Haber Samsung'un Tizen'li ceplerinden önemli başarı

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Samsung'un Tizen'li ceplerinden önemli başarı
Samsung'un kendi mobil işletim sistemi Tizen'den gelen son haber, önemli bir başarıyı işaret ediyor!

Samsung'un Tizen işletim sistemi alttan alttan ilerliyor; yavaş yavaş daha fazla donanımlı hale geliyor. Samsung'un oldukça iddialı olduğu bu işletim sistemi, özellikle nesnelerin interneti konseptinin yoğun biçimde yaşanacağı gelecekte, bir çekirdek rolü üstlenecek. Şimdilerde ise, Samsung'un akıllı saat ve televizyon platformlarını da portfolyosuna ekleyen Tizen, bazı akıllı telefonlar modellerinde de kendine yer buluyor. Hatırlayacak olursanız Samsung'un Z serisi modelleri Tizen işletim sistemiyle geliyordu. Son olarak Z3 tanıtılmış ve Hindistan pazarında satışa sunulmuştu.

Çok dar bir alanda, az sayıda telefon modelinde bulunan Tizen işletim sistemi, 2015 yılında tam 3 milyon adet satmış durumda. Bangladesh, Nepal ve Hindistan'da satışa sunulan Tizen işletim sistemli Samsung cepler, toplamda 3 milyon adet satış rakamına ulaşarak, beklenenin üzerinde, büyük bir başarıya imza atmayı başardı. Yakında Rusya pazarına da girecek olan Samsung, Tizen'li cep telefonlarıyla güçlü bir ekosistem yaratmayı hedefliyor. Şimdiden dünyanın en yaygın 4'üncü işletim sistemiunvanını elde eden Tizen, yakın gelecekte rekabeti iyice kızıştıracak gibi görünüyor.

Chip

Seglopsi

Seglopsi

Üye
zaten kaç işletim sistemi var ki 4. sıradaymış :)

• Beğen
Tepkiler: mhmtkrtp ve Aybin.Kilic

Koradam

Üye
Koca yürekli Tizen
Android Windows Phone ve Z3 açılış kapanış hız karşılaştırması
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

strk92

Üye
Koca yürekli Tizen
Test bana pek mantiklı görünmedi sonuçta hepsi birbirinden farklı cihazlar ve kullanılan donanımlar farklı. Farklı donanımların kullanılması doğal olarak açılış ve kapanış sürelerine etki edecektir.

Koradam

Üye
Test bana pek mantiklı görünmedi sonuçta hepsi birbirinden farklı cihazlar ve kullanılan donanımlar farklı. Farklı donanımların kullanılması doğal olarak açılış ve kapanış sürelerine etki edecektir.
En düşük donanım Z3 de var :)

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Koca yürekli Tizen
Tizen işletim sistemli amiral gemisi için sabırsızlanıyorum!

mcnpl4

mcnpl4

Üye
açılış konusunda samsung telefonlar baya hızlı zaten. saf android kurunca aynı samsung cihazın açılış süresi baya artıyor

Koradam

Üye
  • Beğen
Tepkiler: RetaXter
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tutacağını Sanmıyorum

Koradam

Üye
Tutacağını Sanmıyorum
Tutacaktır. Saate bile oldukça verimli çalışıyor. Apple'ın saatinde performans ve şarj sorunu varken Gear s2 akıcı bir şekilde çalışıyor ve bataryası daha uzun ömürlü gidiyor.Diğer saatlerin uygulama ile yaptığı şeyleri Gear S2 uygulama yüklemeksizin yapabiliyor :D
Samsung 2. bir Bada vakası yaşamak istemiyor akıllıca işletim sistemini yayıyor ortalığa ve marketide gelişiyor

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tutacaktır. Saate bile oldukça verimli çalışıyor. Apple'ın saatinde performans ve şarj sorunu varken Gear s2 akıcı bir şekilde çalışıyor ve bataryası daha uzun ömürlü gidiyor.Diğer saatlerin uygulama ile yaptığı şeyleri Gear S2 uygulama yüklemeksizin yapabiliyor :D
Samsung 2. bir Bada vakası yaşamak istemiyor akıllıca işletim sistemini yayıyor ortalığa ve marketide gelişiyor
Valla Hiç Sanmıyorum Altyapısı Kim Bilir Nedir Lunix Mi Ne Ayrıca TRde Yok Heralde Buda N9 Gibi Bir Seri Çıkartmaya Çalişmiş Boşa Bence

JustWatch34

JustWatch34

Üye
:hmmm

Koradam

Üye
Valla Hiç Sanmıyorum Altyapısı Kim Bilir Nedir Lunix Mi Ne Ayrıca TRde Yok Heralde Buda N9 Gibi Bir Seri Çıkartmaya Çalişmiş Boşa Bence
Şuan bu telefon zaten dünyanın sayılı ülkesinde var.Şuan için alt düzey geliri olan ülkelerde satılıyor.Bu yıl dünya pazarına çıkmaya başlayacak. Şimdiden bir çok önemli uygulamaya sahip ve akıcı çalışıyor açık kaynak kodlu olması da ayrı bir avantaj
Web konusunda Tizen lider işletim sistemi bu arada

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şuan bu telefon zaten dünyanın sayılı ülkesinde var.Şuan için alt düzey geliri olan ülkelerde satılıyor.Bu yıl dünya pazarına çıkmaya başlayacak. Şimdiden bir çok önemli uygulamaya sahip ve akıcı çalışıyor açık kaynak kodlu olması da ayrı bir avantaj
Web konusunda Tizen lider işletim sistemi bu arada
Bir Yerde İyiyse Bir Yerdede İllaki Kötüdür

strk92

Üye
En düşük donanım Z3 de var :)
Donanımın düşük ya da yüksek olması değil bana mantıksız gelen kısım birbirinden farklı olması ve isletim sisteminin optimizasyonu. Sonuçta samsung kendi geliştirdiği işletim sistemi ve işlemcilerde diğerlerinden farklı optimizasyonlar yapabilir ve sonucların bu şekilde olmasını sağlayabilir.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Zaten Tizen N9 Meego işletim sisteminin devamı. Nokia microsoftla iş pişirip Meegoyu sonlandırınca İntel samsungla devam etti. Kısacası olay bu.
Bende Meego devamı olduğu için sailfish ve tizeni ara sıra takip ediyorum gelişmeleri...

Üst Alt