Samsun allshare ile bilgisayarınızdaki filmleri wifi üzerinden samsung telefonunuzdan izleyin

Sponsorlu Bağlantılar

lionn38

lionn38

Üye
    Konu Sahibi
Samsun allshare ile bilgisayarınızdaki filmleri wifi üzerinden samsung telefonunuzdan izleyin
  • Arkadaşlar forumda daha önce konu paylaşıldıysa kapatılabilir.
  • Öncelikle samsung allshare uygulamasını masa üstü veya diz üstü bilgisayarınızı indirdikten sonra kurulumu tamamlıyorsunuz. Programı başlatıp gerekli adımları izledikten sonra sizden allshare özellikli aygıtınızı açmanızı istiyor ve samsung marka telefonumuzdan allshare programını açıyoruz. Bilgisayardaki program telefonumuzu wifi üzerinde gördükten sonra bağlantıyı kabul ediyoruz. Hepsi bu kadar. Daha sonra bilgisayarımızdaki allshare programında paylaşıma açılacak klasörleri tek tek belirleyip bu klasördeki dosyaları telefon ile paylaşabiliyorsunuz. Bilgisayardaki paylaştığınız klasörleri telefonda listeleniyor, daha sonra telefonun video oynatıcısının desteklediği formattaki videoları ve resim vb. dosyaları izleyebiliyor ve telefonunuzda görüntüleyebiliyorsunuz.
  • Peki amaç ne? Ben evde telefonumdan film izlemek istiyorum, ancak telefonuma dosya atmayı beklemek istemiyorum, telefonumun hafızasını gereksiz yere doldurmak istemiyorum, büyük bir film arşivim var diyorsanız deneyin. Yazımda da belirttiğim gibi her türlü video dosyasını açmıyor. Açtığı dosyalar telefonunuzun orjinal video oynatıcısının desteklediği formatlardır. Çünkü video oynatıcısında seçim yaptırmıyor. Orjinal video oynatıcısı dışında örneğin mxplayer gibi bir oynatıcıyı kullanabilen arkadaş olursa paylaşırsa sevinirim. mkv uzantılı filmleri izleyemiyorum. Herkese kolay gele
  • Samsung allshare uygulamasını eğer kurduysanız bilgisayarınızdaki kies programının araçlar menüsündeki allshare öğesini çalıştıra tıklayıp indirip kurabilirsiniz.

lionn38

lionn38

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım daha önce yayınlanmış yada kimsenin ilgisini çekmedi.

TheMadness

TheMadness

Üye
Sağol, ben de kullanıyorum bunu

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
sadece wifi destegi olan.samsung tv ler herneyse bu sene smart tv alicam onerileriniz?

amcalu1

amcalu1

Üye
Bilgisayar ekranı 21 inç ken 4.3 inç lık birseyde film izlemek mantıksız ama filmin türüne göre değişir :D

lionn38

lionn38

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar ekranı 21 inç ken 4.3 inç lık birseyde film izlemek mantıksız ama filmin türüne göre değişir :D

Dostum dediğin gibi filmin türüne göre değişebilir. Yada evin içerisinde bilgisayarı götüremeyeceğin bir yerde film izlemek isteyebilirsin. Yada bilgisayarın başında evde otoritesi daha yüksek biri vardır ve sen bilgisayarı kullanamıyorsundur, atıyorum isal olmuşundur sürekli tuvalete gitmen gerekebilir ama filmi bölmekte istemiyorsundur, yada oturacak yerlerin ağrıyordur :) şaka bir tarafa biz bildiğimizi paylaştık dostum. Kullanırsan ne ala. Aklında bulunsun bir gün gelir lazım olur. Herkese kolay gele.

- - - Eklendi - - -

sadece wifi destegi olan.samsung tv ler herneyse bu sene smart tv alicam onerileriniz?

Dostum konu telefonla televizyon arasındaki bağlantı değil. Telefonun ile evindeki markası ne olursa olsun bir wifi ağına bağlı masa üstü veya diz üstü bilgisayarın arasındaki bağlantı. Samsungun yeni nesil teknolojilerinde zaten samsung cihazlar arası wifi üzerinden bağlantı var. Bizim burda bahsettiğimiz samsung telefonun ile samsung olmayan bilgisayarın arasında allshare ile bağlantı kurma. Smart tv önerisine gelince sürekli yeni teknolojiler çıkıyor ve eskilerinin fiyatları hemen düşüyor. Onun için iyi değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. Ama televizyonda da samsun smart özellikli tv lerden seçmeni öneririm.

SilentOne

SilentOne

Üye
aslında bunu telefondan çok smart tv de izlemek için yapılmıstır @lion38 arkadaşımın dediği gibi baban yada abin vardır pcde sende film izleyecen bu yontem çok güzel

avcitalip

avcitalip

Üye
benim eniştemlerde regal in TV si var dlna ile bağladıklarını söylediler sanırım sadece samsung tv lere has bir özellik değil

lionn38

lionn38

Üye
    Konu Sahibi
benim eniştemlerde regal in TV si var dlna ile bağladıklarını söylediler sanırım sadece samsung tv lere has bir özellik değil

Dlna özelliği yanlızca samsung firmasına has bir özellik değil tabiki. Piyasadaki birçok firmanın dlna özellikli televizyonu ve bunun dışında da birçok ürünü bulunmakta. Bunlardan bazıları
Philips, Samsung, Matsushita, Hewlett-Packard, Sony, Microsoft, Intel, Nokia ve yerli üreticimiz Vestel. Bu firmaların dışında da birçok firma ürünlerinde dlna teknolojisini kullanmaya başladı. Samsung son zamanlarda ürettiği akıllı televizyonlar ile bu firmalara göre daha öne çıktığı için samsungun bu tip özellikleri daha çok biliniyor.

Üst Alt