S3 Mini genel yaşadığım sorunlar.

Sponsorlu Bağlantılar

RowneSM

RowneSM

Üye
    Konu Sahibi
S3 Mini genel yaşadığım sorunlar.
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemek istiyorum telefonda cm11 yüklü fakat belli başlı bir sorunlarım var.

1 : Genel olarak acil bir işim olmadığı zaman şarj %100 olmadan çıkarmam fakat şarji %100 yapıyorum ve daha evden anca kapıya çıkana kadar şarj yaklaşık 93 e falan düşüyor telefonla uğraşmadığım halde. Buyrun bunlarda şarj kullanımı ;

Birde yararı olur diye du battery diye bir uygulama kullanıyorum buyrun onunda resmi ;

Bundada böyle gösteriyor.

2 : cm11 ile gelen klavye çok hoşuma gidiyor ve başka klavye kullanmak istemiyorum fakat bu klavyede yazım önermeleri çıkmıyor orn: anladım yazarken 'anl' yazinca yukardaki onermelerde anladım falan çıkmıyor yani bunu nasıl yapabiliriz ?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim. (:

bilal72

bilal72

Üye
Bataryayı kalibre et

bilal72

bilal72

Üye
İlk önce şarjı %4 kalacak şekilde bitir.

Telefonu kapat Şarja tak %100 olmasını bekle sonra batarya yı çıkar ve 5-10 sn güç tuşunu basılı tut ve bırak.

Bunu yaptıktan sonra bataryayı tak ve teli aç, pin kodu falan varsa aç ve telefonun tam olarak kendine gelmesini bekle.

Telefon kendine geldikten sonra bi daha şarja tak şarj tamamen dolu uyarısını aldıktan sonra çıkar bi daha tak bu işlemi 5-6 defa yap inşaallah sonuç alırsın.

RowneSM

RowneSM

Üye
    Konu Sahibi
İlk önce şarjı %4 kalacak şekilde bitir.

Telefonu kapat Şarja tak %100 olmasını bekle sonra batarya yı çıkar ve 5-10 sn güç tuşunu basılı tut ve bırak.

Bunu yaptıktan sonra bataryayı tak ve teli aç, pin kodu falan varsa aç ve telefonun tam olarak kendine gelmesini bekle.

Telefon kendine geldikten sonra bi daha şarja tak şarj tamamen dolu uyarısını aldıktan sonra çıkar bi daha tak bu işlemi 5-6 defa yap inşaallah sonuç alırsın.
Teşekkür ederim deniyeceğim. Konuyu açtığımdan bu yana şarj 43 iken şimdi 28 çok gidiyor ya.

bilal72

bilal72

Üye
S3 mini şarjı zaten sıkıntı cm de bataryayı baya sömürüyor tavsiyem stock kullan derim

bilal72

bilal72

Üye
Bide en son pil şarjı tamamen dolduğunda da bu program ile de kalibre et.

RowneSM

RowneSM

Üye
    Konu Sahibi
Şu cm nin ses yükselticisi olmasa kendiliğinden direk stock roma geçerim ama dediğim gibi cm de hoşuma gidiyor

bilal72

bilal72

Üye
Kolay gelsin o zaman:-)

RowneSM

RowneSM

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah. Yardımların için teşekkürler :)

bilal72

bilal72

Üye
rica ederim inşaallah düzelir.

Emrebali05

Emrebali05

Üye
arkadaşım telefonun kaç senelik eğer 2 seneyi geçtiyse bataryanı değiştirmeni öneririm çünkü 2 senede bataryaların performansları iyice düşüyor bende galaxy minide aynı sorunu yaşıyordum sabah şarjdan çıkarıyordum öğlende %30 inmiş fazlada ellemedenatarya kalibrasyonlarını çok denedim hiç birinin faydası yok insanın vaktini harcamaktan başka

• Beğen
Tepkiler: bilal72
bilal72

bilal72

Üye
Pil ömrü bitmişse zaten yapacak birşey yok.

Kalibrasyon işlemi ömrü bitmeden hata veren piller içindir.

• Beğen
Tepkiler: Emrebali05
RowneSM

RowneSM

Üye
    Konu Sahibi
Batarya en fazla 3 ay olmuştur değiştireli

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Batarya ilk şarj da en az 1 gün şarj etmelisin ben discoveryi 1 gün şarj ettim ve çok iyi şuan oyun oynuyorum 3g hep açık ve internete sürekli bağlı ve gün sonunda %50 ye anca düşüyor

onuryel77gmdisco

onuryel77gmdisco

Üye
Bu şarjlar ve piller yüzünden insanlar ölüyor artık.
Bir pil her sene değişmeli çünkü nasıl olsa enerji taşıyor.:gun1::aman2:

AHKE

AHKE

Üye
xposed installerla da status barı falan kişileştirebilirsin

bilal72

bilal72

Üye
Evet stock ta yapabilirsin konusu var ordan bak

Üst Alt