Samsung S8500 Wave, S8530 Wave II Soru-Cevap

Sponsorlu Bağlantılar

viranufuk

viranufuk

Üye
arkadaşlar tel konuşma yaparken kendiliğinen hoperlor açılıyor bazen sesi dışarıya veriyor telde teli aşağı çekin hoperlör aktif diyor kendiliğinden olna şey ben yapıyorum olmuyor ıonun ince ayrıntısı varmı ben çözemedim

Höztürk

Üye
benim merak ettigim nokta bu telefondan facebook hesabıma girdigimde sohbet edebiliyor muyum ve yeni bildirimleri yeni mesajlarımı gösteriyor mu?

caneryendi

caneryendi

Üye
benim merak ettigim nokta bu telefondan facebook hesabıma girdigimde sohbet edebiliyor muyum ve yeni bildirimleri yeni mesajlarımı gösteriyor mu?

chat olayı henüz yok mesajları gösteriyor sayfayı yeniliyorsun zaten sorun yok ... videoları izleyebiliyor ve indirebiliyorsun... daha ne olsun... chat olayına gelince bunu facebook un yapması lazım telefonla bir ilgisi yok...

--------------- Ekleme ---------------

telefonu ters çevirip sessize geçmesini bekleme olayı biraz uğraş istiyor neden sessize alma butonu aktif değil nasıl aktif edebiliriz bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

tuş kilidi açma düğmesine bastığımda ayrıyeten ekrana dokunmamı istiyor bunu kaldırmanın bir yolu var mı hem düğmeyle hem de dokunmayla kilit kaldırıyoruz ne saçma

arkadaşım hemen sallamışsın :) tuş kliidine uzun bas direk açıyor .. lütfen iyice öğrenmeden wavemize sallamayalım :)

chat olayı henüz yok mesajları gösteriyor sayfayı yeniliyorsun zaten sorun yok ... videoları izleyebiliyor ve indirebiliyorsun... daha ne olsun... chat olayına gelince bunu facebook un yapması lazım telefonla bir ilgisi yok...

arkadaşım hemen sallamışsın :) tuş kliidine uzun bas direk açıyor .. lütfen iyice öğrenmeden wavemize sallamayalım :)

aslında sessiz simgesi mevcut ama nedense işlemiyor bunun 2 yolu var birincisi teli ters çevirmek ikinciside ses tuşunu telefon çalarken kısmak ...

aho_66

Üye
slm arkadaslar samsung wavw aldım boyle telfon gormedım super degıl manyak bır sey samsung fırmasınızı tebrık edıyorum ıyı varsın

desx

Üye
Hocam iyi hoş da hepsi alıntı, biz arkadaşlarla diğer forumda bu konuyu hazırlarken 25. sorudaki gibi şu forumdan şu arkadaş diye belirttik, biraz daha emeğe saygı.

desir1305

Üye
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 20 gün önce S8500 wave sahibi oldum,ve bu telefon hakkındaki herşeyi sayenizde bu forumdan öğrendim.Hepinizin eline emeğine sağlık.
Sizlerden öğrenmek istediğim iki problemim var.

1.Gps ayarları ile ilgili problem yaşıyorum.Forumda anlatıldığı şekilde programı telime indirdim ve kurdum ses dosyalarını da(Kadın,erkek) yükledim fakat gps açıldıktan sonra 30 dakika geçtikten sonra bile Konum alıyor iletisi veriyor ve konum almıyor.Lisans senkronizasyonuda yaptım fakat gene bir değişiklik olmadı.Ne yapmam gerekir?
2.Sorum ise Samsung Kies programının iki cd sinide yüklememe rağmen program çalışmıyor.Acaba bende bulunan cd lerde bir problem mi var?

mizansen355

Üye
Mesaj Gönderirken Klavye Çıkmasını İstemiyorum Samsungun Diğer Dokunmatik Telefonlarındaki Gibi 1 Den 9 a Kadar Sayılar Halinde Çıkmasını İstiyorum Bunun İçin Nasıl Bir Çözüm Önerirsiniz?

mesaj yazdıqın pencerede dünya işareti yanında TR yad EN yazan buton var ona basılı tuttuqunda klavye türü yazan yeri aç TUŞLAR ı seçtiğinde 1-9 arası tuş takımını aktif etmş olursun

fordmuro

Üye
arkadaşlar izlenimlerimi paylaşmak istedim.. bikere cihaza kötü söylenecek çok laf yok.. ama eksileri de yok değil.. mesela gps ara sokaklarda bile bağlantı sorunu yaşıyor.. resimlerden bir film oluşturup izlemek istesek bir süre sonra tuş kilidi devreye giriyor görüntü gidiyor tuş kildini açıncada görüntü yok ama oynatıcı yürüyor..arandığınızda da zil sesinin kısık başlaması kronik samsung sorunu.. video çekimleride öyle hd kalitesinde falan değil.. video çekerken dikkatli bakarsanız hafif bir karlama görürsünüz(gece çekimleri).. nfs oyunarında da hafif takılmalarda olduğunu söylemeden geçmiyeyim(telefon hafızasındaki tüm taşınabilir dosyaları karta taşıdığım halde)

skull_355

Üye
telefonu ters çevir o zaman sessize alır

arkadaşlar wave da wi-fi ye bağlanamıyorum önceden oluyordu ama şimdiyse modemimi görmüyor bazen nadiren görüyor şifreyi doğru giriyorum ama him Wİ-Fİ AP bulunamadı yazıyor daha önceden aşağıdakilerin bile görüyordu şimdi niye wi-fi ye giremiyorum çıldıracağım

konuma girdiğimde herşey sıfır bu neyle ilgili

Ozan

Ozan

Admin
arkadaşlar ben bir şey sorucam telefonu kaç saatte 0 dan %100 e kadar şarj ediyosunuz...benim 2 saati geçtiği oluyo
Sıfırdan 2 saati belki geçiyordur ama ben batarya düşük uyarısından sonra yaklasık 2 saatte doldurmus oluyorum bu şarj esnasında telefonu kullanmakla alakalıdır ama normal süresi 2 saat diye biliyorum

BURAYA BU BİLGİLERİ AYZAN ARKADAŞTAN ALLAH RAZI OLSUN TELEFONU ALMADAN ÖNCE ARAQŞTIRMIŞTIM BİLMEDİĞİM HUSUSLARDA VARMIŞ ÖGRENDİM.BU TELEFONU TAM 3 HAFTADIR KULLANIYORUM.CANIMI SIKAN TEK SORUN SES TE AZALMALAR OLUYOR.YANİ MAXİMUM SES YUKSEKLİĞİ 10 OLAN Bİ TEYP DÜŞÜNÜN BU TEYBİN SESİNİ 10 DAN 6 YA DÜŞÜRÜRSENİZ NASIL Bİ SESTE AZALMA OLUYORSA AYNEN ÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU.FAKAT ARKADAŞIN AÇIKLADIGI GÖRÜŞME EESNASINDA PARAZİT ENGELLEYİCİYİ Bİ KAç gün DENEYECEGİM BELKİ BU SIKINTIYA ÇÖZÜM OLABİLİR.BUNU YAZAN ARKADAŞA SORUM HER GÖRÜŞEMDE BU PARAZİT ENGELLEYİCİYİ AÇMAK ZORUNDAMIYIM.BUNUN BİR AYARI YOK MU..TELEFONU ALMAK İSTEYENLERE TAVİSYE EDERMİYİM.BU PROBLEMLE NAVİGASYON PROBLEMİNİ SAYMAZSAK DEHŞET GUZEL VE HIZLI MAKİNE.....
Gelen seste herhangi bir dalgalanma mevcut degil bende, gün boyu sürekli konusuyorum henüz karsılasmadım ama parazit engelleyiciyi deneyin.

bir de sessize alamıyorum telefon çaldığında onu nasıl yapacam ?
Telefonu ters çevirince sessize geçiyor baska yolu bende farkedemedim henüz var mı acaba ?

