Samsung Android’i bırakıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Android’i bırakıyor
Samsung ve Intel ortak girişimiyle geliştirilen Linux tabanlı açık kaynakmobil işletim sistemi Tizen, söylenenlere göre Samsung’un yeni tercihi olacak.

Samsung’un 2013 yılı içerisinde birden fazla Tizen akıllıtelefonçıkaracağını duyurmasının ardından, Google’ın Motorolayı satın almasıyla Samsung’un Android’den uzaklaşacağı dedikoduları doğruluk kazanmışoldu. Bloomberg Businessweek’e göre 2013’te piyasaya çıkacak Tizen’liakıllılar bu dönüşün ilk adımları olacak.

Tizen işletim sistemiyle gelecek olan akıllıların teknik özellikleri hakkında henüz bir bilgi yok ancak Samsung’un mevcut akıllılarından bazılarını yeni işletim sistemiyle tekrardan piyasaya süreceğine inanılıyor.

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Nokia bırakıyo , ille android dediniz aldık.Hangi telefonu alsam firma işletim sistemi terk ediyor bıktım yahu

• Beğen
Tepkiler: Heroata
Kerim.

Kerim.

Üye
birakmaz androidi.

messevim

messevim

Üye
O kadar Yatırım yaptı.. bırakması akıl karı değil...

PriZm

PriZm

Üye
Androidi 1 kerede bırakamaz.hele android ile bu kadar yüksek bir firma haline gelmişken hiç bırakmaz.

Benim merak ettiğim Tizen.birisi bu OS hakkında bilgi verebilirmi? Vurucu özelliği nedir?

• Beğen
enterneoll

enterneoll

Üye
Pek sanmıyorum burakacağını bıraksa bile Tizen gelişcekte felan filan en az 3-4 yıl sürer

MrTech

MrTech

Üye
Tizen'i android gibi yapması cok uzun sürer bırakmaz.

erko merko

erko merko

Üye
Yalan haber, samsung android sayesinde şuanki konumunda, bırakacağını hiç sanmıyorum.

codblackops2

codblackops2

Üye
şu an imkansız

saruman_me

saruman_me

Üye
bindiği dalı kesmiş olur o kadar amatör bir firma değil samsung..

• Beğen
MertcaN9

MertcaN9

Üye
Androidi 1 kerede bırakamaz.hele android ile bu kadar yüksek bir firma haline gelmişken hiç bırakmaz.

Benim merak ettiğim Tizen.birisi bu OS hakkında bilgi verebilirmi? Vurucu özelliği nedir?

multistang diye duymuştum bir yerde ve de çok geniş bir ekosistemi varmış geleceğin sistemi diyorlar bir ara geniş bir inceleme vardı bir sitede yabancı kişi izlenimlerini aktarmış link bulursam eklerim

[video=youtube;whqpCn1NKjY]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=whqpCn1NKjY[/video]

aleranol

aleranol

Üye
Tizen tıpkı sailfish gibi. Ancak çok daha özgür falab diyorlar. Bu arada not2ye ubuntu 12.04 kuruyorum herşey hazır root@falan filan geliyor config dosyasını veriyorum permission denied diyor. Terminalin sorunu ne arkadaş?

PriZm

PriZm

Üye
Tizen tıpkı sailfish gibi. Ancak çok daha özgür falab diyorlar. Bu arada not2ye ubuntu 12.04 kuruyorum herşey hazır root@falan filan geliyor config dosyasını veriyorum permission denied diyor. Terminalin sorunu ne arkadaş?
su ve sudo komutlarını denedinmi?

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
hazıran ayının haberi

PriZm

PriZm

Üye

multistang diye duymuştum bir yerde ve de çok geniş bir ekosistemi varmış geleceğin sistemi diyorlar bir ara geniş bir inceleme vardı bir sitede yabancı kişi izlenimlerini aktarmış link bulursam eklerim

[video=youtube;whqpCn1NKjY]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=whqpCn1NKjY[/video]
Video için ve özelden bildirme için saol :)

MertcaN9

MertcaN9

Üye
tizenin kararlı sürümünü beklemek lazım bence konuşmak için erken androidin yakaladığı sükseyi geçmeyeceği ne malum ? zira android birden gelip zirveye tırmanmadı mı ? her sisteme bir şans tanımak lazım ki tizenin de ben çok başarılı olacağını düşünüyorum özgür kullanımı ile helede samsung gibi tasarıma ve ince işçiliğe çok önem veren bir firma ile oho...

- - - Eklendi - - -

Video için ve özelden bildirme için saol :)

ne demek :) :rica:

MaxipmaN

Üye
önümüzdeki 4-5 yıl mümkün değil

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
İnşallah iki İşletim Sistemini Birden Götürür

ecel54

ecel54

Üye
bence hemen bırakmaz ama yavaş yavaş kendi android kullanıcılarını tizene geçirerek bırakır. tizen'de çok güzel bir sistem bence samsung bununla fena gelir :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt