Samsung Galaxy S4 - Kies Ve Rom Sorunu

 • 25 Eylül 2013
 • 3310 Okunma
 • 22 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Beyler telefonuma bir kaç ROM yükledim ve Orjinal ROMa döndüm. Fakat sıkıntı şu ki Kies telefonu görmüyor ve telefon ingilizce açılıyor ve uygulamlar alfabetik sıraya göre dizili. İlk aldığım günki gibi nasıl yapabilirim. Türkçe açılsın Kies görsün uygulamalar dizili gelsin.
  İndirdigim ROM SamMobile sitesinden BMG9 sürümü. Ben Kies de sadece PDA bölümünden Flashladım orda mı hata oldu Acaba.
  ---
  Cevap verecek yok mu?
  ---
  Kimse mi bilmiyor ya
   


  Yazan: ahmetsuha525000
 2. Tamam önce şunu belirteyim bir soru sorduğunda bu şekilde lütfen tekrar tekrar cevap istememelisin.Zira iş gereği yoğunluğumdan vakit buldukça bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.

  Şimdi telefonuna indirip kuracağın sürüm linki bu http://www.hotfile.com/dl/236727272/cfb79e9/I9500XXUBMG9_I9500OJVBMG9_TUR.zip.html

  sonrasında eğer kies görmez yada sorun ne ise öyle devam edelim.
   
 3. Şimdi onu indirdim ben 4 dosya ve içinde. 2.14GBlik olanı kurdum. Böyle oldu. Sizin verdiğiniz videoda sonunda HOME yazan bird dosya var o bende çıkmıyor. 4 dosya çıkıyor.
   
 4. 4 dosyalı sürümümü yüklediniz ? 4 dosyalı sürüm factory reset romdur.Yukarıda verdiğim linkte 4 dosya olması imkansız :hmmm şu an netim sınırlı akşama tekrar kontrol ederim ama şimdi verdiğim linkteki rom stock son romdur ve TR romudur tek dosyalı normal odin ile kurulur
   
 5. Ya internetim 96Kbps benim. Factory Resetli olandan kurulmaz mı?
   
 6. Anlıyorum ama sonuçta cihazı sifirlama farklı verdigim tr romu farkli.siz rom flashladiktan sonra kurulumdan turkce olarak secip kurulum yapabiliyormusunuz.?
   
 7. Evet. Ama ben ilk aldığımda telefon açıldığında direkt Türkçe olarak açılıyordu yani dil seçimi varsayılan olarak Türkçeydi. Şimdi ingilizce.
  ---
  Ya onu ben okulda indiririm Yarın ama düzelecek mi. Ona göre boş yere okula gitmelim. Bide Hotfile yavaş başka upload yok mu?
   
 8. Şu an hotfile hızlı indirmek için Pcloud kullanıyorum hemen link sayfasında ücretsiz kayıt olun hızlıca indirin ilk sürüm harici hangi romu yüklerseniz yükleyin direk default ingilizce gelir bu sizin için bir sorun olmamalı zira kurulum esnasında Türkçeyi seçtiğinizde zaten cihazınız tamamen TR olmalıdır.Eğer olmuyorsa farklı bir sorun vardır.
   
 9. Ya telefonu servise vericem adam gıcık biri. Götürdüm önemli bilgilerini al dedi aldım. Download moda aldı sonra Root var mı ona baktı sonrada cihazı sıfırladı kurulum sayfası ingilizce geldi garanti dışı dedi adam. Yani garanti dışı değil normal de ama adam yapmıyor. Varsayılan ingilizce olduğu için garanti dışı diyor. Tam gıcık bi adam. İlk sürüm var mı elinizde ilk sürümü yükleyelim.
   
 10. İlk sürüm dönüşü yapamazsınız imei sorunları çıkıyor ama yaşadığınız sorunu anlamadım gerçekten.Az önce bir yakınımın S4 telefonunu yine sıfırladım default gelen kurulum dilini türkçe seçip kurdum bunun garanti ile alakası yok yanlız tabiki siz cihazı root'lu götürdüyseniz orası farklı.
   
 11. Ya alakası yok da adam çok bilgili sen ROM atmışsın sonra orjinale dönmüşsün dedi. Bu cihaz Türkiye'den alınmış ama ingilizce açılıyor bu sadece ROM değiştirmeyle olur dedi.
   
 12. Ben bilgili yada bilgisiz olduğu konusunda bir şey söyleyemem, farklı bir şey söylemedimki zaten siz cihazı tam sıfırlamadan götürdüğünüz için zaten bu normal bir durum.Şu an GalaxyS4 cihazlarında sayaç yok bazı modellerinde samsung sayaç olduğu için stock sürümü yükleme öncesi sayaç sıfırlandıktan sonra stock rom yüklenirdi ancak Size verdiğim romu yükleseydiniz tek dosyalı olanı ve hard reset atsaydınız.Bunu anlaması mümkün değildi.
   
 13. Anlamıyor zaten. Adam diyor ki sen cihazı ayarlardan sıfırladıgın zaman tekrar açıldığı zaman direkt ekranda Türkçe yazar sende ingilizce yazıyor ROM değiştirmişsin diyor ve yapmıyor.
   
 14. Siz yapın verdiğim linki indirip kurduğunuzda yada hangi TR romu kurarsanız kurun türkçe yapıldıktan sonra sorun kalmaz.
   
 15. Tamam yarın indirip deneyeyim
  ---
  Abi bu ROM direkt PDAdan flaşlanıyor demi. Wipe falan gerekiyor mu ve Galaxy Wde Ancora.ops vardı bunda öyle bir şey yok demi?
  ---
  Yine aynı oldu ingilizce. Ama Kies görüyor ve Cihaz Hakkında bölümünde güncelleme yapar herhalde. Bunu Türkçe yapmam lazım.
   
 16. Bana cihazindan ayarlar bölümünden ekran görüntüsü alabilirmisin cok merak ettim neresi yine ingilizce
   
 17. Sorunu halletim ben kurulum da hata yapmışım. Son bişe soracam bu ROMu bilgisayara bağlamadan Yazılım Güncelleme bölümününden guncelleyebiliyormuyuz. Bende sürekli PC olmuyor.
   
 18. Küçük boyutlu güncellemeler harici her daim pcye ihtiyacınız olcak.
   
 19. Bu kararlılık oluyor 40MB işte 300MB falan onları ben cihaz üzerinden yapmıştım onlar yine cihaz üzerinden yapılabilecek mi onu soruyorum. Android 4.3 Falan onlar zaten PC üzerinden yapılması gerekiyor
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/02/2019 - 08:56