samsung galaxy ace 5830i 4.1 rom atınca sorun çıkıyor

Sponsorlu Bağlantılar

polat_285

Üye
    Konu Sahibi
samsung galaxy ace 5830i 4.1 rom atınca sorun çıkıyor
Arkadaslar videolari izleyerek yaptim ama olmadi telefon donup kaldi. Rom yapmada bana yardimci olurmusunuz..

weareyoung

weareyoung

Üye
Kardeş böle konu açınca pek yardımcı olmuyorlar kendimden biliyorum.Şöyle yapacaksın:

Öncelikle cwm ve istediğin romunu indir zip halinde sd karta at.daha sonra teli recovery moda al (telefon kapalı vaziyetteyken ses açma tuşu + orta menü tuşu + telefonu açma kapama tuşuna basılı tut Galaxy ace yazısı gelince ellerini tuşlardan çek)Not:telefonda recovery modda dokunmatik çalışmaz.bu yüzden ses açma-kapama tuşunu kullanacaksın.Apply from sd card seçeneğine orta tuş ile tıkla.Sonra sd karta attığın cwm yi orta tuş ile tıkla.Sonra cwm menüsü açılcak. Wipe data/reset adlı butona tıkla.Sonra yes butonuna tıkla.CWM ile birlikte telefon verilerini silmeyi tamamladık. Sıra asıl ROM yükleme işlemine geldi.adımı uyguladıktan sonra yine CWM menüsünde bulunan " install zip from sd " seçeneğine geliyoruz ve giriyoruz. Daha sonra karşımıza gelen menüde " choose zip from sdcard " seçiyoruz ve yine hafıza kartının açıldığını görüyoruz. Bu sefer ise ROM'un bulunduğu " 4.1.1 - S5830i ROM.zip " dosyasını seçiyoruz ve yüklemeye başladıktan sonra güle güle kullan!!!!:yuru

Not:telefon biraz geç açılacaktır.

ANLATIMIMIN BAZI YERLERİNDE ALINTI YAPTIM!!!

ve rom attıktan sonra donuyor demişsin sorunu biraz daha açarsan yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:

Üst Alt