Mesaj Gönderirken Klavye Çıkmasını İstemiyorum Samsungun Diğer Dokunmatik Telefonlarındaki Gibi 1 Den 9 a Kadar Sayılar Halinde Çıkmasını İstiyorum Bunun İçin Nasıl Bir Çözüm Önerirsiniz?
Dünya simgesine basılı tutarsanız ordan tuş takımının nasıl olacagi ile ilgili bir ayar var arkadaslar da yazmıstı gerçi tekrarlayalım
gps geç bağlantı sorununu aşan oldumu arkadaşlar beni illet etti.. ovi yi arar oldum.. kapalı mekanda bile anında bağlanıyordu meret..((
Evet GPS maalesef çok geç baglanıyor, umarım yeni yazılım sürümleriyle aşarlar sonucta içerisinde GPS çipi ve anteni diğer telefonlardan çok da farklı degil ...

tuş kilidi açma düğmesine bastığımda ayrıyeten ekrana dokunmamı istiyor bunu kaldırmanın bir yolu var mı hem düğmeyle hem de dokunmayla kilit kaldırıyoruz ne saçma
Tuş kilidi açma düğmesine 1 saniye basılı tutarsanız, elinizle ekrana dokunmaya gerek kalmadan tus takımı açılır, bu daha iyi oluyor ..

arkadaşlar tel konuşma yaparken kendiliğinen hoperlor açılıyor bazen sesi dışarıya veriyor telde teli aşağı çekin hoperlör aktif diyor kendiliğinden olna şey ben yapıyorum olmuyor ıonun ince ayrıntısı varmı ben çözemedim
Ayarlar > Hareketler > Aşağı indirme (KAPALI) duruma getirin, sizde açık muhtemelen telefonu aşağı indirince hoparlöre geçer bu açıkken :)

Ozan

Ozan

Admin
Hocam iyi hoş da hepsi alıntı, biz arkadaşlarla diğer forumda bu konuyu hazırlarken 25. sorudaki gibi şu forumdan şu arkadaş diye belirttik, biraz daha emeğe saygı.
Yazacağımız cevaplar hemen hemen aynı şeyler olacağı için bir index niteliginde alıntılar yapılmış. Yani yukarıda da göreceginiz gibi, üyelerin tüm sorularına başta ben olmak üzere tüm diğer s8500 kullanıcıları da cevap vermeye calisiyor burada. Ve ilk mesajdaki yazılarla aynı gibi duruyor, bilgiler sürekli üyelerle yazılı olarak da paylasılacagindan tam olarak kimin yazdıgı degil, desteği ve yardımı kimin verdigi ile alakalı biraz da bu konu.

Üyelerin soruları cevapsız kalmayacak ;)

fordmuro

Üye
Sıfırdan 2 saati belki geçiyordur ama ben batarya düşük uyarısından sonra yaklasık 2 saatte doldurmus oluyorum bu şarj esnasında telefonu kullanmakla alakalıdır ama normal süresi 2 saat diye biliyorum

Gelen seste herhangi bir dalgalanma mevcut degil bende, gün boyu sürekli konusuyorum henüz karsılasmadım ama parazit engelleyiciyi deneyin.

Telefonu ters çevirince sessize geçiyor baska yolu bende farkedemedim henüz var mı acaba ?

Dünya simgesine basılı tutarsanız ordan tuş takımının nasıl olacagi ile ilgili bir ayar var arkadaslar da yazmıstı gerçi tekrarlayalım

Evet GPS maalesef çok geç baglanıyor, umarım yeni yazılım sürümleriyle aşarlar sonucta içerisinde GPS çipi ve anteni diğer telefonlardan çok da farklı degil ...

Tuş kilidi açma düğmesine 1 saniye basılı tutarsanız, elinizle ekrana dokunmaya gerek kalmadan tus takımı açılır, bu daha iyi oluyor ..

