S4 Mini Şebeke Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

bobmalley

Üye
Ben şu an taşınacagim icin 1-2 hafta icinde gonderebilirim gondereyim sonucu yazarim

bilal72

bilal72

Üye
Tamam Teşekkürler.

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
Peki sorun yaşayan arkadaş hattımız nedir acaba ? Benim avea birde sanırım şöyle bir skıntı var otomatik seçili iken eğer çekmeyen bir nokta yani tünel vs. deysek şebeke gidiyor ya geri bulamıyor şebeke gidene çekmeme problemi yok sanırım?

bilal72

bilal72

Üye
Benim hattım vodafone ve köyde yaşıyorum daha önce s3 mini kullanıyordum şebeke problemi hiç yoktu baz istasyonu zaten tam karşımızda şimdi s4 mini aldım baz istasyonu ile telefon arasına 2-3 duvar girdi mi şebeke var vodafone yazıyor ama ne nete giriyor ne de arama yapıp mesaj atabiliyor:confused:

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
Aynen sorunda o zaten şebeke bir kere kesildimi otomatikde tekrar bulamıyor ve şebeke yok gibi oluyor farkedip aç-kapa vs yapana kadar düzelmiyor

bilal72

bilal72

Üye
Aynen sorunda o zaten şebeke bir kere kesildimi otomatikde tekrar bulamıyor ve şebeke yok gibi oluyor farkedip aç-kapa vs yapana kadar düzelmiyor
Hat ile falan alakası yok bu tamamen telefon ayıbı. :mad:

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
hat ile değil zaten şebekeyi bir kere yitirdiğin zaman tekrar bulamıyor telefon

formardin

Üye
Ben de de aynı sorun var güzelm telefonun netini hiç kullanamadım. Bundan önce s3 mini kullanıyordum hattım avea interneti son hız olarak kullanıyordum ama s4 mini yi aldıktan sonra 3g olayı benim için bitti sürekli 2g modunda bırakıyorum. Allah rızası için çözümü bulan varsa paylaşsın. bir sürü rom da denedim yine olmadı.

• Beğen
Tepkiler: bilal72
bilal72

bilal72

Üye
Ben de de aynı sorun var güzelm telefonun netini hiç kullanamadım. Bundan önce s3 mini kullanıyordum hattım avea interneti son hız olarak kullanıyordum ama s4 mini yi aldıktan sonra 3g olayı benim için bitti sürekli 2g modunda bırakıyorum. Allah rızası için çözümü bulan varsa paylaşsın. bir sürü rom da denedim yine olmadı.
Tüm çabalara rağmen bi sonuç yok 4.4.2 güncellemesini bekleyeceğiz ama yararı olacağını pek zannetmiyorum. S3mini den bende s4 mini ye geçtim bende aynı sıkıntıdayım ve açıkçası pişmanm:confused:

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
yazılımsal değil arkadaşlar bu kesinleşti gibi bişey çare olarak garantiye göstermek ise kesin çözüm :)

formardin

Üye
benim tel yurt dışı ve imei cakılms tel. sizin orjinal Türkiye den mi aldınız.

yazılımsal değil arkadaşlar bu kesinleşti gibi bişey çare olarak garantiye göstermek ise kesin çözüm :)

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
valla internet üzerinden aldım imei nosunu sorgulattımda kullandım numaraya kayıt bulunamadı diyor :)bunu aveayı arayarak sordum 3g kapsamı olan yerdeyim telefon 3g destekliyor soruşturdum buarada imei kayıtlı durumdaymış klon da değil ama yazılımsal olarak yüzde bir ihtimal bile görmüyorum ben sorun tamamen mekanik

formardin

Üye
valla internet üzerinden aldım imei nosunu sorgulattımda kullandım numaraya kayıt bulunamadı diyor :)bunu aveayı arayarak sordum 3g kapsamı olan yerdeyim telefon 3g destekliyor soruşturdum buarada imei kayıtlı durumdaymış klon da değil ama yazılımsal olarak yüzde bir ihtimal bile görmüyorum ben sorun tamamen mekanik
şimdi şöyle birşey var. telefoncuya gittim kimisi 3g siz bir imei sorun yapar kimisi avea da sıkıntı var 3g siz imei cok attım tellere bir sıkıntı olmadı.
ben de tekrar atmayı düşünüyorum. ama istanbulda millet 50 100 arasi istiyor. ben daha önce Nusaybinde 10 tl ye atmıştım. istanbulda 10- 20 tl ye imei atan yer var mı. varsa 3g li imei atcm birde o şekilde deniyeyim diyorum.

bilal72

bilal72

Üye
peki imei 3g li bir telefonun imesi mi yoksa 3g yi desteklemeyen bir telin mi. benim avea sitesinde 3g yi desteklemiyor diyo.
Bende 3g de sıkıntı yok şehirde hiçbir sıkıntı yok 3g gayet iyi kullanıyorum ama köyde daha önce s3 mini kullanıyordum hiç şebeke sorunu olmayan yerlerde s4 mini çekmiyor.
Şebeke var şebeke göstergesi ful ama arama yapamıyorum nete giremiyorum.

formardin

Üye
Bende 3g de sıkıntı yok şehirde hiçbir sıkıntı yok 3g gayet iyi kullanıyorum ama köyde daha önce s3 mini kullanıyordum hiç şebeke sorunu olmayan yerlerde s4 mini çekmiyor.
Şebeke var şebeke göstergesi ful ama arama yapamıyorum nete giremiyorum.
onun nedeni senin tel mobil ayarlardan otomatik mod da iken 2g ye geçiş yapamyr. yapamynca da şebeke full ama bağlantı sıfır. ben ayni sekilde bırak köyü istanbulun göbeğinde yaşıyorum. onun için mobil ayarlrdan hemen sadece gsm modunu seciyorum şebeke de sıkıntı olmuyor bu sefer ama net yavaş 2g olarak geliyor.

bilal72

bilal72

Üye
Kardeşim alakası yok imei ile 3g

Ben nokia 1110 imei ni s3 mini ye attım hat avea 3g de sıkıntı yok bunu işi bilmeyenler kafadan salladığı birşey

bilal72

bilal72

Üye
onun nedeni senin tel mobil ayarlardan otomatik mod da iken 2g ye geçiş yapamyr. yapamynca da şebeke fu ll ama bağlantı sıfır. ben ayni sekilde bırak köyü istanbulun göbeğinde yaşıyorum. onun için mobil ayarlrdan hemen sadece gsm modunu seciyorum şebeke de sıkıntı olmuyor bu sefer ama net yavaş 2g olarak geliyor.
Sorun o değil denedim zaten köyde 3g yok herhangi bi 3g 2g geçişi olmuyor.
Sorun şu bizim ev tam baz istasyonu karşısında telefon gayet iyi çekiyor ama araya bi iki duvar girince şebeke dediğim gibi var görünüyor ama arama yapamiyorum.

formardin

Üye
Kardeşim alakası yok imei ile 3g

Ben nokia 1110 imei ni s3 mini ye attım hat avea 3g de sıkıntı yok bunu işi bilmeyenler kafadan salladığı birşey
bende öyle düşündün çünkü dediğin gibi daha önce 4 tane s3 mini ye tarihten kalma Panasonic imei attm onlarda sknti olmadı ama bunda olunca acaba avea mı kstlyr diye düşündüm. ama eğer avea kstlms olsaydı o zamn her yerde kstlrdi. Mesela evde iken 3g modu gayet sorunsuz clsyr. ama dışarda iken sürekli bu sorunu Yaşıyorum. kurtulmk için de 2g moduna alyrm.bu sorunu yaşayıp da klon imei olmayip hattı da avea olmayan var mı.