Samsung S5660 Galaxy Gio İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
arkadaş nfs shift ve pes 11 çalışıyo

nakzö

nakzö

Üye
teşekkürler

engin_ebru

engin_ebru

Üye
Arkadaslar 2.3.3 guncellemesi cikmis kiesten yukledim ben

1.imakandi

Üye
arkadaşlar ben nokia c6-01 almayı düşünüyorum gio ile kıyaslarsak hangisi daha iyi yanlış bir tercih yapmak istemiyorum lütfen yardımcı olun

asfenerli

asfenerli

Üye
bende ayni ikilemdeyim yardimci olun.

baskurt85

Üye
geçen dükkana bi gittik babam c6-01 banada gio aldık ciktik. nasıl oldu anlamadım walla:D nese.

olayı söyle özetleyeyim. babam bikaç tv kanalını izleyebilirken ben tüm dünya kanallarını izleyeiliyorum:D
onun tel kasa kasa bi program açıcak diye belerken ben 7-8icci uygulamaya geçmiş oluyorum. falan filan böyle gider:D

Dumbledore

Dumbledore

Üye
bu telefonu almayı düşünüyorum birkaç sorum var hard format bundada atılıyor mu bu skyfire kuramayanlar oyunları kuramayanlar olmuş yorumlarda biraz ürküttü açıkcası :hmmm bunlar hakkında biraz detaylı bilgi verir misiniz

Sarangni

Sarangni

Üye
bu telefonu almayı düşünüyorum birkaç sorum var hard format bundada atılıyor mu bu skyfire kuramayanlar oyunları kuramayanlar olmuş yorumlarda biraz ürküttü açıkcası :hmmm bunlar hakkında biraz detaylı bilgi verir misiniz

Sistemin gücünün yettiği bütün oyunları rahatlıkla kurdum. Kuramayanlar olduğununu bende okudum ama neden olduğunu bilmiyorum. Fabrika ayarlarına döndüre biliyorsunuz. Bu döndürme işinde de kurduğunuz bütün dosyalar siliniyor.

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Sistemin gücünün yettiği bütün oyunları rahatlıkla kurdum. Kuramayanlar olduğununu bende okudum ama neden olduğunu bilmiyorum. Fabrika ayarlarına döndüre biliyorsunuz. Bu döndürme işinde de kurduğunuz bütün dosyalar siliniyor.

5800de olan hard format yok mu işletim sistemli telefonlarda var diyorlardı bu yazdıklarım biraz aklımı kurcaladı açıkcası..

Dumbledore

Dumbledore

Üye
umutku84

umutku84

Üye
büyük ihtimal bu alacağım bu telefonu birde şunu sormak istiyorum film izleme imkanı varmı android markette falan program varmı acaba
evet programlara nerdeyse her uzantıyı oynatıyor. ayrıca canlı tv de izleyebiliyorsun.

onur646464

onur646464

Üye
igoyu(navigasyon) nereden indireceğim yardımcı olurmusunuz?

feerra

Üye
arkadaşlar gio gerçekten fiyatına göre cok iyi bir telefon ama android olunca int ayarlarında biraz sıkıntı cektım şimdi ben ücretsiz olarak 0.facebook.com a girebiliyorum ama benım sorunum ise wifiyle bizim evdeki modeme bağlanması 2 sn sürüyor ama markete ve youtube gibi sitelere giremiyorum acaba modemde mi bi sıkıntı var sadece markete bağlanmama bile yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler

Buraxlive

Buraxlive

Üye
peki gio da hd oyun açarmı arkadaşlar ?

huso4545

huso4545

Üye
Samsung S5660 Galaxy Gio

Arkadaşlar ben İphone 4 - Galaxy Ace(imei kacaktı iade ettim) Kullandım. Ace'yi iade ettikten sonra gio yu aldım şimdi size karşılaştırmalı olarak izlenimlerimi anlatıcam inş faydalı olabilirim.

Fiyat Tablosu
iphone 4 : 2400 TL
Galaxy Ace : 769 TL
Galaxy Gio : 549 TL

Arkadaşlar gördüğünüz gibi iphone 4'e vereceğiniz parayla neredeyse 5 tane Samsung Gio Alabilirsiniz. Yani İphone 4'ten beklediklerinizi bu cihazdan beklemek insafsızlık olur. cihazı eleştirirken bunu göz önünde bulundurun. Ama sunuda söylemeliyim fiyat farkı 5 kat ama özellik farkı 2 kat bile değil.

:::EKRAN:::

> 3.2" 320x480 HVGA TFT Kapsitif Dokunmatik ekrana sahip ve bu açıdan Samsung Ace ye göre görüntü daha güzel.
> 16 milyon renk ve parlaklık sayesinde videolarda akıcı ve net görüntü sağlıyor.
> Güneş altında denedim ve gercekten görünürlük üst seviyedeydi (acıkcası bu kadar iyi görünmesini beklemiyordum)
> Dokunmatik performansı ise gercekten çok iyi hiç bir sorunla karşılaşmadım.

:::Batarya:::

> 1350 mAh kapasiteli batarya bulununan cihaz bu konuda ACE ile aynı ama ACE'nin ekranı 3.5'' olduğundan Gio daha üzün süre kullanım sağlıyo.
> Ben telefonla cok uğrasırım. oyun,internet ,müzik vs benim kadar cok uğrasan eminim ki yoktur. şarjda 1 gün dayanıyo bana ve gayet iyi. Çünkü iphone 4 ümde anca 1 gün dayanıyodu.
> Eğer telefonlar çok uğraşmam diyorsanız 2 ila 3 gün arası kullanım sağlarsınız.

:::KAMERA-VİDEO:::

> 3.0 MP AF auto fokus kamera mevcut cihazda ve falaşı yok. kamerasıyla çok kaliteli fotoğraflar çekmeyi beklemeyin.
> Aceye göre düşük görünsede ben ikisinide test ettim çok büyük fark yok.
> Acenin tek artısı flaşı gibi görünsede led flaşla iyi görüntü yakalanmadığınıda herkes bilir yani büyük bi eksiklik değil.
> Video kalitesini değinirsekte 320x240 çözünürlüğünde video cekiyor. Videoda sınıfta kaldığını soyleyebiliriz.

:::İŞLEMCİ-RAM-DAHİLİ BELLEK:::

> 800MHz (MSM7227-1 Turbo) işlemciye ve 278 Mb RAM e ve 181 Mb dahili belleğe sahip cihaz bu konudada ACE ile Aynı özelliğe sahip.
> simdi herkesi merak ettiği konu 278 Mb Ram yeterlimi ? benim fikrim evet yeterli çünkü yaptığım testte 5 tane oyun 5 tane programı aynı anda calıştırdım ve 278 mb ramin 250 mb kullanılıyordu ve cihaz ufak tefek takılmalar dısında kasmıyordu ki normal şatlarda 10 tane uygulamayı neden çalıştırır bi insan. 20 tane uygulamayı aynı anda çalıştırsın istiyosanız farklı bi cihaz düşünün. açıkçası bu paraya bu kadarı çok bile.
> 181 Mb dahili bellek olması ve bütün uygulamaların hafıza kartına taşınamaması büyük bi eksiklik ama bana yetiyor
> ram konusunda fotoğrafta paylaşıcam konunun sonunda görebilirsiniz.

:::İŞLETİM SİSTEMİ:::

> Android 2.2 (Froyo) işetim sistemine sahip cihazın ANDROİD MARKET ile birlikte gelmesi tercih edilmesi için en büyük artısı diyebilirim.
> Android gercekten güzel bi sistem yani ios tan sonra en iyi sistem olmuş diyebilirim.

:::ANDROİD MARKET:::

> Android Market gerçekten büyük bi nimet ama bu konudada bilmeniz gerekenler var.
> Öncelikle sadece Ücretsiz uygulamalara ulaşabiliyorsunuz ücretli uygulamalar görünmüyo.
> İkinci önemli sey ise oyunların bir çoğu Galaxy S gibi yüksek çözünürlüklü telefonlar için geliştirilmiş ve bu uygulamar Gio da çalışmıyor maalesef. örneğin( NFS Shift-Pes 2011-Asphalt HD) vb oyunları oynayamıyorsunuz.
> Hemen umutsuzluğada kapılmayın Angry Birds ve buna benzer bir çok populer oyun cok stabil çalışıyor ve oyun sayısıda çok fazla.
> Programlar konusunda ise herhangi bir sorun yok bütün programlar çalışıyor

:::WiFi-GPS-DİJİTAL PUSULA:::

> WiFi 802.11 (b/g/n) özelliğine sahip ve gercekten cok hızlı interenete girebiliyorsunuz ben laptop umu kullanmıyorum artık :D
> GPS Konusunda etrafta dolaşan söylentilere inanmayın internet olmadan sorunsuz olarak çalışıyor. ben İGO yu kurdum ve ucak moduna aldım sorunsuz sekilde kullandım ama internet olunca uyduları bulması daha cabuk gerçekleşiyor.
> Dijital pusulada gercekten cok stabil ve ben kıbleyi sürekli Giomdan buluyorum artık

:::FALSH DESTEĞİ:::

> Arkadaşlar bu telefonun işlemcisi flashı desteklemiyor ama herşeyin bi çözümü var. Android Marketten Skyfire uygulamasını indirip istediğini videoyu izleyebilir ve flash içeriklere ulaşabilirsiniz merak etmeyin.

:::UNUTTUKLARIM:::

x Telefonun Ses çıkışı gayet yeterli
x müzik çaları makul düzeyde
x her türlü videoyu oynatmıyor ama marketten video programı indirip istediğiniz formatı çalıştırabilirsiniz
x market dısından apk şeklinde pcden de uygulama yükleyebilirsiniz
x tatmin edici bir fm radyosuda mevcut

Arkadaşlar kısacası Akıllı Telefon İstiyorsunuz ve çok paranız yoksa en iyi secenek SAMSUN GİO dur. Kimin ne dediğinede bakmayın iphone 4 kullanan biri olarak söylüyorum bana iphonumu aratmıyor gercekten çok iyi bir cihaz. Bir Faydam dokunduysa ne mutlu bana herekse iyi geceler arkadaslar. Unuttuğum seyler olabilir aklınıza ne takılırsa sorun cevaplarım.

Bende bu telefondan almayı düşünüyordum,ama telefonu almaya gittiğim yerdeki satıcı kız bana "samsung gio üretimi durdurdu" dediğinde yüzüm aynen şu şekil oldu :( Daha sonra internetten baktım Apple Samsung Galaxy ye dava açmış patent olayı gibi bişeydi, herneyse yanlız senin yazının şu kısmı biraz garip kaçmış:"normal şatlarda 10 tane uygulamayı neden çalıştırır bi insan. 20 tane uygulamayı aynı anda çalıştırsın istiyosanız farklı bi cihaz düşünün. açıkçası bu paraya bu kadarı çok bile" sanki öğretmenim beni azarlıyormuş gibi hissettim :P

arda_xl

arda_xl

Üye
bende bu cihazı almayı düşünüyorum artıları ve eksileri nelerdir?

61semih

61semih

Üye
bende bu cihazı almayı düşünüyorum artıları ve eksileri nelerdir?
artıları ıyı bır ıslemcı android market ıle yuzbınlerce uygulama oyun veb performansı ve ekranın renk derınlıği
eksılerı bataryası

tabu bu artı eksıler fıyata gore baz alınarak yazdım

Üst Alt