Samsung S2 GT- I9100G Türkçe 2.3.6 ROM

Sponsorlu Bağlantılar

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Samsung S2 GT- I9100G Türkçe 2.3.6 ROM
Samsung S2 GT- I9100G / Samsung SII GT- I9100G / GT- I9100G rom türkçe rom

Merhaba arkadaşlar, Suudi Arabistan'dan gelen samsung I9100G olan cihaz için türkçe dili olan rom araştırması yaparken "G" harfi olan , yani yonga setli olup Türkçe rom yüklemek isteyenler için bulduğum konuyu paylaşmak istedim.

I9100GXWKJ2 firmware 2.3.6 sammobile da India versiyonu olarak gözüküyor ama neredeyse arapca hariç tum diller mevcut bu sürümde tabiki türkçe'de dahil.

firmware linki

zip sifresi : samfirmware.com

rom tek parçadan oluşmaktadır , zip dosyasının içinde 590 mb lık tek bir " tar " dosyası mevcuttur,

yükleme işlemi :

öncelikle telefonumuzu kapatıyoruz ve ses kısma + home+ açma kapama tuşuna aynı anda basıyoruz ve telefonda bir uyarı penceresi açılıcak , ünlem işaretini gördükten sonra SES AÇMA tuşuna bir kere basıp telefonu DOWNLOAD moduna getirmiş oluyoruz.

1-ODİN programını açın , telefonu download moduna alırken odin programı içinde sarı renkte bir renk belirlemiş olacak , bu telefonumuz görmüş demektir.
2-Romumuz tek parçadan oluştuğu için sadece PDA kısmına "tar" uzantılı romu yani dosyamızı gösteriyoruz ,
3- PIT bölümüne bişey göstermiyorsunuz boş kalıyor
4-Auto Reboot ve F.Reset Time işaretli olacak diğerleri boş kalacak , işaretlemiyeceksiniz.

5-sonra tek yapmanız gereken START kısmına basmanız olacak
telefonunuz 1-5 dk arasında romu yükleyip açılmış olacak.

Önemli Not: Bu işlemden sonra eğer telefon açılış ekranında sürekli titriyorsa ve restart atıyorsa;
1- Telefonun bataryasını çıkarıp takıyoruz
2- Ses Açma + Home + Power tuşuna basılı tutarak Recovery Mod'a alıyoruz
3- Karşımıza çıkan menüden Wipe Data Factory Reset seçeneğine Ses kısma tuşu yardımıyla geliyoruz ve Home tuşuna basıyoruz
4- Burada işlemi onaylamamız için YES seçeneğine geliyorunuz ve Home tuşuna basarak telefona format atmış oluyoruz.
5- İşlem tamamlandıktan sonra Reboot System Now seçeneğinde Home tuşuna basarak telefonun kapanıp açılmasını sağlıyoruz.

-----------------------------------------------------
ODİN programını eklentiden indirebilirsiniz...!
Not:
Odin proğramında ufak bi sorun vardı eklentiyi yeniledim daha önce indiren arkadaşlar varsa odin i değişsinler

Ekli dosyalar

serhot2001

Üye
umarım çalışır buna benzer ya da aynısını indirdim şuan sorun veriyorum odinden başka bişe ile yukleyemiyorum recovery mod ve download mod da çalışmıyor kitlendi iyice telefon offff ..... :S :S :S

mtzka

Üye
Hocam indirmekteyim şu an ama hotfile canımı okudu keşke torrent'e yükleyebilseydin eğer başarılı olursa ben yüklerim artık teşekkür ederim..

kaforummp

Üye
yurt dısı türkce dil olmayan i9100g de denendi ve her sey normal allah razı olsun

Anqer-X

Anqer-X

Üye
ben 2.3.5 kullanıyorum arasında pek fazla bi fark yoksa cihaza kurmayım ne gibi farklar var acaba saygılar...ayrıca anlatımınız içinde çok teşşekkürler...:alkis

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ben 2.3.5 kullanıyorum arasında pek fazla bi fark yoksa cihaza kurmayım ne gibi farklar var acaba saygılar...ayrıca anlatımınız içinde çok teşşekkürler...:alkis
Rica ederim..
Ekran kilidinde takılma sorunu giderilmiş
- Kamera arayüzünde bazı değişiklikler yapılmış
- HSPA (internet) bağlantı hızında artış sağlanmış
- Güvenlik ve performans geliştirmeleri yapılmış
- Daha hızlı açılış (boot) sağlanmış

Not: Sadece 9100G içindir

mtzka

Üye
Ayrıntılı ve resimli anlatım için buraya bir göz atın :

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

transendenz

Üye
ics ne zaman gelir arkadaşlar...

acerx

Üye
teşekkür

transendenz

Üye
Arkadaşlar Galaxy S2 GT-İ9100G versiyonu
için İCS ne zaman çıkacak. Çok moralim
bozulmaya başladı. Cakma çin mali telefon
muamelesi yapılıyor resmen.

faruk72

Üye
Arkadaşlar Galaxy S2 GT-İ9100G versiyonu
için İCS ne zaman çıkacak. Çok moralim
bozulmaya başladı. Cakma çin mali telefon
muamelesi yapılıyor resmen.

peki hocam bunu yükledikten sonra kies ile herhangi bi sorun yasanirmi yani kies i görmemezlik gibi bir durumla karsilasirmiyiz?

jetgil

jetgil

Üye
ben wifiden telefon üzerinden 2.3.6 güncellemesini yaptım. Lakin güncelleme sonrası bilgisayar telefonu usb ile bağladığımızda herhangi bir tepki vermedi. cihazı güncellemeden önce bilgisayar ve kies cihazı görüyordu. Bunu sorun nasıl çözüme kavuşturulabilir...

jetgil

jetgil

Üye
up up
Yardım edecek Acil yardım lütfen...

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ayarlar/uygulamalar/gelişim/usb hata ayıklama işaretli olacak şekilde bağla. Sorun neyle alakalı tam olarak bilmiyorum bu sadece bir yönerge.

jetgil

jetgil

Üye
daha önceden de denedim bir sonuç alamadım. Cihazı teknik servise versek sorunu halledebilirler mi?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Tabiki, ücret karşılığı değil, abi bi bakarmısın tanımıyor nesi var acaba dersin, bakar varsa sorun söyler.

Üst Alt