Samsung D900


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Dünyanın en ince sürgülü kapaklı cep telefonu olma özelliğine sahip Samsung D900 sadece 12.9 mm. 3 megapiksel otomatik netlemeli kamerası, harici hafıza kartı desteği ve magnezyum kaplamasıyla ilginç bir alternatif

Cihazı ilk olarak elinize aldığınızda diğer Ultra Serisi cihazlara oranla daha kalın olduğu farkediyorsunuz. Fakat yine de sadece 12.9 mm kalınlığıyla ‘dünyanın en ince sürgülü kapaklı’ cep telefonu.
Tasarım itibarıyla Samsung E630 ve D500 ile başlayan ana hatları sürdürdüğünü söyleyebileceğimiz D900 aslında firma içerisinde de özgün bir tasarım değil. Çünkü D900, D820, D870, D840 ve Z720 neredeyse tasarım olarak birbiriyle aynı. Bu anlamda E630 gibi küçük bir telefonun görüntüsüne çok benzeyen daha büyük fakat ince bir telefon kullanmak, sanırız oldukça fazla telefon değiştiren kullanıcıları cezbetmeyebilir. Yine de bu modellerin teknik özelliklerindeki farklılıklar, kullanıcıların tercihinde rol oynuyor. Samsung D900 üst ve altta küçük birer bölüm dışında kaymayı engelleyen mat bir malzemeyle kaplanmış. Dokusu hoş ve kendinden emin bir his uyandırıyor. Ayrıca elde veya herhangi bir yüzeyde kaymayı engelleyen kaplama, sürgülü kapağın aktif bir şekilde kullanılmasını kolaylaştırıyor. D900 sürgülü kapak mekanizması yarı otomatik olarak nitelendirilebilir. Parmağınızla hafifçe ittiğinizde sonuna kadar kendi açılıyor. Aynı şekilde kapatırken hafifçe itmeniz yeterli. Mekanizma çalışma esnasında oldukça sağlam olduğu hissettiriyor. Telefon sürgülü kapak açılmadan da kontrol edilebiliyor. Eğer metin veya numara girmeyecekseniz sürgüyü açmak zorunda değilsiniz. Gelen çağrıları yeşil tuşa basarak sürgüyü açmadan kabul edebilirsiniz. Bu da cihazın daha uzun süre kapalı ve küçük durması açısından olumlu bir özellik. Sürgü mekanizmasıyla kapatılan tuş takımının mükemmel bir tasarımı var. Kusursuz, sade tuşlar, birbirinden yeterince ayrık ve uygun boyutta tasarlanmış. Tuş takımının kullanımı en hızlı SMS yazımına dahi oldukça uygun ve rahat.Telefon sürgülü kapak açılmadan da kontrol edilebiliyor.

PIRIL PIRIL VE RENKLİ

Samsung tarafından üretilen neredeyse her telefonun ekran kalitesi ve performansı kuşkusuz piyasadaki çoğu cihazdan üstün. D900 üzerinde kullanılan 262 bin renk destekli 240 x 320 piksel çözünürlükte oldukça parlak ve net ekran, cihazın kullanımını daha eğlenceli hale getiriyor. Bu durumun avantajını kullanan firma, cihazla birlikte sunduğu uPlus özellik paketi sayesinde daha interaktif bir masaüstü oluşturmuş. ‘uGo, uTrack ve uMenu’ isimli üç küçük uygulamadan oluşan paket telefonu oldukça eğlenceli hale getiriyor. Sık kullandığınız uygulamaları, uMenu içerisine kaydederek tek tuşla ulaşabiliyorsunuz. uMenu, standart olarak yukarı yön tuşuyla aktif hale getirilebiliyor. uTrack ya da Mobile Tracker olarak belirtilen özelliği Türkçe arayüzde güvenlik menüsü altında ‘Mobil İzleyici’ adıyla bulabilirsiniz. Bu özellik, cihazın çalınması durumunda sadece kullanıcının bildiği özel bir şifreyi telefonu SMS ile göndererek cihazın kilitlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu üç özellikten en eğlencelisi ise uGo adı verilen interaktif masaüstü resmi. Arkaplan resmini 'tema' olarak ayarladığınızda, cihazın durumu ve iletişimle ilgili uyarılar resim üzerinden kullanıcıya aktarılıyor. Samsung ve Adobe işbirliğiyle Flash tabanlı olarak hazırlanan bu özellik, bulunduğunuz ülkeye ait güzel bir yerin fotoğrafını otomatik olarak arkaplana atıyor. Türkiye için Ortaköy Camii tercih edilmiş. Bu resim, örneğin cihazın çekim gücü tam iken bulutsuz, çekim gücü zayıfken bulutlarla kaplı halde gösteriliyor. Yumuşak geçişlerle oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış olan uGo özelliği, gece olduğunda ekrandaki resimde de gece olmasını sağlıyor. Işıklar yanıyor, güneş batıyor. Yine cevapsız çağrı ve gelen mesajlar da, ekranda animasyonlu olarak belirtiliyor. Genel özellikleri ve inceliği değerlendirildiğinde zengin bir multimedya telefonu olarak tanımlanabilir. Daha burada bahsedemediğimiz TV çıkışı, bluetooth ve MP3 çalar gibi birçok özelliği bulunuyor. Sürgülü telefon meraklılarına ve incelik tutkunlarına duyurulur.
Samsung D900 ile çekilmiş örnek fotoğraf


