Öneri samsung Note 5

Sponsorlu Bağlantılar

clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
samsung Note 5
Merhaba arkadaşlar,
Yaptığım incelemeler sonucunda ram ve pili daha güçlü diye duyurulduğu için (3000 mah) 1 ay önce Samsung note 5 aldım.

1-Ancak samsung un sitesinde 3g 10 saat, wifi 13 saat, video izleme 13 saat pil ömrü verdiği halde; telefonumu tamamen şarj ettiğimde bana verdiği süre her bir uygulama için 6'şar saat.....ve zaten de pilini günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyorum.... Servise verdim, normal dediler. Samsung web sitesindeki canlı destekte ki görevli normal dedi....
Bundan önceki telefonum samsung s4 , ilk aldığımda pili 24 saat dayanıyordu. Pili 2600 mah, oysaki note 5'in 3000 mah... Ayrıca telefon kullanımım azaldı....

2-ayrıca Havaalanında bir cafenin şifreli Wifi ağına otomatik bağlandı. Arkadaşımın telefonu bağlanma için şifre istedi. Olabiliyor mu?

3-Müzik çalara yüklediğim bazı parçaları zil sesi yaptım. telefonumu kapattığımda müzk çalar açılıp şarkı çalmaya başlıyor.

....Bu konuda başka sıkıntısı ya da yardımı olabilecek biri var mı?

Invoke

Invoke

Üye
1. Şarj hakkında yorum yapmak için telefonunda neler yüklü, arkaplanda şarjı sömüren bir şeyler mi var, kaç saat ekran süresi alıyorsun vs bir sürü şey bilmek lazım.
2. Şifreleri ağa otomatik bağlanabilmesi için önceden o ağı tanıyor olması lazım. Mümkün değil başka türlü.
3. Kapattığım derken bayağı kapalı(power off) cihaz açılıyor, müzik çalıyorsa kulağa oldukça korkutucu doğa üstü bir olay gibi geliyor. Bi' hocaya okutun derim. Hep aynı şarkı çalıyorsa musallat olan ruh o şarkıyı dinlemek istiyor olabilir. 1 kere tam dinlemesine izin verin sonra şarkıyı silin. Dinletmeden silerseniz sinirlenebilir.

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci ve clltncr
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Yaptığım incelemeler sonucunda ram ve pili daha güçlü diye duyurulduğu için (3000 mah) 1 ay önce Samsung note 5 aldım.

1-Ancak samsung un sitesinde 3g 10 saat, wifi 13 saat, video izleme 13 saat pil ömrü verdiği halde; telefonumu tamamen şarj ettiğimde bana verdiği süre her bir uygulama için 6'şar saat.....ve zaten de pilini günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyorum.... Servise verdim, normal dediler. Samsung web sitesindeki canlı destekte ki görevli normal dedi....
Bundan önceki telefonum samsung s4 , ilk aldığımda pili 24 saat dayanıyordu. Pili 2600 mah, oysaki note 5'in 3000 mah... Ayrıca telefon kullanımım azaldı....

2-ayrıca Havaalanında bir cafenin şifreli Wifi ağına otomatik bağlandı. Arkadaşımın telefonu bağlanma için şifre istedi. Olabiliyor mu?

3-Müzik çalara yüklediğim bazı parçaları zil sesi yaptım. telefonumu kapattığımda müzk çalar açılıp şarkı çalmaya başlıyor.

....Bu konuda başka sıkıntısı ya da yardımı olabilecek biri var mı?

2- Lumia kullanan arkadaşın var mı? Wifi ayarlarında Akıllı wifi var ağı kişilerimle paylaş seçeneği mevcut wifi ayarlarında. Şifreyi vermeden ağı paylaştırıyor
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: clltncr
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
h
1. Şarj hakkında yorum yapmak için telefonunda neler yüklü, arkaplanda şarjı sömüren bir şeyler mi var, kaç saat ekran süresi alıyorsun vs bir sürü şey bilmek lazım.
2. Şifreleri ağa otomatik bağlanabilmesi için önceden o ağı tanıyor olması lazım. Mümkün değil başka türlü.
3. Kapattığım derken bayağı kapalı(power off) cihaz açılıyor, müzik çalıyorsa kulağa oldukça korkutucu doğa üstü bir olay gibi geliyor. Bi' hocaya okutun derim. Hep aynı şarkı çalıyorsa musallat olan ruh o şarkıyı dinlemek istiyor olabilir. 1 kere tam dinlemesine izin verin sonra şarkıyı silin. Dinletmeden silerseniz sinirlenebilir.
Değerli arkadaşım ,
Vakit ayırıp yazımı incelediğin ve yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim. Şarj ile ilgili daha açıklayıcı bilgi vermeye çalışacağım. Diğer konulara değineyim şimdilik.....
Müzik çalar ile ilgili esprili yanıtın çok güzeldi, çok güldüm.... Telefonu kapattım derken açık yazmamışım, ki bu yanıtı fazlasıyla hakkettim :)))) "Telefonumu kapattığım zaman" açıklamasını "Telefon konuşmasını kapattığım zaman " olarak düzeltiyorum.......
Wifi 'ye otomatik bağlanması konusunda tamamiyle sana katılıyorum.... Telefonu satın aldığımın ertesi günü havaalanına gittim ve hop bağlandı. Ben de bu yüzden yeni diye satın aldığım telefonumun daha önce kullanılmış olduğu iddiası ile servise verdim. "Her şey normal "cevabını aldım !
2- Lumia kullanan arkadaşın var mı? Wifi ayarlarında Akıllı wifi var ağı kişilerimle paylaş seçeneği mevcut wifi ayarlarında. Şifreyi vermeden ağı paylaştırıyor
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
--- Değerli arkadaşım ,
Vakit ayırıp yazımı incelediğin ve yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim. Nokia Lumia kullanan arkadaşım yok....

Power Usage;

mevcut durum Değerleri (telefonumu %100 şarj ettikten sonra)

3g Call time 6 h57m
wifi 7h26m
movie 7h17m

Samsung web sitesi Değerleri

3g 10h
wifi /movie 13h

Yüklü uygulamalar ise ; Battery doktor,bitmoloji,chrome,clean master, cm security,çeviri,drive,earth,hürriyet e gazete,facebook,galaxy apps, galaxy oyun,go wethear ex,hd caller ID,instagram,kelimelik,Messenger, pronet,skype,viber, whatsapp, youtube, Word, excel,s healt PDF, moonlight style reward go weather, turkcell hesabım, haritalar,hangouts, Google play, gmail,

Ama eski telefonumda olan bir çok uygulama yenisinde yok. Eskisinde olmayıp yenisinde olan uygulamalar ise ; Word, excel, hürriyet e gazete,s healt, PDF......
Yeni alındıklarında; 24 saat dayanan 2600 mah Samsung s4 karşısında, 3000 mah gücünde pili olan note 5'in günde 2 defa şarj gerektiren durumu hiç bir mantıklı açıklamaya sığmıyor bence....Ama servis buna da normal diyor....

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim......

Son düzenleme:
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Note 5 i günde 2 kere şarj etmek... bilemiyorum

O telefonun en ağır kullanımda tam gün çıkarması lazım

• Beğen
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler Jelly Beanci Aynen! Bir de pil gücü öne çıkarıldı duyurusunda.......Nasıl bir güç ise?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bence hiç de normal bi durum değil bağımsız testlerde
Note 5 en iyi pil süresine sahip telefonlardan birisi

• Beğen
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
servise ve samsung un web sitesindeki teknik desteğe kabul ettiremiyorum...

