Şimdi Ben 2. Kez Sınıfta Kalacağım...

• 2 Ekim 2013
  • 2156 Okunma
  • 63 Cevap

1. 10. Sınıfta kaldım tamam ama neden? Derslerimin iyi olmasına rağmen yasini ezberlemedim diye.. Nasıl olsa burası imam hatip yapmak zorundasın mış.. Neyse.
    Okul ikiye ayrındı artık kızlar ayrı okulda (yan tarafta) erkekler ayrı okulda. Şimdi devamsızlıkta 10 güne düştü. Ama okulda öyle bir sistem var ki halen zil çalmıyor. Kızların okulunda zil çalıyor, bizde çalmıyor. hee o okulda çalıyor ama bizim tarafa hiç ama hiç ses gelmiyor .. Ben dışarı çıkıyorum teneffüste bahçeye iniyorum (olduğum sınıfta 4. Katta) 5 dakika sonra aşağıda bakıyorum millet okula giriyor bende giriyorum sınıfa çıkıyorum hoca yoklama almış bile. Benim gibi 4 5 kişide yok yazılıyor. Diyorum hocaya " hocam zil çalmadı" diye hocanın verdiği cevaba bak " saate baksaydın..." be arkadaş şimdide saat takmak zorunlumu oldu? Teneffüs ve ders saatlerini ezberlemek zorunda mıyım? Hadi tamam saatim yok telefon var ondan baksam? Okulda mudur yardımcıları gardiyan gibi dolaşıyor, onları görünce insan korkuyor her an arama yapacakmı diye. Telefonu çıkarsam arkamdan kovalayacaklar alacaklar telefonu bir ay vermeyecekler. Teneffüse çıkamaz olduk. Bazen bahçedeyken bahçede dolaşan hocalar uyarıyor oğlum zil çaldı diye, bizde koşa koşa sınıfa çıkıyoruz bir bakmışız hoca girmiş yok yazılmışız ve bize her hoca sanki aralarında anlaşmış gibi " saat taşı oğlum saate baksaydın niye geç kaldın?" diyorlar. Kaç kez yok yazıldım arkadaş. İstesinler okuldan herkezden bir lira taksınlar zil. Ama yok kaybedecek bizleriz....

Yazan: BelaMonte
    PureFood ve BLooD_ReG bunu beğendi.
  2. Hiç sorma bende imamhatıp de yim 2ye geçtim bu sene birsürü ezber hocaya diyos bu kadar ezberi nasıl ezberliyecez hoca diyo madem ezberlemeyecen bu okula niye geldin?. Bize bu kadar ezber vereceksin dedilerde mi geldik sanki. 6 sayfa yasin, 50 hadis arapça +türkçe, bi okadar daha hadis birde hepsi 1. Dönem 2. Dönem kim bilir neler çıkacak daha

3. insanı hayattan soğutuyorlar hiç sorma. Ama diyecek bir şey yok ki..

4. CABBAR, ka_za, GDDR5 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. hafızlığın artılarını imamhatipte fazlasıyla alıyorum .d

6. Yapacak bir şey yok aga... Ezberleseydin...

CABBAR, Dede, Invoke ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Bastan tercih etmeyebilirdin...

8. babamın zoruyla bana öyle bir davranıyorduki bende etraftan habersizdim illada imam hatipe gitcekmişim. Etrafta başka lise yok zannediyordum.
    ---
    her insanın ezberi iyi olamaz. ıq 140,ama ezberleyemiyorum işte hayatımı mahvediyorlar.

Invoke bunu beğendi.
  9. Evet sure ezberlemeye ben de sıcak değilim.

10. şimdi ezberlemeye çalışıyorum yasinin 2. Sayfası bitmek üzere.

11. Meslek lisesine gecebilirsin diye biliyorum

12. gittim her meslek lisesine sordum ama benim istediğim bolumum yoktu. Ben mühendislik filan istiyordum

13. Kardeşim, keşke istediğin yerde okuyor olsaydın. İllaki geçiş vardır araştır iyice.
    ama 5liraya da saat alınabiliyor günümüzde :D

14. 5 lira bırak 5 kuruş bile vermem. Bide saat tarihlerinimi ezberleyeceğiz

15. Geçen sene bizdede yoktu bende çok, yok.yazıldım

16. şimdi kıyafetler serbest oldu ya buda MEB e girdi tabi, oda devamsızlığı 10 gün ve geçme notunu 50 yaptı bize girdirdi.

.caner. ve BLooD_ReG bunu beğendi.
  17. ne serbesti ya bizde serbest yok

GDDR5 bunu beğendi.
  18. burada serbest..

19. bazı okullarda serbest bizim okulda oylama yapıldı ve serbest kıyafet kaldırıldı . Velilerin imzasıyla

_YldZEneS_ bunu beğendi.
Yüklüyor...
22/09/2018 - 02:08