3 MEGAPİKSEL, OTOFOKUS

Samsung D900 üzerinde oldukça başarılı bir kamera bulunuyor. 3 megapiksel çözünürlük sunan (tam olarak 3.15 megapiksel) cihaz otomatik netleme özelliği sayesinde çok daha net ve başarılı fotoğraflar çekiyor. Kameranın yüksek performansı, kullanım ve ergonomi açısından mevcut bazı eksiklikler sebebiyle bir nebze gölgede kalıyor. Otomatik netleme özelliği kullanıcı tarafından değil cihaz tarafından kontrol ediliyor. Dolayısıyla çekeceğiniz karede netleme otomatik yapılıyor ve hemen çekim kaydediliyor. Bu durum da aslında D900'ü bu özellik açısından çift kademeli deklanşöre sahip otofokuslu cihazlar ile otofokus özelliği bulunmayan cihazlar arasında bir yere konumlandırıyor. Kameranın sürgülü kapak arkasında kalması gerçekten olumsuz bir durum. Fakat bu cihazın incelik iddiası sebebiyle göz ardı edilebilir. Yine çekim tuşunun yan yüzde bulunması fakat kamera arayüzünün yan değil düz olması da birbiriyle bağdaşmayan özellikler. Ortaya çıkan sonuçlar açısından başarılı olan D900'ün kamera arayüzü, uzunca bir süredir Samsung cihazlarda gördüğümüzün aynısı. Numara tuşlarına atanan kısayollar sayesinde oldukça pratik bir şekilde kullanılabiliyor.


mobimag
 
KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Platform
Quad-Band (GSM 850+900+1800+1900 MHz)
Java MIDP 2.0
uGo Dinamik Arkaplan
Mobil İzleyici ile çalınma durumunda cihaz takibi
Canlı Menü ile kişiselleştirilebilir kısayollar
Hızlı Menü ile rehberde gelişmiş arama
İmdat Mesajı ile tek tuşla yardım mesajı gönderme
Dahili Telesekreter ile operatörden bağımsız telesekreter servisi


İş Dünyası
Döküman Görüntüleme (DOC, XLS, PPT, PDF, HTML, JPG, GIF)
Yazıcı Bağlantısı (Pictbridge)
SyncML ile PC senkronizasyonu
Dosya Yöneticisi
Uçak Modu (Şebeke sinyali kapalıyken diğer özellikleri kullanabilme)


Bağlantılar
Bluetooth™ teknolojisi
USB Bağlantısı
TV / Projeksiyon Bağlantısı
EDGE ile hızlı Internet
GRPS Class 10
WAP 2.0


Hafıza
60 MB Dinamik Hafıza
MicroSD™ Artırılabilir Hafıza
1000 Kişi (x5 detay) Kapasiteli Telefon Defteri
200 SMS Kapasiteli Mesaj Kutusu


Ses & Müzik
Eller Serbest (Speakerphone)
Görüşme Sesi Kayıt
Ortam Sesi Kayıt
3D Ses Teknolojisi
Polifonik 64 Zil Sesleri
Müzik Çalar
Dijital Güç Amfisi
Ses Formatları: MP3, AAC, AAC+, SMAF, e-AAC, AMR, iMelody


Fotoğraf
3,0 Megapiksel Flaşlı Kamera
2048x1536 Pixel Çözünürlük
4x Dijital Zoom
Otomatik Odaklanma (AutoFocus)
Modlar: normal / kendini çekme / zamanlı çekim / çoklu çekim / gece modu
Efektler: gray / negative / sepia / emboss / sketch / frame
Kalite Seçimleri: çok iyi / iyi /normal / ekonomi
Macro çekim


Video
Sesli Video Kaydedici (MPEG4 / H.263 / AAC)
Video Oynatıcı (MPEG4 / H.263 / AAC)


Eğlence
Yüklü Oyunlar (Forgotten Warrior, FreeKick, Arch Angel, Cannon Ball)


Mesajlaşma
SMS (Akıllı T9 Desteği ile)
EMS
MMS
E-mail (POP3/ SMTP/ IMAP4/ SSL/ TLS)
Video Mesaj


Kişisel Bilgi Yönetimi
Ajanda
Takvim
İş listesi
Saat
Dünya zamanı
Alarm
Kur çevirici
Hesap makinası
Kronometre


Çağrı Yönetimi
Titreşimli Uyarı
CLIP-CLIR
Arayan kişiye özel resim gösterme
Çağrı yönlendirme / durdurma / bekletme
Kullanıcı grupları oluşturma
Aranan / gelen / yanıtlanmayan çağrı listesi
Çağrı zamanı / çağrı ücreti
Arayan kişiye video atama
Dahili telesekreter


Kutu İçeriği
Kullanım Kılavuzu
Standart Pil
Şarj Cihazı
Kulaklıklı Mikrofon
Bilgisayar Bağlantı Kablosu (DataCable)
Bilgisayar Yazılım CD'si
TV-out Kablosu
512 MB Hafıza Kartı Hediye!
 

UndeRqRo.uNd

Üye
mükemmel bi cihaz , iPhone çıkmasa bu seriden almayı düşünüyordum.
 
BOSCH

BOSCH

Üye
Bencede güzel bir cihaz
çok ince
ama
samsung gene yapıyor yapacağını
rehberi çift gösteriyor
o yüzden vaz geçtim almaktan
telefon alacağım ama ne alsam acaba
offffffffff
 

ibrhim

Üye
ArkaDa$Lar ßen De D900 aLdım ve gerçekten HayRan kaLdım yaLnız CD iLe Programı yükLedim usb den TeLefonu görmüOr ßa$ka ßi ayar varmıdır aCaßa Şimdiden teşekkürLer....
EMEĞE SAYGI!...
 

İHSAN

Üye
ya oyun yuklenıyomu d900 e
 

putihrai

Üye
Yüklenen resimler tam ekran olmuyor.... ancak kendisi çektiği resmi tam ekran duvar resmi yapıyor.. üstelik tel hafızasındaki resmi mmc karta kopyalayıp gene oradan da kendi hafızasına alsa bile tam ekran yapmıyor.. menüde bir numrayı isme ekle gibi bir özelliği yok.. bu pratik kullanımı etkiliyor.. auto focus o kadar da etkili olmamış.. batarya performası çok az.. dış yüzeyi; doğru güzel işçilik ve kaymıyor.. ama inanılmaz kolay çiziliyor..itinalı kullanmak gerek.. ikinci elde çok fiyat kaybediyor.. bence parasının cihazı değil..
 
jogacm

jogacm

Üye
telefon her özelliğiyle harika ancak şarjı hiç dayanmıyor.. bu yüzden bu telefonu aldığım için pişmanım !:sinir
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bence her samsung gibi işe yaramaz bir alet. Sürekli kullanıyorum ve klasik samsung saçmalıkları devam ediyor maalesef. :(
 
BOSCH

BOSCH

Üye
Birde
rehberi
çift gösterme
durumu var
:ehe
 

goqche

Üye
ya oyunları nası yuklıcem yardımcı olabılrmısızn lutfen
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
BOSCH

BOSCH

Üye
Samsung üretenlerin
beyinlerinde
özür var
aynı şekilde
sony-ericsson üretenlerinde
kafalarında özür var.

Ayrıca sony-ericsson w850i de
mesaj zil sesini kişisel
seçebiliyoruz
ama sadece 5 saniye
çalıyor
neden acaba ? :ehe
 
BOSCH

BOSCH

Üye
arka planda malesef mp3 çalıyo heralde sen d900 kullanmıyonun mp3 çalara gır o zman çala telefonu ogrende oyle konuş
haklısın arka planda
mp3 çalabiliyor
ama öğrende
öyle konuş
lafın çok
yanlış
hata yapılabilir
van_noijdok
hatalı konuşmuş
sen ömründe
hiç hata
yapmadın mı
:yuru
 

gloria

Üye
ses nasıl acaba kısık çıkıyor diyorlar
 
pskolojik maynağ

pskolojik maynağ

Üye
telefon mu d900 alan geri satıyor: ı
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
D600 ile karıştırdım kusura bakmayın. D900 3 kez sahibi olduğum cihaz ve her defasında yok bu sefer kullanacam dedim ama maximum 1 hafta dayanabildim. ;)
 

nsync123

Üye
yaaa aslında tasarım olarak gusel bi tel ama ozellik olark pek bişey yok gibi
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt