Öneri samsung Note 5

Sponsorlu Bağlantılar

clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
Her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Batery doktor, clean master uygulamalarını sildim. Parlaklığı da %50 civarına indirdim. şu saate kadar bayağı iyi gitti pili... :)
Her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Batery doktor, clean master uygulamalarını sildim. Parlaklığı da %50 civarına indirdim. şu saate kadar bayağı iyi gitti pili... :)

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Bende note 5 kullanıyorum ancak senin söylediğin sorunları yaşamadım

• Beğen
Tepkiler: clltncr

osicik

Üye
Nacizane bir iki tavsiyede bulunayım
1.ekran foto çekme haricinde mümkün oldığunca ışığı çok kısık tutun zaten samsung ekranı çok parlak ve en çok şarjı ekran yer...
2.pil kısmından programların %kaç şarj yediğine bakın bazen A normal durumlar çıkabiliyor örnek chorme û çok seviyorum öyle bi sorunum yoktu 7-8 saat ekran görüntüsü alıyodum 4-5 saate düşmeye başladı bakınca %60 falan chorme yiyor görünüyordu sonra normalini kaldırdım chorme dev sürümünü yükledim yine normale döndü bunun gibi internet bağlantılı programlarda bazen muadilini kullanmak sorun azaltabiliyor çünkü ceplerde şarj fena bir sorun olabiliyor note serisini hiç kullanmadım ama günü fazlasıyla bitiriyor diye çok kişiden duydum...

• Beğen
3onur5

3onur5

Üye
note 2 kullanırken 2 gün boyunca şarja takmadığımı hatırlıyorum note serisi donanım olarak gelişiyor ama pil konusunda vasat

1440 x 2560 çözünürlük 515 ppi 5.7 inch ekran 3000 mah çok komik duruyor bu rakamların yanında bence gayet normal

note 2 nin 2 katı hatta fazlası note 2 de bile 3100 mah pil vardı

• Beğen
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
Sn. Samizel Destan şanslısın demektir. Teşekkürler...Şansın daim olsun :)
sn. osicik teşekkür ederim. Ekran parlaklığını düşürdüm, ekran süresi 3 saatten 4 saate çıktı. Diğer konuyu da inceleyeceğim....
Sn. 3onur5 görünen o ki çok abartmışlar pil gücünü....Teşekkürler ...

man20

man20

Üye
Nacizane bir iki tavsiyede bulunayım
1.ekran foto çekme haricinde mümkün oldığunca ışığı çok kısık tutun zaten samsung ekranı çok parlak ve en çok şarjı ekran yer...
2.pil kısmından programların %kaç şarj yediğine bakın bazen A normal durumlar çıkabiliyor örnek chorme û çok seviyorum öyle bi sorunum yoktu 7-8 saat ekran görüntüsü alıyodum 4-5 saate düşmeye başladı bakınca %60 falan chorme yiyor görünüyordu sonra normalini kaldırdım chorme dev sürümünü yükledim yine normale döndü bunun gibi internet bağlantılı programlarda bazen muadilini kullanmak sorun azaltabiliyor çünkü ceplerde şarj fena bir sorun olabiliyor note serisini hiç kullanmadım ama günü fazlasıyla bitiriyor diye çok kişiden duydum...
sen yazınca farkettim normal chrome ile chrome dev arasında ne fark var?

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye

Aynı ya. Dev, beta daha önce güncelleme alır tabi
Yeni şeyleri önce alır, tabi yeni dediğim deneme aşamasında olan şeyler, daha hızlı olma ihtimali olduğu gibi daha bug lı olma ihtimali de var ve büyük ihtimalle farkı fark etmezsiniz.

• Beğen

osicik

Üye
ne fark inan bilmiyorum resmen aşık olduğum z2 den soğuttu 2 hafta önce ama normalde hiçbişey yoktu çok uzun zamandır kullanıyorum ama 2 hafta önce şarjın %70 inin yemeye başladı neden oldu nasıl oldu bilmiyorum ama bu sadece şarj tüketen programlara dikkat çekmek için verdiğim örnekti çünkü 7-8 saati görüyorum ekran süresi o zaman 4-5 saate düşmüştü o kadar fark edebiliyor !!!!!

• Beğen
man20

man20

Üye
Aynı ya. Dev, beta daha önce güncelleme alır tabi
Yeni şeyleri önce alır, tabi yeni dediğim deneme aşamasında olan şeyler, daha hızlı olma ihtimali olduğu gibi daha bug lı olma ihtimali de var ve büyük ihtimalle farkı fark etmezsiniz.
o zaman bu durumu üç aşamalı düşünebiliriz. ilk önce chrome beta güncelleme alıyor sonra chrome dev'e geliyor en sonunda da en sorunsuzu chrome'a geliyor güncelle :)
ne fark inan bilmiyorum resmen aşık olduğum z2 den soğuttu 2 hafta önce ama normalde hiçbişey yoktu çok uzun zamandır kullanıyorum ama 2 hafta önce şarjın %70 inin yemeye başladı neden oldu nasıl oldu bilmiyorum ama bu sadece şarj tüketen programlara dikkat çekmek için verdiğim örnekti çünkü 7-8 saati görüyorum ekran süresi o zaman 4-5 saate düşmüştü o kadar fark edebiliyor !!!!!
evet chrome çok fazla şarj yiyor. Madem ''chrome dev'' daha az şarj yiyor o zaman bende geçiyim ona.

• Beğen
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Dev geliştiriciler için yayınlanan sürüm. Developer (Geliştirici) ın kısaltılmışı.
note 2 kullanırken 2 gün boyunca şarja takmadığımı hatırlıyorum note serisi donanım olarak gelişiyor ama pil konusunda vasat

1440 x 2560 çözünürlük 515 ppi 5.7 inch ekran 3000 mah çok komik duruyor bu rakamların yanında bence gayet normal

note 2 nin 2 katı hatta fazlası note 2 de bile 3100 mah pil vardı
Haklısın pil konusunda tersine gidiyor Samsung. Bir kere 2K ekran var ve çok güçlü bir donanım var note 5'te adeta akıyor telefon kullanırken. Bu yüzden pili daha yüksek olmalıydı.

• Beğen

Üst Alt