasik 2 sayfa kadar 12.sinif ezberi verip mezun olaacaksin..

Yani yolun basinda sayilirsin ama bu kafayla gidersen zor , cok zor.sana tavsiyem alış bunlara eger imam hatipte devam edeceksen..

Ayrica okul zilinde sorun varsa ara mebi sikayette bulun hallederler elbet.

Ha bu arada yok batıdaki eğitim sistemiymis vs diyorsunuz da herkes sizinle aynı mi düşünüyor? O sistem gelse ona karsi cikacak tonla insan olur yok iyice batililasiyoruz felan filan.
Uzun oldu ama işin özü bu..

• Beğen
Tepkiler: ozakin70