Samsung Galaxy S3 Mini Kullanıcıları Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

Konuyu nasıl buldunuz?

• Çok güzel buldum.

Kullanılan: 89 76.7%
  • Güzel buldum

Kullanılan: 27 23.3%

• Kullanılan toplam oy
    116
@bluesky@

@bluesky@

Üye
Hafıza yükseltilebilinirmi

Oguzhantrc

Oguzhantrc

Üye
s3 mini neo çıktı butun sorunlarından arındırılmış harika

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
s3 mini neo çıktı butun sorunlarından arındırılmış harika
piyasa adı hala s3 mini ama model numarası değişmis i8200 (ve ülke harfi örn türkiye "q" gibi) android 4.2.2 ile va bazı modellerinde nfc bile var

radyoaktif

Üye
Arkadaşlar iyi günler. S3 Mini GT-I8190 model telefonu root ladıktan sonra Wipe işlemini gerçekleştirip Lollipop 5.1.1 (CyanogenMod 12.1) rom'u sorunsuzca yükledim. Lakin telefonun bataryası çin malı olduğundan sanırım bazen yerinden oynuyor ve bundan dolayı telefon kapanıp açılıyor yada bu yazılımdan sonra bu sorun meydana geldi bilemiyorum ama benim asıl sorunum, her telefon yeniden başladığında en az 10dk aşağıdaki sayfanın geçmesini bekliyorum;

Bu sorunu nasıl çözebilirim. Her seferinde 10dk beklemek zulüm oluyor.

Ayrıca, konuşmaların kayıt olması için ACR kayıt programını kurduğumda, "bu görüşme kaydedilemedi. Diğer kayıt programlarını kaldırın" şeklinde uyarı veriyor. Acaba Lollipop ile otomatik kayıt programı mı yükleniyor? Zira aradıysam da böyle bir program bulamadım.

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Arkadaşlar iyi günler. S3 Mini GT-I8190 model telefonu root ladıktan sonra Wipe işlemini gerçekleştirip Lollipop 5.1.1 (CyanogenMod 12.1) rom'u sorunsuzca yükledim. Lakin telefonun bataryası çin malı olduğundan sanırım bazen yerinden oynuyor ve bundan dolayı telefon kapanıp açılıyor yada bu yazılımdan sonra bu sorun meydana geldi bilemiyorum ama benim asıl sorunum, her telefon yeniden başladığında en az 10dk aşağıdaki sayfanın geçmesini bekliyorum;

Bu sorunu nasıl çözebilirim. Her seferinde 10dk beklemek zulüm oluyor.

Ayrıca, konuşmaların kayıt olması için ACR kayıt programını kurduğumda, "bu görüşme kaydedilemedi. Diğer kayıt programlarını kaldırın" şeklinde uyarı veriyor. Acaba Lollipop ile otomatik kayıt programı mı yükleniyor? Zira aradıysam da böyle bir program bulamadım.

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.
Romu yeniden temiz şekilde kurarsanız bu Android başlatma ekranı sorunu düzelecektir.
Birde rom kurulu iken RECOVERY girip herhangibir MOD yüklediğinizde bu sorun olusabılıyor.
Pili değiştirmenizı tavsiye ederim telefona sıkıntı verir öyle.
Arama kaydı ise ayarlar - çağrı ayarları kısmında arama sırasında diye bir kısım varsa kayıt tuşu gibi bir seçenek vardır oraya bakabilirsin.

radyoaktif

Üye
Romu yeniden temiz şekilde kurarsanız bu Android başlatma ekranı sorunu düzelecektir.
Birde rom kurulu iken RECOVERY girip herhangibir MOD yüklediğinizde bu sorun olusabılıyor.
Pili değiştirmenizı tavsiye ederim telefona sıkıntı verir öyle.
Arama kaydı ise ayarlar - çağrı ayarları kısmında arama sırasında diye bir kısım varsa kayıt tuşu gibi bir seçenek vardır oraya bakabilirsin.

Cevap için teşekkürler hocam. Lakin mesajımı yazdıktan sonra 4.4.4 CM 11 sürümüne döndüm ve gayet stabil çalışıyor. 12.1 sürekli geliştirme aşamasında olduğundan oturmasına daha var diye düşündüm.

Ayrıca bir şey kafama takıldı, bu CM 11'i yüklemeden önce twrp yüklüydü ve root yapmadan kurulumu yaptım. Ardından telefon açıldıktan sonra "UPDATE-SuperSU-v1.94" dosyasını hafıza kartına atıp twrp üzerinden yükleyerek sonradan root yaptım. Bu tür rom kurulumundan önce mi root işleminin yapılması gerekiyor? Zira ben sonradan yaptım ve bir sorun olmadı. (CM 12.1 sürümünü yüklerken rootladığım için sanırım bir daha yapmama gerek kalmadı) Bir bilgin varsa, buraya açıklık getirirsen sevinirim.

Yani kısacası bu rom yükleme olayının sıralaması nedir?

1. Önce full wipe
2. Ardından rom yükleme şeklinde mi?

Zira ben şu şeklide yapıyorum;

Telefonu download modunda PC'ye bağlayıp ODİN üzerinden .md5 uzantılı rom dosyası ile mi yoksa hafıza kartına .zip dosyasını atıp twrp recovery üzerinden mi kurmalıyım? Zira ben genelde ODİN üzerinden yapmayı tercih ediyorum da. Sadece gapps paketini mecburen kurulumdan sonra hafıza kartına atarak recovery üzerinden kuruyorum.

Senin rom ve root sıralaman nasıl hocam?

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Cevap için teşekkürler hocam. Lakin mesajımı yazdıktan sonra 4.4.4 CM 11 sürümüne döndüm ve gayet stabil çalışıyor. 12.1 sürekli geliştirme aşamasında olduğundan oturmasına daha var diye düşündüm.

Ayrıca bir şey kafama takıldı, bu CM 11'i yüklemeden önce twrp yüklüydü ve root yapmadan kurulumu yaptım. Ardından telefon açıldıktan sonra "UPDATE-SuperSU-v1.94" dosyasını hafıza kartına atıp twrp üzerinden yükleyerek sonradan root yaptım. Bu tür rom kurulumundan önce mi root işleminin yapılması gerekiyor? Zira ben sonradan yaptım ve bir sorun olmadı. (CM 12.1 sürümünü yüklerken rootladığım için sanırım bir daha yapmama gerek kalmadı) Bir bilgin varsa, buraya açıklık getirirsen sevinirim.

Yani kısacası bu rom yükleme olayının sıralaması nedir?

1. Önce fu ll wipe
2. Ardından rom yükleme şeklinde mi?

Zira ben şu şeklide yapıyorum;

Telefonu download modunda PC'ye bağlayıp ODİN üzerinden .md5 uzantılı rom dosyası ile mi yoksa hafıza kartına .zip dosyasını atıp twrp recovery üzerinden mi kurmalıyım? Zira ben genelde ODİN üzerinden yapmayı tercih ediyorum da. Sadece gapps paketini mecburen kurulumdan sonra hafıza kartına atarak recovery üzerinden kuruyorum.

Senin rom ve root sıralaman nasıl hocam?
Öncelikle kusura bakma işten dolayı giremedim uzun süre .
Bende s3 mini varken cm11 kullanıyordum .
O zamanda cm11 devamlı güncelleme alıyordu .
Bende kirli kurulum yapıp devam ediyordum hep .
Ben ilk kurulumu o din ile rootlu stock rom yükleyip custom recovery kurup cm11 e geçtim diye hatırlıyorum .
Cm 11 geçince root ile uğraşmaya gerek olmuyor rom kendinden rootlu zaten ayarlar sayfasında alt sırada root yetkilerini verdiğim uygulamaları gördüğüm bir yer vardı diye hatırlıyorum .
İlla root kendin atacaksan recovery girip root dosyasını flash layabilirsin.

Silinen Üye 325954

Silinen Üye 325954

Kapalı Hesap
00

Son düzenleme:

ery1234

Üye
s.a beyle beim telin camı kırılı dıştan elleyince hissedilmiyo yani iç cam kırıldı tel aciliyor ama görüntü yok servisveya dısrdan kavaca yaptırıım fiyatları söylermisiniz tessurler

Üst Alt