Püf Noktası sensor sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

aysegulcırık

aysegulcırık

Üye
    Konu Sahibi
sensor sorunu
Bende samsung duos bi telefon var dunden beri telefon ekrani durduk uere mesaj yazarken elim bildirime giderken kapaniyodu acmak icin tusa basmam gerekiyodu bunun nedenini bugun buldum parmagim on taraftaki sensore gidince kapaniyo yada gozumle sensoru baya bi yakinlastirdigimda yine kapaniyor ve bu cok can sikici arama yaparken kapanmasini anliyorum ama facedeyken falan telefonu normal bi sekilde kullanirken elim gittigi an kapaniyor bunun cozumu varmidir yada durduk yere neden boyle oldu hic bi ayarla oynamadim
Kimse bilmiyormu?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Telefonunuz'un Yazılımsal bir sorunu var. en kısa sürede Cihazi Sifirlamaniz lazim. :oke:

Son düzenleme:
aysegulcırık

aysegulcırık

Üye
    Konu Sahibi
Dun format attim yine ayni

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
exp_l0it

exp_l0it

Üye
ayarlarda testler vardı, orada sensörün doğru bilgi aldığını test ettiniz mi ?
sensörün ayarlarının bir şekilde değiştirildiğini düşünüyorum, normalde o sensör arama sırasında ekran kilitlemek için .
cihazı normal yoldan değilde hard format atmanız gerektiğini söylemek istedi heralde arkadaş

• Beğen
Tepkiler: aysegulcırık
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
cihazı normal yoldan değilde hard format atmanız gerektiğini söylemek istedi heralde
Hard Reset Sıfırlamak Oluyor Zaten :oke:
Dun format attim yine ayni
Telefondaki gizli servis menüsüne erişmek için önce cihazdaki “Arama/Telefon” tuşuna basıp, sonra “ *#0*# ” (tırnak işaretleri olmadan olmadan) yazıyorsunuz. Bunu yazarak girdiğiniz menüde cihazın titreşim, renk, dokunmatik ekran, hoparlör gibi çeşitli teknik özelliklerini test edebileceğiniz ekran geliyor.

Menünün çoğu normal bir kullanıcı için biraz fazla teknik ayrıntılarla dolu olabilir ama mesela renk testleri ölü piksel kontrol için işe yarayabilir. Veya ekranda belli bir yere dokunduğunuzda komutları algılamadığını düşünüyorsanız, dokunma testini deneyebilirsiniz. Ayrıca menüden telefonun hızölçer, barometre, parlaklık, jiroskop ve benzer sensörleri de test edilebiliyor. Hoparlör testini ise kalabalık yerlerde denemeyin, çünkü cihazdan yüksek volümde bir sinyal tonu çıkıyor.

Servis menüsünden çıkmak için cihazınızın Geri (Back) tuşuna basmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Ayarlarda ekrana bakmıyorken oto kapat benzeri bir ayar olmalı onu kapatın daha sonra wipe atın eğer yine olmazsa smart switch üzerinden yazılımı sıfırdan kurdurun

aysegulcırık

aysegulcırık

Üye
    Konu Sahibi
Test olayini yaptim yesil isik yanmadi telefon titremedi bile sadece elim sensore gittiginde kapandi oto kapat olayi nedir arkadaslar
3 gundur boyle sabah uyandim farkettim elim bildirim icin gidince sensor parmagimi algilayip ekrani kapatiyor dun aksam sensore sinek kondu onda bilenkapandinsaka gibi
Buraya fotograf atamiyorum atabilsem test sonucunu paylasicam

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it ve TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Test olayini yaptim yesil isik yanmadi telefon titremedi bile sadece elim sensore gittiginde kapandi oto kapat olayi nedir arkadaslar
3 gundur boyle sabah uyandim farkettim elim bildirim icin gidince sensor parmagimi algilayip ekrani kapatiyor dun aksam sensore sinek kondu onda bilenkapandinsaka gibi
Buraya fotograf atamiyorum atabilsem test sonucunu paylasicam
O zaman Sorun Anakart'dan Kaynaklanıyor gibi Yetkili Teknik Servis'e gönderin. :oke:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: exp_l0it

Üst Alt