Samsung i450 ve G810 Sertifika Sorununa Çözüm ve Diğer İşe Yaramayan Yöntemlere Alternatif

Sponsorlu Bağlantılar

mehmet 1905

Üye
    Konu Sahibi
Samsung i450 ve G810 Sertifika Sorununa Çözüm ve Diğer İşe Yaramayan Yöntemlere Alternatif
*LİNK YENİLENMİŞTİR!
*Samsung i450 için "FP1 Phone" seçin.

Flash flash flash! Samsung i450 ve G810 Sertifika Sorununa Çözüm ve Diğer İşe Yaramayan Yöntemlere Alternatif

Arkadaşlar telefonu aldığımdan beri yani 4 gündür bu sorunla uğraşıyordum. Her yöntemi denedim kar etmedi. :agla:) :coold: :islik Aslımda sorun Hellocarbide de başlıyordu. Bir türlü ne yaparsam yapayım soru sormuyor; uygulamar yinede çalışıyordu. Şimdi anlatacağım yöntemle kimsenin sertifa sorunu kalmayacak. Herkes sistem dosyalarında çırıt atabilecek. :ehe
Sonunda çözdüm. Şimdi her şeyi yükleyebiliyorum!

Başlayalım...

1- İlk önce telefonumuzun tarihini 15.05.2007 tarihine ayarlıyoruz.

2- X-plore'yi telefonumaza yükleyip çalıştırıyoruz. (Herhangi bir dosya yöneticisi de olabilir.)

3- X-plore'yi çalıştırdıktan sonra 0 basarak ya da Menu\Tools\Configuration yaparak ilk 4 seçeneği işaretliyoruz. İsterseniz Language kısmından dili Türkçe yapabilirsiniz. " Şimdi X-plore'yi kapatmıyoruz menü tuşuna basarak arkaplana alıyoruz. "

4- Şimdi Rar'dan çıkan " Drakkarious 2.02 FP1 & PreFP1.sis " dosyasını Bluetooth, Usb ya da Card Reader yoluyla telefonumaza atıyoruz. Programı kurarken size FP1 Phone mi yoksa PREFP1 Phone mi diye soracak. Siz telefonunuza hangisi uyuyorsa onu yükleyin. Daha sonra Hellocarbide'yi çalıştırın ve " Menu1 " diyerek hemen arama tuşuna yani " Yes " tuşuna tasılı tutun. Yani Menu1 derken dedikten hemen sonra hızlı bir şekilde " Yes " tuşuna basılı tutun. (Bazı kişilerde " Yes " tuşuna basmadan direk " Menu1 " diyerekte olabilir.) Size sorular sorcak. Hepsine " Evet " diye cevap verin. Daha sonra program hata vererek kapanacak ve hiç bir program açılmayacak. Zaten onun için X-plore'yi arkaplana almıştık. Artık şimdi Sistem Dosyalarına erişebiliriz.

*Samsung i450 için "
FP1 Phone" seçin.

5- Şimdi menü tuşunu kullanarak arkaplana aldığımız X-plore'yi açıyoruz. Ve C:\Hack.rar dosyasının içine girip içindeki 2 dosyayı seçip (Menu\Mark\All / Menü\İşaretle\Tümünü işaretle diyerek.) Menu\File\Extract to / Menü\Dosya\Çıkar diyerek C:\Sys\Bin'in içine çıkartın.

6- İşlem bitti. Artık telefonunuzu resetleyerek ya da açıp kapatarak bütün Unsigned uygulamaları yükleyebilirsiz. :oke: Hadi hayırlı olsun. :ehe

*
Telefona reset atınca Sistem Dosyalarına girmek için işelemi tekrar yapmak gerekiyor. Bunun için çözüm ise FerreT'in konusunda var isteyen ordan yapabilir.

PREFP1 devices:

Nokia N77
Nokia E61i
Nokia E65
Nokia N93i
Nokia N91 8GB
Nokia E62
Nokia E50
Nokia 5500
Nokia N93
Nokia N73
Nokia N80
Nokia N71
Nokia N92
Nokia E70
Nokia E60
Nokia E61
Nokia 3250

FP1 devices:

Nokia 6124 classic
Nokia N82
Nokia N95-3 NAM
Nokia E51
Nokia N95 8GB
Nokia N81
Nokia N81 8GB
Nokia 6121 classic
Nokia 6120 classic
Nokia 5700 XpressMusic
Nokia 6110 Navigator
Nokia E90 Communicator
Nokia N76
Nokia 6290
Nokia N95

FP2 devices:

Nokia 5320 XpressMusic
Nokia N78
Nokia N96
Nokia 6210 Navigator
Nokia 6220 classic

*Samsung i450 için "FP1 Phone" seçin.

Bütün anlatım bana aittir. İngilizce'den - Türkçe'ye tercüme edilmiş ve bazı eklemeler ve düzenlemeler yapılmıştır. Diğerlerinden pek bir farkı yok ama forumdaki diğer yöntemler bazı kişilerin işine yaramıyordu. Bu yöntem özellikle Samsung i450 ve Samsung G810 için % 100 çözüm yolu.

Artık bir teşekkürü çok görmeyin. Özellikle Samsung kullanıcıları...

Download:

• Beğen
Tepkiler: topraksız, xubayar, omer_64 ve 2 diğerleri

zgr38

Üye
rapidden indiremedim

Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.
This limit is reached.
To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

dedi tam anlamadım yeniden yükleyebilirmisin

zgr38

Üye
samsung i450 sadece bendemi varmış :D :D ne

fom59

fom59

Üye
Arkadaşım madem konu açtın ilgilensene biraz.Bendede zgr38 deki gibi yazı çıkıyor.Ayriyetten şu FP1 lerden hangisi i450 ye uyuyor?Onu nerden anlayacağız?

Dark_Wood

Üye
teşekkürler dostum güzel anlatım yapmışsın, dosyayı tekrar yükler misin linkte sorun var...

ankali

Üye
arkadaş bu sorunu çözdünde hangi programlar yükleniyo n-gage oyunu felan mı oraya nokia nın tüm modellerini niye yazdın

--------------- Ekleme ---------------

bu elaman kendi felan yapmamış başka biri yabancı siteden halletmiş bi diğeride türkçeye cevirmiş draculamıdr her nekarın ağrısıysa onu buldum google arayın yabancı bi site var üye felan oldum yükledim kısacası programı bi işe yaramadı :(

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
.Link kırık yenilersen güzel olur.

cas1925

Üye
linki yenilesek

pain

Üye
g810 da Hellocarbide çalışmıyor

nonameolsun

Üye
g810 da olmadı

mehmet 1905

Üye
    Konu Sahibi
*Link Yenilenmiştir!
*Samsung i450 için "FP1 Phone" seçin!
*Dosyanın içindeki "Drakkarious" ile yapın işlemleri. Sitedeki ve diğer Drakkarious dosyaları Samsung i450 için işe yaramıyor çünkü.

ankali ayrıca ben bu yöntemi kendim buldum falan demedim. Konunun sonuna da İngilizce'den-Türkçe'ye tercüme edilmiştir dedim. Ayrıca sen yapamıyorsan oda senin beceriksizliğin. Yapana da mani olma. :oke:

harita02

harita02

Üye
ya arkadaşlar acil yardım yaa benim 6220 classic model tlf aldım ama program yükleyemiyorum tüm bildigm sitelere girdim dolaştım hangi yöntemi denediysem hep hatayla karşılaştım ya sertifika süresi geçmiş diyor tarihlerle oynamama ragmen yada sertifika hatasu uygulama saglayıcısıyla görüşün diye uyarı alıyorum allah aşkına yardım edin lütfenn........

_kursatt_

Üye
i560 da Hellocarbide menu 1 i acınca soru falan gelmıyor bos ekran var sadece sys ye gene gıremedımmm genede tesekurlerr umarım bır cozum bulurum

styildirim

Üye
Arkadaşlar boşuna uğraşmayın Secman yükleyin bir anda kurtulun sorundan. Maxicep konuları içinde verilmiş:
Arama bölümüne "Tek Programla Sistem Hack Yöntemi" yazın çıkan konular içinde bu konuyu tıklayın. Benim gibi G810 kullanıyorsanız en alttaki linki tıklayın indirin, sorun bitsin. Kesin çözüm.

mehoyu

Üye
Kırık lınk hemserımm adam gıbı lınk koyun burda ugrasıyoz yafff :@

worldkeeper

Üye
ellerin dert görmesin g810'da yaptım çalıştı...

serecans

serecans

Üye
ya kardeşim bendeki xplorede sys klasörü açılmıyo onu nasıl halletcez lütfen yardım:)

zutrek

Üye
6220 clasic icin ?

matty

Üye
slm arkadaşım,bayağı uğraşmış gibisin :) benim faklı bir sorunum var yardımcı olabilirsen ...:)
i450 m ingilizce menüye sahip onu nasıl türkçe menüye çevirebilirim
teşekürler

DAVUUT

Üye
linki yeni

Üst Alt