Section 8 IEM İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Section 8 IEM İncelemesi
Tasarım

Kutu içeriği tahmin edebileceğiniz gibi basit; kulaklık 3 boy uç, garanti belgesi... Tasarımı bence şeklen hoş... Nozzle nispeten büyük, beraberinde gelen 3 boy uç yumuşak... Büyük nozzle nedeniyle, içindeki uçların en küçüğü (gerçi genelde hep küçük kullanırım) ancak oldu bana, hatta biraz zor oldu diyebilirim... Sony hybrid uçlarla dinlediğimde fit hem de performans konusunda daha memnun kaldım...

M zeme kalitesi güzel, özellikle kablosu bu fiyat düşünüldüğünde muhteşem... Kablo plastik değil, ip örgü şeklinde kaplı ve gövde metalden yapılmış... Kulaklık üzerinde sağ-sol gibi ibare yok, bunun yerine Y tipi kablo sağ için 1,5 cm daha uzun yapılmış, jack altın kaplama... Çeşitli sanatçıların adını taşıyan renk ve modellere (Tupac, Shakira, Elvis vs.) sahip ama tabi hepsi aynı kulaklık... :)

Resim

Ses Kalitesi

Kulaklığı iPod Touch son versiyon ile flat o ak test ettim... Cihaza iTunes'ta hazırladığım değişik müzik türlerinden oluşan test listesini yükledim..

Öncelikle fiyat/performans bazında yorum yapacağım, ardından eş değerde olabileceği kulaklıklarla dilim yettiğince karşılaştıracağım...

Bass;

Gerçekten müthiş diyebilirim... Genel bir bass ağırlığı yok, ama yeri geldiğinde gayet sağlam,vurucu basslara sahip... Örneğin şimdi denemek için iPod'u ilk açtığımda (rastgele çalıyor) Baby Bash - Cyclone adlı parça denk geldi, off bu ne diyor insan... Sanki woofer var kafanızda... ;D Ama diğer frekansları örtmüyor aynı zamanda... Tizler de (Merlin'den sonra ifade etmek zor) gayet güzel diyebilirim rahatlıkla... Çok net ve yüksek frekans pek duyulmuyor gibi geldi bana ama gene de tabi olduğu klasmanı düşündüğümde süper demek lazım... Sahne fena değil oldukça geniş denilebilir...

Rastgele dinlemeye devam ederken Gerge Michael - Careless Whisper çalarken neredeyse hiç bass yok diyebilirim... Hani ilk parçada vurucu vs bass derken, her parçada bass veren kulaklıklar gibi değil... Yeri geldiğinde güzel bass veriyor demek tamamen doğru...

Geçenlerde bir ara CKS90 alıp sattığım aynı dönemde karşılaştırma şansım oldu... Yani dişli bir rakip cks90 için... :) Bunun dışında dinlediğim kulaklıklar içinde Philips'in tüm modellerinden, Sennheiser CX300 ve 400'den Sony EX300 gibi modellerden daha iyi bir bass performasına sahip diyebilirim...

Midrange;

Midler basslar kadar iyi olmasa da fena değiller... Vokallerde, erkek vokallerin sesi daha hoş... Öyle çok geriden gelme gibi bir durum yok... Sadece üst midler biraz daha hissedilebilir olabilirdi ama o zamanda fiyat 10 TL olmazdı... ;D Yani gayet kabul edilebilir, vokallerin fena olmadığı midleri var..

Kayıt kalitesi özellikle midlerde kendini belli ediyor... Kalitesi düşük parçalarda seste netlik ve doğallık daha az... 128 bit mp3 ile olmaz bu kulaklık... :)

Tizler;

Tizler Midler gibi fena değil diyebilirim... Öyle çok dikkat çekici bir güzelliği yok ve gene midler gibi üst frekanslar çok net değil, duyulmuyor... Ve tabi gene kayıt kalitesi daha iyi parçalarda daha kabul edilebilirler... Sibilance biraz var, çook aşırı olmasa da... Tizler az daha dijital, sert diyebilirim...

Enstruman-Sahne vs vs...

Enstruman ayrımı çok muhteşem değil ama dediğim gibi güzel bassların diğer frekanslarda büyük baskı oluşturmaması nedeniyle gayet kabul edilebilir... Yani dengesi gayet güzel, birbirini örtme yok seslerde... Sahne ise çok geniş çok dar değil... Parçaları dinlerken öyle çok etraftan gibi gelmiyor ama hemen burnunuzun dibinden gibi de değil... Normal bir sahnesi var dinamik olması nedeniyle...

Yalıtım idare eder bu konuda Sony ex300 ve cks90 dan iyi bence... Kulağa doğru uç ile oturtunca gayet iyi, nispeten dış sesler kesiliyor... Bu kulaklık genel olarak Pop, R&B, bass isteyen elektronik müziklerde vs kesinlikle uygun fiyatıyla benzerlerine tercih edilir... Ben olsam cks90 yerine bile alırım zira 15 te 1 i fiyatına neredeyse ve gayet memnuniyet verici bir durum bu... :)

Gayet eğlenceli, sıcak hoş, değişik bir sesi var... Ve 10 TL... 100 TL altı tüm kulaklıklara bakınca, tercihen alınır...

Satın almak için...:

NOT:Donanım Haberden Alıntıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...