Samsung Galaxy S3 Aşırı Ram ve Sarj Tüketimi

Sponsorlu Bağlantılar

cukuleaks

Üye
Kardesimde s2 var
Widget kullaniyor. Oyun program acikken bile 600mb bos kaliyor rami. Garip :/

15097

15097

Üye
sorunun neydi tam olarak anlayamadık?

hotlock

hotlock

Üye
Android bir donanım canavarıdır telefonu resmen sömürür tüm cihazlarda bu boledir.

İncİnat

İncİnat

Üye
touchwiz 5.0 yiyor ama değiyor

cukuleaks

Üye
Android bir donanım canavarıdır telefonu resmen sömürür tüm cihazlarda bu boledir.
Telefonu somurur ve butun telefonlarda boyledir ? Voltage control ile ghz ini indir bakim en assa. Gpuyuda dusur bak bakim sarj kac gun gidior? Somurme olayida her telefonda ayni degil. Bende cm9 nightly yuklu. Telefonu hicde somurmuuor suanda sistem.

klongs

klongs

Üye
cynogenmod stock romlardan çok daha iyi iyi olmasa bu kadar meşhur olmazdı :D

hotlock

hotlock

Üye
Telefonu somurur ve butun telefonlarda boyledir ? Voltage control ile ghz ini indir bakim en assa. Gpuyuda dusur bak bakim sarj kac gun gidior? Somurme olayida her telefonda ayni degil. Bende cm9 nightly yuklu. Telefonu hicde somurmuuor suanda sistem.

kardeş sen o yoldan giderken biz asfalt döküyoduk :D ghz ni düşürürsen cihazın yavaşlar. cyanogen mod görsellkl açısından çok düşüktür ama fazla ram tüketmez bi sense kurda görim seni. 500 küsür mb ram yediğini bilirim. voltaj dediğin şeyde kernelinle alakalı bi durum kernelini değiştirssen sarjın biraz daha uzayabilir ama bu android in sömürmediği anlamına gelmez. Bişy yazıosun bari ne işe yaradğını öğren ondan sonra yaz tutturmşsn bi voltage kontrol die eminm onun ne olduğunu bile bişlmiyorsun.

edit :her telefonda aynı değil cm9 kur demişsn bide cm9 onun romudur cihazla ne alakası var ?

TheMadness

TheMadness

Üye
ben ramde 760 ı gördüm gram kasma olmadı. arada bir temizliyorum ama yine doluyor. ilk başlarda uyuz oluyordum fakat bir eksisi olmayınca takmamaya başladım. ısınmaya gelince en fazla ısındıgını bugün gördüm 42 derece o da sarjda gta3 oynuyordum. onun dışında ısınma degerleri diger android telefonlara göre çok çok iyi. Benim bir sorunum var. bu bildirim ışıklarının rengini ve sıklıgını degistirmek için light flow indirdim çok güzel de çalıştı ancak aramada led yanmıyor diger her şeyde yanıyor. bunun dışında önerebileceğiniz uygulama var mı?

Ram dolunca askıya alıyor bazı uygulamaları zaten. Sorun yok.

SilentOne

SilentOne

Üye
ama işte s3 gibi telefonada 1 gb ram olmamalıydı en az 2

Matador03

Matador03

Üye
touchwiz 5 i yukledim guzelmis :) lakin s3 alirsam s2 den gectigim icin fazla bir yenilik ile karsilasmayacagim :hmmm birkac sey disinda tabi .

cukuleaks

Üye
kardeş sen o yoldan giderken biz asfalt döküyoduk :D ghz ni düşürürsen cihazın yavaşlar. cyanogen mod görsellkl açısından çok düşüktür ama fazla ram tüketmez bi sense kurda görim seni. 500 küsür mb ram yediğini bilirim. voltaj dediğin şeyde kernelinle alakalı bi durum kernelini değiştirssen sarjın biraz daha uzayabilir ama bu android in sömürmediği anlamına gelmez. Bişy yazıosun bari ne işe yaradğını öğren ondan sonra yaz tutturmşsn bi voltage kontrol die eminm onun ne olduğunu bile bişlmiyorsun.

edit :her telefonda aynı değil cm9 kur demişsn bide cm9 onun romudur cihazla ne alakası var ?

Bak ben zaten bu konularda uzman oldugumu felan soylemedim ,ama su bir kesin "android telefonlar sistem somurur" ifadesi tamamen yanlis. Ben bunu anlatmak istedim

Edit: sen asfalt dokerkende ben hafif alasimli beton dokuyordum.

- - - Eklendi - - -

:kop:

saruman_me

saruman_me

Üye
Bak ben zaten bu konularda uzman oldugumu felan soylemedim ,ama su bir kesin "android telefonlar sistem somurur" ifadesi tamamen yanlis. Ben bunu anlatmak istedim

Edit: sen asfalt dokerkende ben hafif alasimli beton dokuyordum.

- - - Eklendi - - -

:kop:

:kop::d:

cukuleaks

Üye

Hafif alasimli beton japonyada kullaniliyor. Hem cok kolay doseniyor hemde bakimi cok kolay. Biz istanbuldaki koprulere hafif alasimli beton koymus olsaydik bakimi 3-4 gunde rahat bitermis. Ama hala eski kafa asfalt devam. Mesaji alan alsin :D

hotlock

hotlock

Üye
Hafif alasimli beton japonyada kullaniliyor. Hem cok kolay doseniyor hemde bakimi cok kolay. Biz istanbuldaki koprulere hafif alasimli beton koymus olsaydik bakimi 3-4 gunde rahat bitermis. Ama hala eski kafa asfalt devam. Mesaji alan alsin :D

sen hafif alaşımlı beton dökmeye devam et ;)bunu burda niye anlattın onuda anlamş diilim :D Ama şu gerçek android sistemi sömürür şu an için hala stabil değil. iphon 3gs te 600 mhzlk işlmcyle yaptıklarını piyasadaki çoğu 1 ghz lk telefonda yapamazsın.

cukuleaks

Üye
sen hafif alaşımlı beton dökmeye devam et ;)bunu burda niye anlattın onuda anlamş diilim :D Ama şu gerçek android sistemi sömürür şu an için hala stabil değil. iphon 3gs te 600 mhzlk işlmcyle yaptıklarını piyasadaki çoğu 1 ghz lk telefonda yapamazsın.

Saka yapiorm ha . Kirginlik yok demi :) tabikide ben cok bilgiliyim herkesten iyi biliyorum demiyorum. Tam tersine bilmedigim cok sey var ve forumda birbirimizle paylasarak ogreniyoruz diyorum. Ve bence androidde (ben suana kadar wildfire ve galaxy s te denedim) cyanogenmod androidi her yonden cok iyi hale getiriyor ve somurmeyi cok azaltiyor yani somurmuyor. Ha tmm android sistemi cok somuruyor diyebiliriz ama herseye ragmen bence her model icin bu gecerli degil. Bence tabi :)

hotlock

hotlock

Üye
yok ya abartma ne kırgnlığı :D üstteki yazımdada dedim cyanogen mod görselliği az olduğu için sistemi fazla meşgul etmez yani stock rom lara oranla çok iyi durumdadır. Gereksiz ram yemez buda kasılmaların önüne geçmez ama bu android in sömürülmediği anlamına gelmez bunu çoğu geliştiricide kabul ediyor , yakında bu duruma el atacak yazılımlar geliştiyorlar o zamn android tadından yenmez. :D

cukuleaks

Üye
yok ya abartma ne kırgnlığı :D üstteki yazımdada dedim cyanogen mod görselliği az olduğu için sistemi fazla meşgul etmez yani stock rom lara oranla çok iyi durumdadır. Gereksiz ram yemez buda kasılmaların önüne geçmez ama bu android in sömürülmediği anlamına gelmez bunu çoğu geliştiricide kabul ediyor , yakında bu duruma el atacak yazılımlar geliştiyorlar o zamn android tadından yenmez. :D

İce cream- jely bon ?/"!/??-kazandibi :D bkz: http://www.maxicep.com/android-genel-destek/ulker-golf-bile-ice-cream-surumune-gecti-siz-gecmedinizmi-android-5-1-kazandibi-versiyonu-4-661976.html#post4865554