Samsung galaxy s3 minimi nokia lumia 620 mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

gkcll

gkcll

Üye
Bu tip testlerin gercek yasamda kullanıcı deneyimleri ile alakası yok ; eger 620 browser testlerinde s3 den iyiyse , o zaman 920 den de iyi. Bizzat ben s3 ile 920 yi browser konusunda test ettim ; bazi siteleri 920 ; bazi siteleri s3 daha hizli açıyor du . Hız dememe de bakmayın ikisinin birbirine gore ; gozle gorulur bir farki yoktu.....dedigim gibi gercek hayatta bu tip testler sadece ego tatminidir.....

hayır lumia 920 yi geçemiyor
lumia 920 1774
lumia 620 1648
g s3 ise 1247 puan alıyor ciddi fark var
bide şu var kardeşim eğer s3 mini lumia 620_yi geride bırakıyor olsaydı o testte inanırdı türe gibi kişiler ve lumia lar olunca hazmedemiyorlar neden se

Twitter Kuşu

Twitter Kuşu

Üye
Lumia 620

SheFy

SheFy

Üye
Hayal görmüşmüşüm.

GSMArena tarafından ortaya çıkarılan Nokia Lumia 620 testlerine göre akıllı telefon üst seviyeye yakın bir performans sergiliyor. Samsung Galaxy S III’ü performans olarak geride bırakan ürün iPhone 5 ve HTC Windows Phone 8X’in ise ardında yer alıyor. Samsung Galaxy S III’ün dört çekirdekli bir işlemciye sahip olduğu düşünülürse Lumia 620’nin başarısı daha kolay anlaşılabilir. Tabii ki bu konuda WP8 işletim sisteminin katkısı da oldukça büyük.

- - - Eklendi - - -

:hmmm Hangi performance testinde 620 s3 den daha iyi ?

GSMArena

Twitter Kuşu

Twitter Kuşu

Üye
Hayal görmüşmüşüm.

GSMArena tarafından ortaya çıkarılan Nokia Lumia 620 testlerine göre akıllı telefon üst seviyeye yakın bir performans sergiliyor. Samsung Galaxy S III’ü performans olarak geride bırakan ürün iPhone 5 ve HTC Windows Phone 8X’in ise ardında yer alıyor. Samsung Galaxy S III’ün dört çekirdekli bir işlemciye sahip olduğu düşünülürse Lumia 620’nin başarısı daha kolay anlaşılabilir. Tabii ki bu konuda WP8 işletim sisteminin katkısı da oldukça büyük.

- - - Eklendi - - -

GSMAren
:evet:

gkcll

gkcll

Üye
resimde farklar ortada

CasuS_87

CasuS_87

Üye
s3 mini ;)

uguro

uguro

Üye
S3 Mini Diyorum :oke:

[h=2]Samsung Galaxy S3 Mini için 25 Sebep[/h]
Şu şekilde de bilinir: Samsung I8190
FIZIKSEL
Daha ince9,9 mmile11 mm1.1 mm daha ince.
BELLEK
Büyük ölçüde daha fazla dahili depolama16 GBile8 GB8 GB daha fazla dahili depolama.
Bir çok daha fazla RAM belleği1 GBile0,5 GB0.5 GB daha fazla RAM belleği.
BAĞLANABILIRLIK
Jiroskopu vardırEvetileHayırBir jiroskop da önlem için kullanılır, ya da, bir cihazın yönünü muhafaza edilebilir.Cihazın doğrusal ivme ölçer bir ivme farklı olarak, bir jiroskop direkt olarak yönlendirme ölçer. Bu oyunlar ve artırılmış gerçeklik uygulamalarında faydalıdır bulunuyor.
Oldukça büyük daha yeni Bluetooth sürümü4ile3Daha yeni Bluetooth sürümü.
Radyosu vardırEvetileHayırVerilen kulaklıkla birlite FM radyo olarak kullanılabilir
Oldukça küçük miktarda daha hızlı yüklemeler5,8 MBits/sile5,76 MBits/s0.69% daha hızlı yüklemeler.
DLNA özelliği vardırEvetileHayırVideo ve filmleri havadan yayınlayabilir (ota)
KAMERA
Oldukça büyük daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera)1,9 MPile0,3 MP6.33x daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera).
Seri çekim modu vardırEvetileHayırÇoklu fotoğrafları ardarda çekebilirsiniz
Arka aydınlatmalı sensörü vadırEvetileHayırBSI (Backside Illuminated Sensor) is a new type of image sensor which features a better quality in poor lighting conditions and better overall sharpness and image quality.
HDR modu vardırEvetileHayırOtomatik olarak daha yüksek dinamik aralıkla (HDR) resimler çekebilir
Elle odaklama yapılabilirEvetileHayırBu odağı elle kurmaya imkan tanır.
Dokunmatik AF'ye sahipEvetileHayırThe autofocus is immediately set to the subject by just touching it on the touch screen.
Kamerada panorama oluşturabilir.EvetileHayırCihaz manzaranın farklı yönlerini alıp daha sonra onları birbirine yapıştırarak çok sayıda fotoğraf çekmeye imkan tanır.
KAYDEDIYOR
Biraz fazla mikrofon2ile11 fazla mikrofon. Birden fazla mikrofon alette varsa, arka plan gürültülerinin filtreleri daha iyidir ve genel ses kayıt kalitesini artırır .
OS (IŞLETIM SISTEMI)
Adobe Flash kullanırEvetileHayırTelefonun tarayıcısında Video ve Sesli Adobe Flash desteği vardır
Tarayıcısının word wrap özelliği vardırEvetileHayırWeb tarayıcısının yakınlaştırma yapıldığı zaman otomatik word wrap özelliği vardır, kullanıcı yana doğru kaydırma yapmaksızın uzun satırları okuyabilir.
CPU
ölçülebilir derecede daha küçük yarı iletken boyutu/ daha yeni CPU32 nmile45 nm28.89% daha küçük yarı iletken boyutu/ daha yeni CPU.
DÖSTER
Küçük miktarda daha büyük ekran boyutu4"ile3,8"5.26% daha büyük ekran boyutu. Ekran boyutu ne kadar büyük olursa, kullanıcının deneyimi okadar iyi olur.
Corning® Gorilla® cam ekranı vardırEvetileHayırGenellikle cam kırılmasına neden olabilecek bir çok güncel duruma dayanabilecek sağlamlıkta özel cam
Daha yüksek çözünürlük480 x 800 pxile400 x 800 px20% daha yüksek çözünürlük.
GÜÇ
Daha fazla pil gücü1.500 mAhile1.300 mAh15.38% daha fazla pil gücü.
Kablosuz şarj edilmeEvetileHayırElektrikli traş makineleri ya da diş fırçalarına benzer şekilde kablo ya da fiş olmaksızın şarj edilebilir (ektsra olarak)
Standart USB kablo ile şarj edilebilirEvetileHayırBilgisayarınızdan standart bir USB kablo aracılığıyla ya da USB güç kaynaklarıyla şarj edilebilir

- - - Eklendi - - -

Sağ Taraf LUMİA 620 özellikleridir

papakudioflu

papakudioflu

Admin
S3 Mini Diyorum :oke:

