Samsung Galaxy S3 Aşırı Ram ve Sarj Tüketimi

Sponsorlu Bağlantılar

atary

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S3 Aşırı Ram ve Sarj Tüketimi
Öncelikle Herkeze Merhaba,

2 gün önce İstanbul Bilişimden Samsung Galaxy S3 16GB White aldım Telefon Almanya'dan getirilmiş bunu ilk açtığımda anladım Bild tarzı gazetelerin appsleri vardı gerçekten telefonu çok beğendim 2 gündür elimden düşürmüyorum tabiki kablo da sürekli baglı sürekli şarjda alet bugün o sorunuda çözebildim sonunda Netquin ve Go Powemaster(+Go Task Manager) bu iki programa eski telefonumdan biliyordum gerçekten inanılmaz verim sağlıyorlardı fakat telefonu aldığım gibi easy battery saver,easy task killer programlarını indirmiştim hiçbir şekilde verim sağlamadı Go Taskın bulduğu arkada çalışan programları bulamıyor ve kapatamıyor bu yüzden işe yaramıyor örnegin Ayarlar 27mb ram yiyor bunun gibi bir ton apps vardı ve şarj dayanmıyordu fakat o sorunu Netquin ve Go appsleriyle çözdüm şimdi bir tek Aşırı Ram tüketimi kaldı Normalde 1 GB ram fakat işletim sistemi 220 MB yediği için 780 MB kalıyor bununda 500-600 MB dolu oluyor telefonda oyunlarda ne bir donma ne bir kasma var fakat ram aşırı tüketiliyor ve bu benim canımı sıkıyor telefonu elime aldığımda 200mb/780mb dı yani onla karşılaştırıyorum widget tarzı şeyler kullanmıyorum ana ekranda apps de yok fakat bu kadar RAM tüketimi fazla geliyor sorunu nasıl çözebilirim? Telefonu herkeze öneririm bu arada alet mükemmel :)

TheMadness

TheMadness

Üye
Bende de aşırı ram yiyor. En az 290 oldu. Şu an 500lerde.

atary

Üye
    Konu Sahibi
Hocam bunun bir çözümü olması lazım birde Klavye Türkçe değil bildiğimiz Orjinal Amerikan Q Klavye ı,ğ,ş,ö yok ihtiyacım olduğunda 3x4 klavyeye geçiyorum ama oda çok zor oluyor

TheMadness

TheMadness

Üye
Onda sıkıntım yok benim basılı tut çıkar harfler.

TheMadness

TheMadness

Üye
Mesela i ye basılı tut ı çıkar.

technoshark

technoshark

Üye
genel olarak süreklı ısınıyor mu ? yani bir s3 patlaması gibi bir konu vardı biliyorsunuz ondan soruyorum...

TheMadness

TheMadness

Üye
Ram işi touchwizden kaynaklanıyor galiba

TheMadness

TheMadness

Üye
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

atary

Üye
    Konu Sahibi
Benim ki 32 derece de 29-34 derece arası çalışıyor gtayı açtığımda baya baya oynadıktan sonra 34ü gördüm ama en yüksek oydu patlatmak büyük başarı olur ama arkası plastik ve bence samsung için dandik bir parça tel almadan önce koruyucu kılıf almanızı öneririm ram bende şuan 550 mb da

TheMadness

TheMadness

Üye
Bu sıcaklıkta normal. Benim de o civarlarda ama gta3te ısınmadı

atary

Üye
    Konu Sahibi
saatlerce oynadığım için normal hocam bana başka bir apps ya da oyun önerebilirmisiniz ?

TheMadness

TheMadness

Üye
Reboot iyi geldi

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

İncİnat

İncİnat

Üye
telefonda go ile ilgili ne varsa sil bende go launcher yüklüyken ram 200 lere düşüyordu

atary

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Go daha iyi performans veriyo

wratH!

wratH!

Üye
ben ramde 760 ı gördüm gram kasma olmadı. arada bir temizliyorum ama yine doluyor. ilk başlarda uyuz oluyordum fakat bir eksisi olmayınca takmamaya başladım. ısınmaya gelince en fazla ısındıgını bugün gördüm 42 derece o da sarjda gta3 oynuyordum. onun dışında ısınma degerleri diger android telefonlara göre çok çok iyi. Benim bir sorunum var. bu bildirim ışıklarının rengini ve sıklıgını degistirmek için light flow indirdim çok güzel de çalıştı ancak aramada led yanmıyor diger her şeyde yanıyor. bunun dışında önerebileceğiniz uygulama var mı?