Samsung Galaxy Note III Hakkında Her şey Bu Konuda ve Sürekli Güncelleniyor ![ANA KONU]

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note III Hakkında Her şey Bu Konuda ve Sürekli Güncelleniyor ![ANA KONU]

Evet arkadaşlar benim gibi içinizde yüzlerce kişinin bu telefonu merak ettiğinden eminim ve bu yüzden merak edenler ve almayı düşünenler için bu konuyu açtım :)

Çıkış Tarihi ne zaman ?

Çıkışına bugünle beraber yaklaşık 19 Gün var daha erken de tanıtılabilir 4 Eylülde tanıtılması da bekleniliyor ama 6 eylül de deniliyor bu konuda birkaç gün oynayabilir :evet:

Hangi Model Nerede satılacak ?

Samsung Türkiye'de 4G olmadığı için Türkiye'ye 3G versiyonunu sunacak yani " Samsung Galaxy Note III GT-N7300 " olacak,bu modele kısaca Exynos'lu model diyebiliriz,4G'nin var olduğu ülkelerde ise Snapdragon 800'lü model kullanılacak :evet: hangi ülkeye hangi model satılacağını merak ediyorsanız linke tıklayınız :

Donanımsal Özellikleri Tam Olarak Nasıl Olacak ?

(3G)Exynos'lu Modelde : Exynos 5420 Octa(8Çekirdek s4'tekinin güçlendirilmiş versiyonu) Cortex A15'ler 1.8GHZ A7 lerin ise 1.3GHZ'de çalıştığı bir işlemciyle karşımıza çıkacak sözde daha çok performans ve pil ömrü sunacak GPU tarafında ise Samsung s4'teki GPU'nun yerine bu sefer Mali GPU'ya dönüş yapmış note 3 Mali-T628(6 Çekirdek) kullanacak bu sayede 1080p ekranın zorlanmadan çalıştırılması planlanıyor ram olarak kimi kaynaklar 2 versiyonda 3GB't ram ile geleceğini söylese de 3G'li versiyonun 2GB ram ile gelme olasılığı var tabi bu ramler LPDDR3 olacaklar :)

(4G)Snapdragon'lu Modelde : Snapdragon 800 2.3GHZ GPU Olarak Adreno 330 kullanılacak bu sayede 1080p'nin aynı şekilde rahatça çalıştırılması planlanıyor

Teknik özellikler : S4 ile aynı özellikleri taşıması planlanıyor ancak fazladan note 2'deki spen'in gelişmiş bir versiyonu ve kamerada OIS Görüntü Sabitleme teknolojisi ve s4'teki yazılımsal özelliklerin daha da fazlası sunulacak üstelik ilk Android 4.3'ile gelmesi beklenen Nexus harici cihaz olması planlanıyor ram ise 3GB LPDDR3 Ram kullanılacak :evet:

Ekran Nasıl Olacak ?

Ekran Olarak Samsung'un Gorilla Glass 3 ile güçlendirmiş olduğu 5.68 inçlik HD Super Amoled Ekran kullanması bekleniyor ancak lcd ve plastik ekran kullanılma ihtimali de var ancak bence kullanılmayacak sonra s4'ün ekranını incelediğimde s3'teki gibi pixellerin sayılmadığını farkettim aynı geleneğin note 3'te de devam etmesini umuyorum :)

Boyutlar Nasıl olacak ?

Büyüyen Ekrana rağmen s4'teki gibi ekran yanaklarının inceltilip boyutun note 2 ile aynı kalması planlanıyor :)

Batarya Nasıl Olacak ?

batarya bana kalırsa s3'te 2.100 mAh kullanıldı ve note 2'de 3.100 mAh kullanıldı burada da buna benzer bir atlama olabilir diye düşünüyorum bu şekilde olursa s4'te 2.600 mAh batarya kullanıldı note 3'te ise 3.600 mAh batarya kullanılabilir ancak birçok kaynak bu teorimi çürütüyor ama 3.100 mAh'tan fazla olacağı kesin :eller:

Yazılımsal özellikleri neler olacak ?

bu konuda hiçbir bilgi yok ancak s4'teki özelliklerden biraz daha fazla olacağı söylenebilir

benim yorumum : kesinlikle 2013'ün en iyi cihazlarından birisi olacak ancak tabiki yıl sonuna doğru birkaç telefon daha çıkıp donanımsal olarak geçecektir belki de geçemeyecektir yazılımsal olarak ise çok fazla özelliğe sahip olması bence diğer telefonlardan ayırıyor şahsen alıştıktan sonra samsung'dan başka cihazları zor kullanır olmaya başladım ses teknolojileri olarak belki beats audio gibi bir özellik yok ama idare eder bir ses çıkışına sahip olacaktır diye umuyorum hatta belki beats audio'ya rakip bile olabilir çünkü geçtiğimiz aylarda çok kaliteli bir ses ses çipi üzerinde çalıştığını duymuştum bana sen hangi modeli tavsiye edeceksin diye sorarsanız benim iki modelide seçme hakkım var çünkü Türkiye'den satın almayacağım bunun 1.sebebi fiyatların abartılı olması 2.sebebi Türkiye'de 4G'li modelin olmayacak olması olarak gösterebilirim nereden alacaksınız diye sorarsanız Suudi Arabistan'dan babama Allah nasip ederse aldırmayı düşünüyorum 4G'li GT-N7305 modeli tercihim olacak çünkü 4G var sonra geliştirici desteği v.s v.s var içinizde Arabistan'dan aldırmayı düşünen varsa Pasaport kaydı ile ufak bir komisyonla sizlere de getirtebilirim tahminimce 1.500 TL'ye falan mal olur sizlere,bu model sadece note 3 ile sınırlı değil istediğiniz herhangi bir cep telefonunu da getirtebilirim ancak babam banker falan olmadığından gitmeden önce sizlerden ücretini alması ve geldiğinde cihazı teslim almanız gerekir onun haricinde mümkün değildir elbette yasal olarak kendinizi güvenceye alabilirsiniz...

Sormak istediğiniz bütün soruları sorun hepimiz bilgilenelim,Almayı düşünenler de yazsınlar onları da konuya ekleyelim,cihaz tanıtıldıktan sonra facebook'ta bir note 3 ile ilgili grup açıp kullanıcı deneyimini arttırmayı düşünüyoruz...

daha fazlası :

21/08/2013 - Yeni Bilgiler Geldi !
16GB'tlık Depolama Olmayabilir !

S4'te kullanıcılara sadece 9GB'tlık bir depolama alanının bırakılması s4 sahiplerini üzmüştü sonrasında samsung bu yüzden bir güncelleme yayınlayarak uygulama ve oyun dosyalarının hafıza kartına kurulmasını sağlayarak bu sorunu biraz bastırmıştı ancak note 3'e yeni yazılımsal özelliklerin eklenmesi ve s-pen özelliklerinin eklenmesiyle bu 9 GB'tlık depolama alanının daha da düştüğünü fark eden samsung note 3'te kullanıcıların üzülmemesi için 16GB'tlık seçeneği kaldırarak yerini 32GB'tlık versiyona bırakacağı idda ediliyor.

Note 3 sevkiyatları başlıyor !

Sızdırılan bir bilgiye göre samsung note 3'ün son rötuşları tamamlanmış ve Unpacked 2 etkinliği için note 3'lerin sevkiyata hazır olduğu bildirilmiş,IFA'dan hemen önce düzenlenecek etkinlikte ilk olarak görüleceği öngörülüyor.

Note 3'ün Eylül Sonuna Kadar Tüm Dünyada Satışa Sunulması Bekleniyor !

Eylül Ayının ilk haftası satışa sunulması beklenen note 3'ün ay sonuna kadar tüm dünyada satışa sunulmuş olacağı iddia ediliyor.

Note 3 LTE-A Modelinin Çekmiş Olduğu Bir Fotoğraf Bilgileri Sızdı !

Note 3'ün LTE-A modelinin çekmiş olduğu bir fotoğrafın bilgileri sızdı ve bu fotoğraf ile birlikte note 3'ün LTE-A modelinin geleceği doğrulanmış oldu :) Bu modelin adı bana göre Samsung Galaxy Note III LTE-A GT-N7306 olacağını tahmin ediyorum :evet:

22/08/2013 - Doğru Olması Muhtemel Gözüken Sızıntı Resimler !

Facebook Grubumuz Açılmıştır Lütfen Katılınız :

• Beğen
Tepkiler: Joker ve Nextman

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konu içeriği guzel emeğine sağlık

S4 Tapatalk HD ile yazılmıştır.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve Joker
ravenas

ravenas

Üye
Valla tasarım olarak s4 gibi olacaksa ve resimdeki gibi olacaksa ben TR ye geldiği zaman almak isterim yani fotoğraftan ve özelliklerinden çok iyi bişey olacak gibi s3 u satar para ekler alırım :D

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kutu açılımı nasip olur inşallah :)

.caner.

.caner.

Üye
Çok iyi cihaz keşke bekleseymisim :(

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Valla tasarım olarak s4 gibi olacaksa ve resimdeki gibi olacaksa ben TR ye geldiği zaman almak isterim yani fotoğraftan ve özelliklerinden çok iyi bişey olacak gibi s3 u satar para ekler alırım :D

resimdeki gibi olması muhtemel görünüyor ama olmayadabilir biliyorsun samsung'u yalandan kendisi tasarımı gizli tutmak için sızıntı fotoğraf paylaştırıyor bak mesela bunlarda note 3'ün sorsak sızıntı tasarımlarıymış mış :evet:

bence değil çünkü boyut aynı tutulacak denildi :)

fake'im diye bağırıyor :)

lumia özentisi bir tasarım olmuş ve tabiki %99 fake bunu sanırım hayranlardan birisi yapmıştı :)

büyük ihtimalle soldakine benzeyecektir sağdaki mega,megayı ufaltmışlar bildiğiniz :)

bak bu olabilir işte,üstteki tasarıma benziyor :)

bunun fan yapımı olduğunu anlamamak elde mi bilmiyorum :ehe

buda sözde fabrikadan bir sızıntı,bence olabilir :)

- - - Eklendi - - -

Kutu açılımı nasip olur inşallah :)

geldiği gün,leptobuma yaptığım gibi ona da yapacağım :) :eller:

[video=youtube;MHc1hCfTt1E]http://www.youtube.com/watch?v=MHc1hCfTt1E[/video]

• Beğen
Tepkiler: ravenas ve Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Talip ben kendimi kastettim ama :D sanada nasip olsun hadi bakalım :)

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Çok iyi cihaz keşke bekleseymisim :(

s4 alanlar acele etti,ben bu oyuna geçen sene düştüm bu sene düşmedim :evet: geçen sene s3 çıkmıştı ilk zamanlar iyidi ancak 4.1 Jelly Bean'ı gördükten sonra telefonun ram'i şişmeye başladı artık multitasking yapılamaz hale geldi gibi birşey oldu bende zaten bilgisayara ihtiyacım vardı ailem maddi sebeplerden dolayı alamıyordu sattım bilgisayar aldım yeni telefon alırsınız dedim tamam dediler :) note 2'de 2GB't ram'i samsung boşuna kullanmadı şimdi de anlıyorum neden 3GB ram kullandıklarını şimdi belki gereksiz ama ileride görürsünüz burayada yazıyorum bakın!

s3'teki ram şişme olayı herkeste olmuyor bu yüzden konu açmıştım forumda senin cihazda problem var gibisinden yorumlar almıştım halbuki şu anda alan arkadaş her şeyi yüklememiş ram 600MB'lerde geziyor bendeyken 700'ün altında görsem şükrederdim :)

s4'te kötü cihaz değil ama s3 ve note 2'deki sorunların hiçbirisi yok en başta uygulamalar hafıza kartına taşınıyor v.s olsun almış bulunmuşsun hayırlı olsun her zaman yeni modeller gelir her çıkan modeli almaya kalkarsak batarız zaten :evet: s4 aldığına sakın üzülme note 3 çıktıktan sonraki ilk güncellemede aynı özellikler s4'e de gelecektir ve ram şişmediği sürece hiçbir sorun olmayacaktır :)

- - - Eklendi - - -

Talip ben kendimi kastettim ama :D sanada nasip olsun hadi bakalım :)

olur abi ne demek sende çek daha iyi olur hatta çünkü ben LTE Snapdragon 800 versiyonunu almayı planlıyorum :eller:

- - - Eklendi - - -

kapıştırırız :ehe

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Benim fikrim acele edildiği yönünde değil ekran ve taşıma sorunu ve daha bir çok sebebten dolayı cihazı tercih etmiş birisi olarak böyle düşünüyorum.

@caner
Ayrıca telefona aşırı uygulama yüklenmesi sonucunda cihazınızda root yoksa sistemin şişmesi gayet normal sebebi beğenmeyip kaldırdığınızda kalıcı olan ve bazen sistemde kalan dosyalar.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
ANIL

ANIL

Admin
Katılıyorum. S4 kesinlikle pişman edecek bir cihaz değil. Her zaman bir üstü çıkacak buna yetişmek mümkün değil. Her şey donanım değil Note serisi bana göre büyük olduğu için S4 tercih ettim.

Sonuç olarak iki cihazda oldukça güçlü. Note 3 tanıtımından sonra 4.3 güncellemesi dağıtılmaya başlanır zaten. Kısaca daha büyük ekran isteyen Note 3 alır :oke:

• Beğen
Tepkiler: LimePie ve Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bilet bulsaydım Berlinde olcaktım :ah kalcak yerde vardı kısmet

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve ANIL
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Benim fikrim acele edildiği yönünde değil ekran ve taşıma sorunu ve daha bir çok sebebten dolayı cihazı tercih etmiş birisi olarak böyle düşünüyorum.

@caner
Ayrıca telefona aşırı uygulama yüklenmesi sonucunda cihazınızda root yoksa sistemin şişmesi gayet normal sebebi beğenmeyip kaldırdığınızda kalıcı olan ve bazen sistemde kalan dosyalar.

hangi uygulamaları yükleyeceğimi bir kağıda yazdım ve wipe data ardından wipe cache yaptım ve kağıttakileri tekrar yükledim ama değişen birşey olmadı :evet:

kimisine göre note serisi çok büyük geliyor bunu anlayışla karşılıyorum çünkü kimisine göre s4 bile çok büyük ama kişi kullanabileceğine inanıyorsa niye note serisi almasın ki bir s4'te video veya film izlemek var birde note 3'te biri büyük ekran diğeri daha da büyük bir ekran taşınma problemi olarak kesinlikle olmuyor bunu kendi gözlerimle gördüm ancak ekranını korumak gerekiyor yoksa bir patlar telefon gider öyle bir sorunu var benim açımdan onuda otterbox'un Armor serisiyle korumayı düşünüyorum okulda v.s :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bende sürekli taşımak için S4 film yada diğer işlerde büyük ekran olayında G.Tab2 7" kullanıyorum tercih meselesi işte haklısın.:oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Katılıyorum. S4 kesinlikle pişman edecek bir cihaz değil. Her zaman bir üstü çıkacak buna yetişmek mümkün değil. Her şey donanım değil Note serisi bana göre büyük olduğu için S4 tercih ettim.

Sonuç olarak iki cihazda oldukça güçlü. Note 3 tanıtımından sonra 4.3 güncellemesi dağıtılmaya başlanır zaten. Kısaca daha büyük ekran isteyen Note 3 alır :oke:

ve fazladan 1GB ram ve biraz daha performans bekleyen :) s4'te birde 1080p'yi tam olarak kaldıramama sorunu var gerçi bu tüm akıllı telefonlarda şimdilik böyle çok kaliteli bir oyun açtığınızda RR3 gibi nasıl kastığını görebiliyorsunuz( grafiklerde özellikle virajlarda) ama belki ileride optimizasyonla düzeltilir birde beni s4'ün kamerası hayal kırıklığına uğrattı avm de test ettim 13mp sadece 9.4 oranında mı ne oluyor hadi ondan geçtim çektiği resimler biraz bulanık ama bu yazılımla düzeltilir mesela s3'te de benzeri oldu telefona 4.1.1 JB bir geldi kamera berbat oldu sonra 4.1.2 bir çıktı kamera cam oldu :)

- - - Eklendi - - -

Bende sürekli taşımak için S4 film yada diğer işlerde büyük ekran olayında G.Tab2 7" kullanıyorum tercih meselesi işte haklısın.:oke:

senin tabletin varmış görmedim abi :ehe bende tablet olmadığı için ve ikisinide taşımak istemediğim için ortak noktalarını alıyorum işte :) senin gibi olsaydım belki düşünürdüm s4'ü :evet:

- - - Eklendi - - -

birde abi sen sanırım forumun en üst adminlerinden birisin belki yeri değil ama şu hani beğen butonu var ya onun adını hiç Teşekkür butonu olarak değiştirmeyi düşündünüz mü ? çünkü gerçekten can sıkıcı bir hal almaya başladı konu açıyorum bakıyorum birisi yorum yazmış yorum ne tşk :tşk: Teşekkürler v.s bunlar gibi yorum kirliliği olacağına Teşekkür butonu olsa bence daha hoş olur ama yine tercih sizin çünkü forum sizin buton sizin :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Neyse tamam daha çıkmadı telefon S4 konusu olması Note III konusu :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bizimde kendimize göre nufusumuz varda iş izin alabilmekle bilet olayı yoksa 2. günü giriş serbest olacak 17 euro sadece VIP 45 euro :oke:

ANIL

ANIL

Admin

ve fazladan 1GB ram ve biraz daha performans bekleyen :) s4'te birde 1080p'yi tam olarak kaldıramama sorunu var gerçi bu tüm akıllı telefonlarda şimdilik böyle çok kaliteli bir oyun açtığınızda RR3 gibi nasıl kastığını görebiliyorsunuz( grafiklerde özellikle virajlarda) ama belki ileride optimizasyonla düzeltilir birde beni s4'ün kamerası hayal kırıklığına uğrattı avm de test ettim 13mp sadece 9.4 oranında mı ne oluyor hadi ondan geçtim çektiği resimler biraz bulanık ama bu yazılımla düzeltilir mesela s3'te de benzeri oldu telefona 4.1.1 JB bir geldi kamera berbat oldu sonra 4.1.2 bir çıktı kamera cam oldu :)

RR3 şuan zaten oynanabilecek durumda değil S4 için. Bugün yarın yeni güncellemenin gelmesi bekleniyor. Fizik geliştirmeleri, kamera değişikleri vs yenilikler olacak. Üst cihazlar sorun olmayacağını düşünüyorum, bakalım nasıl olacak.

Kamera konusunda aynı düşünmüyorum. Oldukça canlı ve net çekiyor. 16:9 çekmek için 9 MP ayarlamak gerekiyor. Ben öyle kullanıyorum. 13 MP gerek duymadım.

Buradan benim çektiğim fotoğraflara bakabilirsin. http://www.maxicep.com/her-telden-fotograflar/galaxy-s4-ile-cektigim-fotograflar-825098.html

Konuyu karşılaştırma haline getirmeyelim :D Note 3 iyi bir telefon olacaktır alacaklara şimdiden hayırlı olsun, belki bende alırım belli olmaz :D

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Bizimde kendimize göre nufusumuz varda iş izin alabilmekle bilet olayı yoksa 2. günü giriş serbest olacak 17 euro sadece VIP 45 euro :oke:

ne gerek var 45 Euro vermeye :ah yarın 17 euro'ya gireriz demek daha mantıklı o zaman :)

- - - Eklendi - - -

RR3 şuan zaten oynanabilecek durumda değil S4 için. Bugün yarın yeni güncellemenin gelmesi bekleniyor. Fizik geliştirmeleri, kamera değişikleri vs yenilikler olacak. Üst cihazlar sorun olmayacağını düşünüyorum, bakalım nasıl olacak.

Kamera konusunda aynı düşünmüyorum. Oldukça canlı ve net çekiyor. 16:9 çekmek için 9 MP ayarlamak gerekiyor. Ben öyle kullanıyorum. 13 MP gerek duymadım.

Buradan benim çektiğim fotoğraflara bakabilirsin. http://www.maxicep.com/her-telden-fotograflar/galaxy-s4-ile-cektigim-fotograflar-825098.html

Konuyu karşılaştırma haline getirmeyelim :D Note 3 iyi bir telefon olacaktır alacaklara şimdiden hayırlı olsun, belki bende alırım belli olmaz :D

senin çektiğin fotolarla avm'deki GT-I9505X in çektikleri arasında dağlar kadar fark var desem :hmmm :)

• Beğen
Tepkiler: ANIL

hamathamat

Üye

ne gerek var 45 Euro vermeye :ah yarın 17 euro'ya gireriz demek daha mantıklı o zaman :)

- - - Eklendi - - -

senin çektiğin fotolarla avm'deki GT-I9505X in çektikleri arasında dağlar kadar fark var desem :hmmm :)

En iyi kamera lumia 1020 de gibi görünüyor ayrıca reklamıda çok hoş olmuş.Samsung un telefonları nedense yapay ışıkta ve karanlıkta iyi sonuçlar vermiyor. Güneş ışıgında çekimler gayet iyi. umarım note 3 de bu düzelir.

Üst Alt