Invoke

Invoke

Üye
Ben de ilk cevap yazarken acaba ikinci el ve şifre önceden kayıtlı mı diye düşünmüştüm ama... Öyle bile olsa bi zahmet sıfırlarlar yani. Böyle saçma bir yerden açık vermez. Nereden aldınız cihazı? Public network'e otomatik bağlanmıştır diye cevap verecektim ama onu da şifreli ağ diye belirtmişsiniz...

Günde 2 kere şarj etmeniz hiç de normal değil. Battery doctor, clean master, cm security gibi uygulamaları silin gitsin bir faydaları olmaz. Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz? Kullanmadığınız zaman mobil veriyi ve konumu kapatarak bataryadan kurtarabilirsiniz.

Zil sesi içinse aklıma bug demekten başka bir şey gelmiyor. Note 5 kullanmadığından bilemiyorum normalde nasıl, herkes de öyle mi. Samsung'un dahili zil seslerinden seçersen sorun olmuyordur, herhalde.

Her biri birbirinden acayip sorunlar. :D

• Beğen
Tepkiler: clltncr ve Jelly Beanci
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
Teknosa' dan aldım ve kapalı kutu ile geldi. Evet özel bir ağ....Konumu kullanmıyorum bile....Ekran süresine nereden bakıyoruz bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Evet dahili zil sesinde problem olmuyor. Yıllardır her telefonumda uygularım özel zil seslerini, BU SORUN İLK KEZ note 5 'de başıma geldi. Ayarlarda Müzik çaları zamansal olarak kapatma seçeneği veriyor. Oradan 2 dakika diye ayarlıyorum. Dönüp baktığımda ayar kaybolmuş oluyor, kapalı moda geçiyor....O 3 uygulamayı kapatınca güvenlik için önereceğiniz bir uygulama var mı (?) acaba.....

Invoke

Invoke

Üye
Güvenliği kendisi sağlar hocam. Zaten sağlayamıyorsa onlar da sağlayamaz. Sen bilirsin tut istiyorsan. Ayarlar>Pil(Batarya)>Ekran gibi olması lazım.

• Beğen
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
Tekrar merhaba,
%16 pil seviyesi 3 saat 5 dakika ekran süresi normal mi ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
  • Beğen
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
Parlaklık %80, biraz oyun biraz gezinme.....

clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler deneyeceğim ...İyi günler

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
S4 de daha düşük bi pil olmasına rağmen

Daha küçük bi ekran daha düşük çözünürlüklü ve parlaklıklığa sahip bi ekran vardı

Ekran telefonda pilin neredeyse %50sini tüketen bir unsur

Note 5 ile s4 ü karşılaştırmak pek adil olmaz

Ama yine de s4 den daha fazla pil süresi alan bi cihaz
Benim yakın arkadaşımın ablası aldı
5 saat ekran süresi aldığını söyledi

• Beğen
clltncr

clltncr

Üye
    Konu Sahibi
evet ekran farkından dolayı yazdıklarınızda haklısınız. Ama yine de 2600/3000 mah'lık farkın bir anlamı olması gerek diye düşünüyorum. Nitekim 2 saatlik ekran süresi de teknik bir sorun olduğunu düşündürüyor. Ama servise kabul ettiremiyorum bunu :(
Yarın %50 parlaklıkla deneyeceğim....

Koradam

Üye
Zaten sistemi yiyip bitiren uygulamaları kurmuşsun sende
Battery doktorclean master, cm security,acebook,,go wethearMessenger, pronet,skype,viber,

• Beğen
man20

man20

Üye
battery doctor uygulamasını kesinlikle silin sözde pili iyileştiriyor ama aslında mahvediyor. Sosyal uygulamalarda da sadece kullandıklarınız yüklü olsun. Parlaklığı da güneşli bir ortamda değilseniz %30-40 seviyelerine filan düşürebilirsiniz hem gözünüz içinde daha sağlıklı olur.

• Beğen

Üst Alt