Uygulama Sayaç Görüntüleme, Sıfırlama Ve Unroot

Sponsorlu Bağlantılar

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
Sayaç Görüntüleme, Sıfırlama Ve Unroot
Arkadaşlar bende 4.1.2 sürümlü note 2 var. Telefona geçenlerde sammobiledan indirdiğim son sürüm samsungun orjinal romunu odinle yüklemiştim ve rootlamıştım. Bu durumda sayaç artmış mıdır ve bu sayacı ben nerede veya nasıl görebiirim? Eğer artmışsa nasıl sıfırlar ve unroot yapabilirim.

Telefonu artık unroot yaparak orjinal haline çevirmek istiyorum.Beyler sayaç arttı mı artmadı mı? Nasıl görebilirim??konu kilitlenebilir. Cevap buldum

Sayaç volume down+güç tuşu+home tuşu ile download moda girince yazıyor.

zebani69

zebani69

Üye
Cevabı bulduğun yeri söylermisin, maxicepte aramadığım yer kalmadı ben bulamadım :(
Detaylı olarak Root yapma yer alıyor fakat Unroot + counter reset gibi tam detaylı bir anlatım yok :(
Bilen biri yazsın plz :D

terbiyesizim

Üye
    Konu Sahibi
1-) Download Sayacı Nasıl Sıfırlanır?

• Öncelikle bu işlemi yapabilmek için telefonunuzun root yetkisine sahip olması gereklidir.
  • Gerekli olan dosyalardan TriangleAway v1.51 dosyasını telefonumuza kopyalıyoruz.
  • Kopyaladıktan sonra programı açıyoruz ve açılışta bizden root yetkisi isteyecek ve gerekli root yetkisini vererek devam ediyoruz.
  • Program açıldıktan sonra “Reset Flash Counter” seçimi yapıyoruz karşımıza gelen onay ekranına “Yes” Diyerek ilerliyoruz.
  • Gelen ekranda “Ses açma” tuşuna basarak download sayacını sıfırlıyoruz.
  • Bu işlemlerden sonra işlemin tamamlandığını kontrol etmek için Telefonu “Ses Kısma”+”Ana Menü Tuşu”+”Güç Tuşu”‘na basarak download moduna alıyoruz ve çıkan ekranda;
  • Product Name: GT-I9300
  • CUSTOM BINARY DOWNLOAD: NO
  • CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICAL
  • SYSTEM STATUS: OFFICAL
  • Şeklindeyse işlemi başarıyla tamamlamışız demektir.

2-)UNROOT Nasıl Yapılır veya Stock Rom Nasıl Yüklenir?

• İlk önce telefonu “Ses kısma”+”Menü tuşu(Fiziksel Tuş)+Güç Tuşu yardımıyla download moduna alıyoruz.
  • Daha sonra yüklemiş olduğumuz Odin3 v1.85′i açıyoruz.
  • İndirdiğimiz Orjinal Rom dosyasını zip’ten çıkartıyoruz. İçinden tek parça .tar uzantılı veya 3 parça şeklinde çıkabilir.
  • Çıkardığımız dosya/dosyaları eğer tek dosyaysa pda kısmına tanıtıyoruz eğer 3 parçaysa;
  • CSC kısmına dosyadan cıkan csc yazan dosyayı
  • PHONE kısmına dosyadan çıkan phone yazan dosyayı
  • MODEM kısmına dosyadan çıkan modem yazan dosyayı tanıtıyoruz.
  • Bu işlemlerden sonra telefonu PC’ye usb kablo yardımı ile bağlıyoruz ve ID:COM kısmının altında; 0:[COM:1,2,3...] gibi bir yazı gördüyseniz ve kutucuk sarı renkli olduysa telefonunuz tanınmıştır.
  • Son olarak Auto Reboot ve F.Reset Time seçeneklerinin seçili olduğunu kontrol ettikten sonra Start diyoruz ve işlemin en sonunda sarı olan kutucuk yeşil olup PASS! yazıyorsa işlem başarıyla tamamlanmış demektir.
  • Telefon açıldıktan sonra Ayarlar>Cihaz Hakkında>Durum kısmından en alttaki seçenekte Aygıt durumu normal yazıyorsa işlemler başarılı demektir fakat modifiye yazıyorsa ;
  • Telefonu “Ses açma”+”Menü Tuşu”+”Güç Tuşu” yardımıyla recovery moduna alıp oradan
  • Wipe Data/Factory Reset ve Wipe Cache işlemlerini sırasıyla yapıyoruz ve reboot system now diyerek telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.
  • Tekrar Ayarlar>Cihaz Hakkında>Durum kısmına gelip Aygıt Durumu kontrol ediyoruz ve Normal yazıyorsa işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir.
ALINTIDIR.

burdakileri yaparsan tamamdır kardeşim :)

zebani69

zebani69

Üye
cevap için çok teşekkürler :)

Üst Alt