[h=2]Samsung Galaxy S3 Mini için 25 Sebep[/h]
Şu şekilde de bilinir: Samsung I8190
FIZIKSEL
Daha ince9,9 mmile11 mm1.1 mm daha ince.
BELLEK
Büyük ölçüde daha fazla dahili depolama16 GBile8 GB8 GB daha fazla dahili depolama.
Bir çok daha fazla RAM belleği1 GBile0,5 GB0.5 GB daha fazla RAM belleği.
BAĞLANABILIRLIK
Jiroskopu vardırEvetileHayırBir jiroskop da önlem için kullanılır, ya da, bir cihazın yönünü muhafaza edilebilir.Cihazın doğrusal ivme ölçer bir ivme farklı olarak, bir jiroskop direkt olarak yönlendirme ölçer. Bu oyunlar ve artırılmış gerçeklik uygulamalarında faydalıdır bulunuyor.
Oldukça büyük daha yeni Bluetooth sürümü4ile3Daha yeni Bluetooth sürümü.
Radyosu vardırEvetileHayırVerilen kulaklıkla birlite FM radyo olarak kullanılabilir
Oldukça küçük miktarda daha hızlı yüklemeler5,8 MBits/sile5,76 MBits/s0.69% daha hızlı yüklemeler.
DLNA özelliği vardırEvetileHayırVideo ve filmleri havadan yayınlayabilir (ota)
KAMERA
Oldukça büyük daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera)1,9 MPile0,3 MP6.33x daha fazla megapiksel (fotoğraf, ön kamera).
Seri çekim modu vardırEvetileHayırÇoklu fotoğrafları ardarda çekebilirsiniz
Arka aydınlatmalı sensörü vadırEvetileHayırBSI (Backside Illuminated Sensor) is a new type of image sensor which features a better quality in poor lighting conditions and better overall sharpness and image quality.
HDR modu vardırEvetileHayırOtomatik olarak daha yüksek dinamik aralıkla (HDR) resimler çekebilir
Elle odaklama yapılabilirEvetileHayırBu odağı elle kurmaya imkan tanır.
Dokunmatik AF'ye sahipEvetileHayırThe autofocus is immediately set to the subject by just touching it on the touch screen.
Kamerada panorama oluşturabilir.EvetileHayırCihaz manzaranın farklı yönlerini alıp daha sonra onları birbirine yapıştırarak çok sayıda fotoğraf çekmeye imkan tanır.
KAYDEDIYOR
Biraz fazla mikrofon2ile11 fazla mikrofon. Birden fazla mikrofon alette varsa, arka plan gürültülerinin filtreleri daha iyidir ve genel ses kayıt kalitesini artırır .
OS (IŞLETIM SISTEMI)
Adobe Flash kullanırEvetileHayırTelefonun tarayıcısında Video ve Sesli Adobe Flash desteği vardır
Tarayıcısının word wrap özelliği vardırEvetileHayırWeb tarayıcısının yakınlaştırma yapıldığı zaman otomatik word wrap özelliği vardır, kullanıcı yana doğru kaydırma yapmaksızın uzun satırları okuyabilir.
CPU
ölçülebilir derecede daha küçük yarı iletken boyutu/ daha yeni CPU32 nmile45 nm28.89% daha küçük yarı iletken boyutu/ daha yeni CPU.
DÖSTER
Küçük miktarda daha büyük ekran boyutu4"ile3,8"5.26% daha büyük ekran boyutu. Ekran boyutu ne kadar büyük olursa, kullanıcının deneyimi okadar iyi olur.
Corning® Gorilla® cam ekranı vardırEvetileHayırGenellikle cam kırılmasına neden olabilecek bir çok güncel duruma dayanabilecek sağlamlıkta özel cam
Daha yüksek çözünürlük480 x 800 pxile400 x 800 px20% daha yüksek çözünürlük.
GÜÇ
Daha fazla pil gücü1.500 mAhile1.300 mAh15.38% daha fazla pil gücü.
Kablosuz şarj edilmeEvetileHayırElektrikli traş makineleri ya da diş fırçalarına benzer şekilde kablo ya da fiş olmaksızın şarj edilebilir (ektsra olarak)
Standart USB kablo ile şarj edilebilirEvetileHayırBilgisayarınızdan standart bir USB kablo aracılığıyla ya da USB güç kaynaklarıyla şarj edilebilir

- - - Eklendi - - -

Sağ Taraf LUMİA 620 özellikleridir

şimdi bu listedeki yanlışları cevaplamak isterdim ama neredeyse hepsi yanlış. O yüzden gerek yok:D

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
resimde farklar ortada

Gsmarena nın yapmış olduğu bu testten haberim vardı daha onceden ; ama dedigim gibi bu tip testler gerçekleri yansıtmamaktadır.size ornek vermem gerekir ise ; bu tarz testlerde hic bir zaman aldiginiz bir puan baska bir zamanda yapmış olduğunuz puanla aynı skoru vermez ; hep kafasina gore puanlama yapar ya yuksek çıkar ; yada dusuk skor çıkar. 620 telefonunuz var galiba sizin ; testi 2-3 sefer ust , uste yapın ca ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksınız. ...

ıscantherIrun

Üye

Bazıları şimdi resimler hayal ürünüdür diyecek ya ona üzüleceğim

Arkadasim sen s3 u eline alip kullandin mi hic. Sen testleri birak gercege bakbak. L920 yi gecti L820 yi gecti de L620 daha iyi olacak tamam testte daha iyi yaziyor olabilir fakat ikisinide eline alip bir bak hangisi daha iyiymis.

SheFy

SheFy

Üye
Gsmarena nın yapmış olduğu bu testten haberim vardı daha onceden ; ama dedigim gibi bu tip testler gerçekleri yansıtmamaktadır.size ornek vermem gerekir ise ; bu tarz testlerde hic bir zaman aldiginiz bir puan baska bir zamanda yapmış olduğunuz puanla aynı skoru vermez ; hep kafasina gore puanlama yapar ya yuksek çıkar ; yada dusuk skor çıkar. 620 telefonunuz var galiba sizin ; testi 2-3 sefer ust , uste yapın ca ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksınız. ...

o resimler GSMArena degil benim paylaştığım haber GSMArena. Resimlerdeki browsermark testleri. Herhalde ikiside yalan olacak değil ya

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye

o resimler GSMArena degil benim paylaştığım haber GSMArena. Resimlerdeki browsermark testleri. Herhalde ikiside yalan olacak değil ya
Anladım ki yazdıklarımı duzgun okuyup analiz edemiyorsun ; size bu yapılan testler yalandır demiyorum. Sadece kendi icinde bile celiskiye dusebilen testlerdir diyorum . Eger bu testler bir seylerin ispatı olsa idi devam lı aynı skoru vermesi gerekmez mi ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bench testleri hiçbir zaman %100 gerçekleri yansıtmadı. Ya cihaz donanımını desteklemedi,ya üst üste yapılan testlerin her birinde değişik sonuçlar verdi ve sonum olarak guvenilirliklerni kaybettiler. Şöyle açıklıyayım uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına benzetiyorum ben onları,batmakta olan yunanistan'ın kredi notu yıllardır istikrarlı büyüme gösteren Turkiye'den yüksek:kop:

• Beğen
Tepkiler: Türe
H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
TE=papakudioflu;5795473]Bench testleri hiçbir zaman %100 gerçekleri yansıtmadı. Ya cihaz donanımını desteklemedi,ya üst üste yapılan testlerin her birinde değişik sonuçlar verdi ve sonum olarak guvenilirliklerni kaybettiler. Şöyle açıklıyayım uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına benzetiyorum ben onları,batmakta olan yunanistan'ın kredi notu yıllardır istikrarlı büyüme gösteren Turkiye'den yüksek:kop:[/QUOTE]

Iste bende bundan bahsediyorum :oke:

caglar b

caglar b

Üye
s3 mini yi tavsiye ederim çünkü s3de olan sensörlerin çogu bu telefondada var (akıllı izleme ,pop up play vb) biraz bekleyin ve araştırın indirimlerin göz bebegi bu telefon ,wp8 cidden iyi ve hızlı bir sistem olabilir ama daha tam oturmadı .eksiklikleri mevcut ,bunlar giderilebilir eksiklikler ama daha oturmuş ve ekstraları olan s3 mini şimdilik daha mantıklı duruyor

Kerim.

Kerim.

Üye
ya su benchmarklara bakıp konusmayin lutfen

Türe

Türe

Üye
Bench testleri hiçbir zaman %100 gerçekleri yansıtmadı. Ya cihaz donanımını desteklemedi,ya üst üste yapılan testlerin her birinde değişik sonuçlar verdi ve sonum olarak guvenilirliklerni kaybettiler. Şöyle açıklıyayım uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına benzetiyorum ben onları,batmakta olan yunanistan'ın kredi notu yıllardır istikrarlı büyüme gösteren Turkiye'den yüksek:kop:

Bu kadar güzel bir örnek olabilirdi ancak abi. :kop2:

Topal Pire

Topal Pire

Üye
Yorum yaparken objektif olun dikkat ediyorum birisi X telefonu severken diğerini kötülüyor. Sizin X telefonu sevmeniz diğerinin kötü olduğu anlamına gelmiyor.

süper nova

süper nova

Üye
sonuç 1: andorid e x dersek windows phone= 10x
sonuç 2: galaxy s3 mini(950)-lumia 620(750)= +200 tl cepte.
toplamda stabil bir sistem ve daha güzel şeylerde harcanabilecek güzel bir 200 tl...şahsi yorumum budur herkes katılmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: krstnck

Üst Alt