Samsung Galaxy SII vs Samsung Galaxy Note (I9100 vs N7000)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy SII vs Samsung Galaxy Note (I9100 vs N7000)
AnTuTu ve Quadrand Benchmark (O Tırnaklar Gorilla Glass'ı Çizer Mi Merak Ettim Açıkçası :ehe )

[video=youtube;W0DoWRonwDQ]http://www.youtube.com/watch?v=W0DoWRonwDQ[/video]

arkadaşlar teknik olarak note'un cpu'sunun 1.4 GHZ olduğunu biliyorum ve geri kalan herşey aynı diye biliyorum yanlışım olabilir

Note'un Ürün Sayfası :

SII'nin Ürün Sayfası :

Note videolu inceleme

SII videolu inceleme

arkadaşlar biliyorum ki aynı sınıfın cihazları değiller fakat 2si arasında bir tercih yapmam gerekiyor boyutları benim için hiç önemli değil notu daha çok ekranı büyük ve çözünürlüğü biraz daha yüksek olmasından vede Super amoled HD ekrana sahip olduğu için ve bataryasının 2000 mAh oluşundan tercih ediyorum ve biraz daha karizma duruyor tabiki :naughty:

bu şimdi nereden çıktı diye sorarsanız bir önceki konumda dediğim gibi babamın arkadaşınada s2 almıştık ve bozuk olduğu için geri vermiştik ben telefonumu aldığım yerde temiz bir 2.el note gördüm fiyatı 1.300 TL idi ama daha pazarlık etmedim eğer 1.100-200 gibi birşeyler olursa alırım tabiki herneyse babamın arkadaşı ile konuşup ona 950 TL ye satıp note almayı planlıyorum sizce doğru bir tercihmi olur yoksa hatamı olur ne dersiniz ? Yorumlarınızı bekliyorum adam benden haber bekliyor...

sizce gidip babamın arkadaşına 950 TL ye s2 yi satıp note mu alıyım yoksa babamın arkadaşına başka bir s2 mi arıyım ne dersiniz note bana çok büyük dedi adam :oke:

ha şunuda yanlış anlamayın galaxy s2 den son derece memnunum fakat elimde böyle bir fırsat varken kullanmak istedim :ehe

kıyaslama :

- - - Eklendi - - -

Admin arkadaşlara rica ediyorum lütfen bu konuyu karşılaştırmalar konusuna taşımasınlar orada ilgi çekmiyor ve konuyu boşuna açmış oluyorum taşımak zorundaysalar bile 1 hafta falan beni idare etsinler şimdiden teşekkür ederim :tşk:

Uruloki

Uruloki

Üye
senin aklin note a kaymis o kadar bekle derim cunki note 2 feliyor yakinda note un fiyat duser tabi bekleyebiliyorsan bekleyemiyorsanda degis ;)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
senin aklin note a kaymis o kadar bekle derim cunki note 2 feliyor yakinda note un fiyat duser tabi bekleyebiliyorsan bekleyemiyorsanda degis ;)

note 2 nin fiyatı baya yüksek olur bence en az 2.200 TL den açılış yapar note 1 alsam ne olur yani s2 ile değiştirmeye değer mi sence ?

Uruloki

Uruloki

Üye
yok note 2 al demiyorum bekliyebiliyorsan onun cikisini bekle boylece sifir note ucuzlar sifir cihaz alirsin he simdi beklemeyezsen ise git al ama acikcasi cok buyuk telefona gore tabi sorun degil demissin

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
yok note 2 al demiyorum bekliyebiliyorsan onun cikisini bekle boylece sifir note ucuzlar sifir cihaz alirsin he simdi beklemeyezsen ise git al ama acikcasi cok buyuk telefona gore tabi sorun degil demissin

evet doğru diyorsunda 2 ayağım 1 pabuca sıkıştı şuanda :) adam 1.000 TL ye alıyor (ben 750 ye aldıydım) şimdi satsammı acaba diyorum ?

- - - Eklendi - - -

pazar günüde bayram bayramda telefonsuz kalmakta istemiyorum :ağlarım:

MasteLaa

MasteLaa

Üye
evet doğru diyorsunda 2 ayağım 1 pabuca sıkıştı şuanda :) adam 1.000 TL ye alıyor (ben 750 ye aldıydım) şimdi satsammı acaba diyorum ?

- - - Eklendi - - -

pazar günüde bayram bayramda telefonsuz kalmakta istemiyorum :ağlarım:
Fiyatlar düşünce alabilirsin acelesi var mı ki Note'un :D

MaxipmaN

Üye
millet sıyırmış 1 gün daha s2 kullansa ölcek galiba arakdaş :ehe

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Fiyatlar düşünce alabilirsin acelesi var mı ki Note'un :D

bugün 1.000 TL ye s2 mi babamın arkadaşına sattım param sana nasip olsun dedi sağolsun ve ardından telefoncuya gittim fiyatı pazarlıkla en fazla 1.150 TL ye kadar düşürebildim adam daha aşağısı kurtarmıyor dedi bende peki dedim ve telefonu aldım görmeniz lazım sıfırdan farkı yok alan adam çok büyük diye kullanamamış aldığından beri silikon kılıfından çıkartmamış ve ekranada jelatin almış yani çok temiz bakmış kusursuz 2.el diye buna denir diyim yani :ehe

- - - Eklendi - - -

millet sıyırmış 1 gün daha s2 kullansa ölcek galiba arakdaş :ehe

:ehe yok kardeşim bu akşam google play store'dan flash player kalkıyorya birazda o beni endişelendirdi daha sonra alsam flash player olmayacaktı yani hem 1.000 TL ye s2 yi güzel sattım yani herkes bu saatten sonra s2 ye 1.000 TL para vermez 1.100 TL hepsiburada.com'da var isteyen baksın :ehe

futbol123

futbol123

Üye
bugün 1.000 TL ye s2 mi babamın arkadaşına sattım param sana nasip olsun dedi sağolsun ve ardından telefoncuya gittim fiyatı pazarlıkla en fazla 1.150 TL ye kadar düşürebildim adam daha aşağısı kurtarmıyor dedi bende peki dedim ve telefonu aldım görmeniz lazım sıfırdan farkı yok alan adam çok büyük diye kullanamamış aldığından beri silikon kılıfından çıkartmamış ve ekranada jelatin almış yani çok temiz bakmış kusursuz 2.el diye buna denir diyim yani :ehe

- - - Eklendi - - -

:ehe yok kardeşim bu akşam google play store'dan flash player kalkıyorya birazda o beni endişelendirdi daha sonra alsam flash player olmayacaktı yani hem 1.000 TL ye s2 yi güzel sattım yani herkes bu saatten sonra s2 ye 1.000 TL para vermez 1.100 TL hepsiburada.com'da var isteyen baksın :ehe
1.250 orda.flash player desteği çekti diye değişmen çok saçma olur telefonun harika ayrıca google bir çözümünü bulucaktır merak etme değişme telefonunu sakın harika telefon :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
[QUOTE=" Tehlike ";5127054]
1.250 orda.flash player desteği çekti diye değişmen çok saçma olur telefonun harika ayrıca google bir çözümünü bulucaktır merak etme değişme telefonunu sakın harika telefon :oke:
[/QUOTE]

yok yok sanırım bu saatten sonra biraz zor değişirim aslında s2yide satmıyacaktım ama son günlerde ekranı biraz ufak gelmeye başlamıştı birde adam şimdi 1.000 TL diyince hemen satasım geldi 750 ye almıştım çünki :ehe sağolasın bu arada

abandonware

abandonware

Üye
ben s2 derim fakat sabahtan beri yazıyom; parmaklarım acıdı; detaya diremeyecem.

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Yuh 1000 ha iyi satmissin :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
ben s2 derim fakat sabahtan beri yazıyom; parmaklarım acıdı; detaya diremeyecem.

:ehe tercih meselesi aslında birinin ekranı 5.2 diğerinin ekranı 4.2 inç birinde 1.2 işlemci var diğerinde 1.4 note'da film izlemenin keyfi başka olur :ehe 2.500 mAh kendinden bataryası var zaten oh oh şarzı acaba kaç gün gider :) s2 nin iyi olduğu yönler tabiki var s2 den daha iyidir demiyorum zaten ama s2 den ekranı büyük daha sonra super amoled HD ekranı var plus kadar enerji harcamıyor ve yazılar daha net ve daha keskin renklere sahip herneyse 2 cihazda çok güzel sonuçta bu bahsettiğim şeyler okadar önemli şeylerde değil normalde almıyacaktım ama babamın arkadaşıda samimi bir arkadaşı olduğu için verdim gitti hem adamın gönlünü yaptım hemde notum oldu :ehe

- - - Eklendi - - -

Yuh 1000 ha iyi satmissin :D

:ehe telefoncuya 950 veriyordu ben 1.000 TL ver dedim al senin olsun dedim telefoncudaki s2 de problem vardı işte daha önce anlattığım gibi şimdi telefona 4.0.4 ICS 'i kurup hemen flash player'i yükleyip gelirim beyler :oke: şu flash player kaçmasın :ehe

klongs

klongs

Üye
ben note derdim ekran büyüklüğünden dolayı

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
ben note derdim ekran büyüklüğünden dolayı

note aldım da benchmark'ta s2 gpu olarak daha başarılı sanırım ekran farkından kaynaklanıyor :) ama birşey olmaz bunlar güçlü GPUlar zaten s3 te bile aynı GPU'nun OC lisi var :ehe

MasteLaa

MasteLaa

Üye
note aldım da benchmark'ta s2 gpu olarak daha başarılı sanırım ekran farkından kaynaklanıyor :) ama birşey olmaz bunlar güçlü GPUlar zaten s3 te bile aynı GPU'nun OC lisi var :ehe
Note'un mimarisi de eski bundan kaynaklanıyordur :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Note'un mimarisi de eski bundan kaynaklanıyordur :)

ben aynı diye biliyordum,s2 ile aralarında fark var s2 bence daha hızlı gibi ama aynı isi goruyorlar ekranin buyuk olusu tasirken ve elinde tasirken dez ava.taj oluyor ama video film izlerken cok iyi oluyor millet duvara asta bizde izleyelim diyorlar :ehe

• Beğen
Tepkiler: MasteLaa
MasteLaa

MasteLaa

Üye
ben aynı diye biliyordum,s2 ile aralarında fark var s2 bence daha hızlı gibi ama aynı isi goruyorlar ekranin buyuk olusu tasirken ve elinde tasirken dez ava.taj oluyor ama video film izlerken cok iyi oluyor millet duvara asta bizde izleyelim diyorlar :ehe
:ehe İşte yavaş olmasının sebebi mimarisinin eski olması :) 1.4 ghz zaten mimari yeni olsaydı daha hızlı olurdu :) Hız testlerinde s2 bu yüzden geçiyor :) Gs2 küçük geliyor bana ama ya :( Bundan sonraki telefonum Note2 olabilir :eller:

abandonware

abandonware

Üye
yok yok sanırım bu saatten sonra biraz zor değişirim aslında s2yide satmıyacaktım ama son günlerde ekranı biraz ufak gelmeye başlamıştı birde adam şimdi 1.000 TL diyince hemen satasım geldi 750 ye almıştım çünki :ehe sağolasın bu arada

:ehe iyi satmışsın yani kazıklamışsın :) etmeyin olum adamlara ya :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt