Öneri Şarjı az gidenler konuya

Sponsorlu Bağlantılar

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
    Konu Sahibi
Şarjı az gidenler konuya
Şarjınız az mı gidiyor? Benim 5-6 saat civarı gidiyordu. Yazacağım işlemleri uyguladım. Ve şarjım 1 gün gidiyor :)

İşlemler
Önce telefonunuzu sıfırlayın.
Açıldıktan sonra yedeği yükleyemeyin
sonra;
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
işlemlerini uygulayıp yeniden başlatın. İşlem tamam!

Not:İşlemi tamamladıktan sonra sadece kullandığınız programları yükleyin.Mesela ben insider benzeri kısayol uygulamalarını kurmadım çok sarj yiyor. Ayrıca glance'sı kapayın ve windows tuşları titreşiminide kapayın şarja çok yararı oluyor :thumbup:

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Telefonu uçak moduna alıp ekranı kapalı taşıyınca da şarja acayip yararı oluyor deneyin :good:

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, OttomaN TigeR ve a.emre
csH

csH

Üye
Şarjınız az mı gidiyor? Benim 5-6 saat civarı gidiyordu. Yazacağım işlemleri uyguladım. Ve şarjım 1 gün gidiyor :)

İşlemler
Önce telefonunuzu sıfırlayın.
Açıldıktan sonra yedeği yükleyemeyin
sonra;
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
işlemlerini uygulayıp yeniden başlatın. İşlem tamam!

Not:İşlemi tamamladıktan sonra sadece kullandığınız programları yükleyin.Mesela ben insider benzeri kısayol uygulamalarını kurmadım çok sarj yiyor. Ayrıca glance'sı kapayın ve windows tuşları titreşiminide kapayın şarja çok yararı oluyor :thumbup:
şarjım 12 saatte bitsin isterse yine kapamam o glance ı :D

• Beğen
Tepkiler: luckysleven, ON9 ve skynet
csH

csH

Üye
glance şarj yiyor ama :)
biliyorum istediği kadar yesin kapatmam :D zaten özet açık cebimden çıkarınca direk arayan soran var mı görüyoruz dünkü güncellemeden sonra yani artık bana hiç bi güç kapattıramaz :D

• Beğen
Tepkiler: Invoke, skynet ve Dexter Morgan
erndrdyk

erndrdyk

Üye
biliyorum istediği kadar yesin kapatmam :D zaten özet açık cebimden çıkarınca direk arayan soran var mı görüyoruz dünkü güncellemeden sonra yani artık bana hiç bi güç kapattıramaz :D
valla bende kapatmam en güzel şeylerden birisi o :)

• Beğen
Tepkiler: Dexter Morgan
serverfun912

serverfun912

Üye
En son güncellemeden sonra Lumia 820 dedikleri gibi 1gün 6 saat hayli hayli yetiyor 1650 mAh bataryaya rağmen.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Windows Phone 8.1 ile hiç bir yenilik getirmeyecek çünkü hepsi çok şarj yiyecek.

arkadaşlar madem cihazı 3310 ayarında kullanacağız, ne diye o kadar para verip özellikli telefon alıyoruz?

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Aybin.Kilic
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Windows Phone 8.1 ile hiç bir yenilik getirmeyecek çünkü hepsi çok şarj yiyecek.

arkadaşlar madem cihazı 3310 ayarında kullanacağız, ne diye o kadar para verip özellikli telefon alıyoruz?

Bu soruyu kendine sormalı insan.

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
varsın şarjı dayanmasın..ver odunu usta..yansın ortalık :)

IKHULAKU

IKHULAKU

Üye
Benim tavsiyem ayarlar-uygulamalar-arka plan uygulamalarına girin. "izin verildi" olarak görülen uygulamaları (arka planda çalışması gereken hava durumu programları ve whatsapp) hariç tek tek tıklayarak açılan seçenekler ekranından engelleyin. Bu yöntem hem telefonun işlemcisi üstünden gereksiz yükün kalkması ile performansının artmasını hem de bataryanın dayanma süresinin uzamasını sağlar.

Son düzenleme:
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Benim tavsiyem ayarlar-uygulamalar-arka plan uygulamalarına girin. "izin verildi" olarak görülen uygulamaları (arka planda çalışması gereken hava durumu programları ve whatsapp) hariç tek tek tıklayarak açılan seçenekler ekranından engelleyin. Bu yöntem hem telefonun işlemcisi üstünden gereksiz yükün kalkması ile performansının artmasını hem de bataryanın dayanma süresinin uzamasını sağlar.
@IKHULAKU müsadenle ek olarak şu yazıyla destekleyeyim ;) Ayarlar-Uygulamalar-Arkaplan Görevleri içinde en aşağıda İleri düzey ayarlarına girip orada müsade edilmeyenlere de bakın, yeni yüklemiş olduğunuz gözden kaçırdığınız ama henüz dokunmadığınız bir uygulama o listede varsa, hemen önce o programı da bir defalık çalıştırın ve varsa kendi ayarlarından arkaplanını kapatın, uygulamanın kendi içinde yoksa tekrar Telefon ayarları - Uygulamalar - arkaplan görevlerine girip listeye bakın bir sefere mahsus programı çalıştırdığınız için bu sefer izin verilen listede görünür ve dokunulabilir olacaktır. Tıklayın ve izinini kapatın. Not: Uygulamayı çalıştırdığınız halde o listeye gelmiyorsa müdahil olamıyoruz demektir.

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve Dexter Morgan

Üst Alt