Ayarlar > Hareketler > Aşağı indirme (KAPALI) duruma getirin, sizde açık muhtemelen telefonu aşağı indirince hoparlöre geçer bu açıkken :)
arkadaşım yukarıdaki bilgiler çok yararlı oldu teşekkür ederim.. sadece şunu söylemek isterim samsung daha iyisini çıkarana kadar en iyi cep teli bu..)

arkadaşlar bişeyi merak ettim wave tanıtımında dahili hafıza için 2gb/8gb yazılmış bu nedemek? bu cihazın dahili hafızası kaç ki?? zaten içinde 8gb kart var.. anlamadım.. bilen arkadaşlardan rica olunur..

OxHy

Üye
Usb i taktim zaman Sarj da oluyor .
yani Sarji bitmeden zirt pirt sarja takmis çikarmis Oluyorum . Bu Bataryasini Öldürürmü

&dijital96

&dijital96

Üye
Arkadaşlar merhaba
Ben samsung wave aldım.Telefonun şarjı çok çabuk bitiyor telefonu alalı iki gün oldu 2 kez şarj etmek zorunda kaldım.Akşam telefonumu şarja takmıştım,Sabah çıkarttım ve telfonumu evde bırakıp dışarı çıktım.3 saat sonra geri geldiğimde kalan ppil %90 seviyesindeydi. :S Bu anormal değil mi sizcede :S :ağlarım:

abdullahdurmus

Üye
MERHABA
önce böyle bir kaynak yarattığınız için çok teşekkürler.Benim bir sorum var.Turkcell mobil tv uygulaması henüz wave modelini desteklemiyorr bu nedenle bizde wap den görüntüleri bozuk olarak tv izliyoruz bunu düzeltebilecek bir program varmı

ksezgin

ksezgin

Üye
Mesaj yazarken kaç karakter kaldığını görmemizin bir yolu var mı?? Teşekkürler....

zeusahmet

zeusahmet

Üye
Mesaj yazarken kaç karakter kaldığını görmemizin bir yolu var mı?? Teşekkürler....
Kaç karakter kaldığı mesaj kısmının hemen altında sağda görünüyor

Arkadaşlar merhaba
Ben samsung wave aldım.Telefonun şarjı çok çabuk bitiyor telefonu alalı iki gün oldu 2 kez şarj etmek zorunda kaldım.Akşam telefonumu şarja takmıştım,Sabah çıkarttım ve telfonumu evde bırakıp dışarı çıktım.3 saat sonra geri geldiğimde kalan ppil %90 seviyesindeydi. :S Bu anormal değil mi sizcede :S :ağlarım:

bende de aynı sorun super amoled ekran daha fazla tasarruf sağlayacak diyorlardı hayır samsungu almak için sattığım n95 daha çok dayanıyordu şarjı 24 saatte bitiyor şarjım

caneryendi

caneryendi

Üye
Kaç karakter kaldığı mesaj kısmının hemen altında sağda görünüyor

bende de aynı sorun super amoled ekran daha fazla tasarruf sağlayacak diyorlardı hayır samsungu almak için sattığım n95 daha çok dayanıyordu şarjı 24 saatte bitiyor şarjım

arkadaşlar normal telefonlarla dokunmatik telefonları kıyaslamayın pil konusunda çünkü onların kullanımlarıyla bunlarınki farklı süper amoled daha az enerji harcıyor dediler ve doğru söylediler ıphone yi aynı kullanımla günde 2 kere şarj ederken wavemi 2. günde1 ediyorum zaten daha fazlasını beklemek saçma imkansız birşey ... ekran ışığını biraz kısın daha fazla kullanırsınız tabi oyun ve internet kullanımıda farkettiriyor. ama ben böyle bi telefonu hergün doya doya ful ışık ful video internet oyun olarak kullanıyor tadına varıyorum ve günde birkez şarj ediyorum buda benim için hiç sorun değil en azından akşamı çıkarıyor ıphone gibi yarı yolda bırakmıyor...

ksezgin

ksezgin

Üye
Ben ekranı hep yan tutup yazdığım için görünmüyormuş!! :)))
Benim şarjım gayet iyi gidiyor. Yani internete çok girersem eğer 2,5 gün diğer durumda 4 gün normal bence...

skull_355

Üye
bana yardım edecek kişi var mı şuan

yok mu?

Üst Alt