Samsung Galaxy S4 - Kies Ve Rom Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S4 - Kies Ve Rom Sorunu
Beyler telefonuma bir kaç ROM yükledim ve Orjinal ROMa döndüm. Fakat sıkıntı şu ki Kies telefonu görmüyor ve telefon ingilizce açılıyor ve uygulamlar alfabetik sıraya göre dizili. İlk aldığım günki gibi nasıl yapabilirim. Türkçe açılsın Kies görsün uygulamalar dizili gelsin.
İndirdigim ROM SamMobile sitesinden BMG9 sürümü. Ben Kies de sadece PDA bölümünden Flashladım orda mı hata oldu Acaba.Cevap verecek yok mu?Kimse mi bilmiyor ya

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Tamam önce şunu belirteyim bir soru sorduğunda bu şekilde lütfen tekrar tekrar cevap istememelisin.Zira iş gereği yoğunluğumdan vakit buldukça bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.

Şimdi telefonuna indirip kuracağın sürüm linki bu

sonrasında eğer kies görmez yada sorun ne ise öyle devam edelim.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi onu indirdim ben 4 dosya ve içinde. 2.14GBlik olanı kurdum. Böyle oldu. Sizin verdiğiniz videoda sonunda HOME yazan bird dosya var o bende çıkmıyor. 4 dosya çıkıyor.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
4 dosyalı sürümümü yüklediniz ? 4 dosyalı sürüm factory reset romdur.Yukarıda verdiğim linkte 4 dosya olması imkansız :hmmm şu an netim sınırlı akşama tekrar kontrol ederim ama şimdi verdiğim linkteki rom stock son romdur ve TR romudur tek dosyalı normal odin ile kurulur

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Ya internetim 96Kbps benim. Factory Resetli olandan kurulmaz mı?

uguro

uguro

Üye
Kardeşi Buradaki En son Sürümü İndirebilirsin ;
Eğer Telefonun İ9505 ise Telefpn Modelim kısmından değiştirip Turkey sürümünü seçerek indirmen gerek Kies Üzerinden Yükleyebilirsin ...

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ya internetim 96Kbps benim. Factory Resetli olandan kurulmaz mı?
Anlıyorum ama sonuçta cihazı sifirlama farklı verdigim tr romu farkli.siz rom flashladiktan sonra kurulumdan turkce olarak secip kurulum yapabiliyormusunuz.?

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Evet. Ama ben ilk aldığımda telefon açıldığında direkt Türkçe olarak açılıyordu yani dil seçimi varsayılan olarak Türkçeydi. Şimdi ingilizce.Ya onu ben okulda indiririm Yarın ama düzelecek mi. Ona göre boş yere okula gitmelim. Bide Hotfile yavaş başka upload yok mu?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Şu an hotfile hızlı indirmek için Pcloud kullanıyorum hemen link sayfasında ücretsiz kayıt olun hızlıca indirin ilk sürüm harici hangi romu yüklerseniz yükleyin direk default ingilizce gelir bu sizin için bir sorun olmamalı zira kurulum esnasında Türkçeyi seçtiğinizde zaten cihazınız tamamen TR olmalıdır.Eğer olmuyorsa farklı bir sorun vardır.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Ya telefonu servise vericem adam gıcık biri. Götürdüm önemli bilgilerini al dedi aldım. Download moda aldı sonra Root var mı ona baktı sonrada cihazı sıfırladı kurulum sayfası ingilizce geldi garanti dışı dedi adam. Yani garanti dışı değil normal de ama adam yapmıyor. Varsayılan ingilizce olduğu için garanti dışı diyor. Tam gıcık bi adam. İlk sürüm var mı elinizde ilk sürümü yükleyelim.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
İlk sürüm dönüşü yapamazsınız imei sorunları çıkıyor ama yaşadığınız sorunu anlamadım gerçekten.Az önce bir yakınımın S4 telefonunu yine sıfırladım default gelen kurulum dilini türkçe seçip kurdum bunun garanti ile alakası yok yanlız tabiki siz cihazı root'lu götürdüyseniz orası farklı.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Ya alakası yok da adam çok bilgili sen ROM atmışsın sonra orjinale dönmüşsün dedi. Bu cihaz Türkiye'den alınmış ama ingilizce açılıyor bu sadece ROM değiştirmeyle olur dedi.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ya alakası yok da adam çok bilgili sen ROM atmışsın sonra orjinale dönmüşsün dedi. Bu cihaz Türkiye'den alınmış ama ingilizce açılıyor bu sadece ROM değiştirmeyle olur dedi.
Ben bilgili yada bilgisiz olduğu konusunda bir şey söyleyemem, farklı bir şey söylemedimki zaten siz cihazı tam sıfırlamadan götürdüğünüz için zaten bu normal bir durum.Şu an GalaxyS4 cihazlarında sayaç yok bazı modellerinde samsung sayaç olduğu için stock sürümü yükleme öncesi sayaç sıfırlandıktan sonra stock rom yüklenirdi ancak Size verdiğim romu yükleseydiniz tek dosyalı olanı ve hard reset atsaydınız.Bunu anlaması mümkün değildi.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Anlamıyor zaten. Adam diyor ki sen cihazı ayarlardan sıfırladıgın zaman tekrar açıldığı zaman direkt ekranda Türkçe yazar sende ingilizce yazıyor ROM değiştirmişsin diyor ve yapmıyor.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Anlamıyor zaten. Adam diyor ki sen cihazı ayarlardan sıfırladıgın zaman tekrar açıldığı zaman direkt ekranda Türkçe yazar sende ingilizce yazıyor ROM değiştirmişsin diyor ve yapmıyor.
Siz yapın verdiğim linki indirip kurduğunuzda yada hangi TR romu kurarsanız kurun türkçe yapıldıktan sonra sorun kalmaz.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Tamam yarın indirip deneyeyimAbi bu ROM direkt PDAdan flaşlanıyor demi. Wipe falan gerekiyor mu ve Galaxy Wde Ancora.ops vardı bunda öyle bir şey yok demi?Yine aynı oldu ingilizce. Ama Kies görüyor ve Cihaz Hakkında bölümünde güncelleme yapar herhalde. Bunu Türkçe yapmam lazım.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bana cihazindan ayarlar bölümünden ekran görüntüsü alabilirmisin cok merak ettim neresi yine ingilizce

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu halletim ben kurulum da hata yapmışım. Son bişe soracam bu ROMu bilgisayara bağlamadan Yazılım Güncelleme bölümününden guncelleyebiliyormuyuz. Bende sürekli PC olmuyor.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Küçük boyutlu güncellemeler harici her daim pcye ihtiyacınız olcak.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Bu kararlılık oluyor 40MB işte 300MB falan onları ben cihaz üzerinden yapmıştım onlar yine cihaz üzerinden yapılabilecek mi onu soruyorum. Android 4.3 Falan onlar zaten PC üzerinden yapılması gerekiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt