Earpods Aldım Ama Ses Kalitesi Tatmin Etmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Earpods Aldım Ama Ses Kalitesi Tatmin Etmiyor
İnternetten Apple Lisanslı 3,5mm Earpods adı altında kulaklık aldım. Tuş fonksiyonları çalışıyor, mikrofon kalitesi çok iyi! Tiz, mid, vokal, akustik kalitesi çok iyi ama bas ve yoğunluk 5 liralık kulaklık gibi. Kick güzel vuruyor ama bas çok ucuz. Sipariş elime geçer geçmez araştırma yaptım hiç bir fire bulamadım. Anlatılanlara göre(kutu içeriği, etiket, yazılar vs.) orjinal! Lakin düşük frekanslarda beklentimi karşılamadı. Önceki earpods'um gibi değil, diğer earpods'larla karşılaştırıyorum yine aynı değl!

2 saat white noise burn-in yaptım az buçuk faydası oldu. Yüksek seste kasıyorum değişen yok!

Model: MD827ZM/B

Orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinalliğini Bİlmemde İade Edmiyormusun?

• Beğen
Tepkiler: Bessonnitsa
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Model farklılığından olabilir mi acaba diye düşünüyorum.
Bugün TEKNOSA, MediaMarkt ve Genpa ile yerinde görüştüm. Kulaklığın orijinal olduğunu, sorun varsa kulaklığın kendisi ile ilgili olduğunu söylediler. Kulaklığı aldığım yer ile mail yoluyla konuştum. Kulaklığı gönderin inceleyelim sorun varsa değiştirelim yanıtı aldım.

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Kulaklığı gönderdim yenisi ile değiştirdiler. Bugün geldi, öncekine göre biraz daha iyi.

Son düzenleme:
theeternal

theeternal

Üye
Orjinalmi değilmi bilmiyorum ama her zaman güvendiğimiz yerden almakta fayda var.

• Beğen
serifmstf

serifmstf

Üye
bendeki vietnam üretim tüm frekanslarda kaliteli ve güçlü ses veriyor.

• Beğen
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Modeli nedir?

serifmstf

serifmstf

Üye
DV2339430SSD

Bu arada şu linkte orijinal olup olmadığına dair bi kaç tüyo vermişler:

• Beğen
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
O linki biliyorum. İlk kulaklık da ikinci de görünüşe ve TEKNOSA, MediaMarkt, Genpa'ya göre orijinal. Lakin ses kalitesi vasat! Satın aldığım firma da orijinal olduğu konusunda diretiyor.

Anlamadığım nokta, hani hiç earpods kullanmasam, dünyada tek earpods kullanan ben olsam, arkadaşlarımın hepsi samsung kullansa, ne bileyim imkansıza yakın bir durum olsa derim ki, "evet, haklısınız earpods budur" ama abi gönderdiğiniz kulaklık 5 liralık kulaklık kalitesinde! Kendileri ile telefonda konuşurken de söyledim "5 liralık kulaklık gibi!"

Yarın arayıp gereken şekilde konuşacağım firma ile!

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
franklinda

franklinda

Üye
Model belli aynı model farklı tedarikçinin ürünü ile karşılaştırın sonuç size bir fikir verecektir

• Beğen
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Hocam başka bir modelle karşılaştırmaya gerek yok ki dinleyince kendini gösteriyor zaten. Ha illa karşılaştır diyorsan iPod 5, i6 kulaklıklarıyla karşılaştırdım tabii ve sonuç aynı! Onların kulaklığını kendi cihazıma bağlıyorum fark var, benim kulaklığı o cihazlara bağlıyorum yine ses kalitesiz. Tedarikçi hâlâ ürünün %100 orijinal olduğunda ısrar ediyor!

franklinda

franklinda

Üye
Bakın apple üretti diye her model kusursuz değildir bunu kabullenebilmek lazım aynı marka model ama farklı yerden alınmış birebir aynı ürünü bulun telefonunuzda deneyin ikisinide sonuç aynı ise sorun o seridedir farklı bir ürünle değişin şayet sorun sadece sizin aldığınız üründe ise ya size aynı ürün değiştik ayağına geldi yada satılan ürünler sorunlu veya orjinal değil bu durumda direk para iadesi talep edin farklı yerden alın ürün

• Beğen
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Anladım, teşekkür ederim! Önceki model ve şimdiki model de MD827ZM/B. Forumda model ile ilgili yeni konu açsam uygun olur mu acaba?

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
    Konu Sahibi
Kulaklığı uyguladığım burn in teknikleriyle kendine getirdim. iPhone kutusundan çıkmış kadar olmasa da vasatın üstünde ses kalitesi almaya başladım.

Üst Alt