Rum Köyünü Vur, Şehit Ol Anıtın Dikilsin! İstikbal Göklerdedir Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Rum Köyünü Vur, Şehit Ol Anıtın Dikilsin! İstikbal Göklerdedir Oyunu
Rum Köyünü Vur, Şehit Ol Anıtın Dikilsin! “İstikbal Göklerdedir” Oyunu

Ulusalcılık konusu gündemden düşmezken, son günlerde elden ele dolaşan bir bilgisayar oyunu tartışma yarattı. ‘İstikbal Göklerdedir’ adlı oyunda Kıbrıs’ın Rum Kesimi’ne uçuyor, uçaksavarları patlatıyorsunuz. Görevleri tamamlayamazsanız bilgisayar ekranında şehit oluyorsunuz.

MEMLEKETİM EŞLİĞİ

‘Air Guard’ adı ile daha önce, piyasa sürülen oyunun Türkçeye çevrilmiş versiyonunda, ülkenin siyasi iklimine ve dış politikasına yönelik mesajlar bulunuyor. Uçuş öncesi aldığınız brifingde Rumların çok sayıda uçaksavar konuşlandırarak adanın hava sahasını hakimiyet altına aldıkları vurgulanarak Türkiye’den gelecek uçakların güvenliği için uçaksavarların vurulması emrediliyor. Kanatlarında Türk Bayrağı bulunan uçak ile görevi tamamlamaya çalışıyorsunuz. Bütün uçuş boyunca Ayten Alpman’ın seslendirdiği Memleketim şarkısı size eşlik ediyor. Vurulduğunuzda pilotunuzun resminin yerinde bir mezar taşı beliriyor ve şehit olduğunuz tarih ve ile rütbeniz yazılıyor.

ABUZER KADAYIF

Oyunun Türkçe versiyonunu kimin hazırladığı ise belirsiz. Meçhul programcı ‘Abuzer Kadayıf’ takma ismini kullanıyor. Oynayanların internetteki forumlara bıraktıkları mesajlar ilginç. Kimi kullanıcılar oyunun Kandil Dağı’nı hedef alan versiyonunun yapılmasını istiyor.

Akşam

• Beğen
Tepkiler: cefcef61

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
oyun güzel ama rum köyü rüm askeri olması hoş degil düşman askeri felan denilseydi keşke nekadar sevmesekte bence ülke isimlrinin gecmesi yanlış küçük düşürücü Atatürk şavaşta bile düşman bayragını yerden kaldırtmıştır biz Atatürk çocukları olarak yakışmaz bize düşünsenize Yunanlar bir oyun çıkarsa isminide Türklere ölüm koysalar ne olur sizce düşünün ????

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım Zaten Rumlar Izmiri Istanbulu Ve Kıbrısı Almanın Hesaplarını Yapmaktalar Sen Morayı Giriti 12 Adayı Alma Hesapları Yapıyor Musun?

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
Arkadaşım Zaten Rumlar Izmiri Istanbulu Ve Kıbrısı Almanın Hesaplarını Yapmaktalar Sen Morayı Giriti 12 Adayı Alma Hesapları Yapıyor Musun?
abi bana cevap yazmıssın ama ben bişi anlamadım kim nereyi alma hesabında şimdiye kadar hangi ülke Türekiye tapraklarını almak için geldi bize arkadaşlar bırakın bu toprak alma verme davasını önemli olan özgur ve mutlu yaşamak degilmi Türkiye kime yetmiyorki ufacık adanın peşine düşmüşüz toprak ve ada davasına kafa patlatacagımıza sınırlarımızın içindekileine sahip çıkalım Cumhuriyete,Laiklige,Bayragımıza,ATATÜRKE sahip çıkalım....

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Teşşekürler...!

xkadir61

xkadir61

Üye
sağol dostum.

luupuus

luupuus

Üye
oyun süper

toprakumit

toprakumit

Üye
Saol Alper :spr

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah Sizlerde Saolun Arkadaşlar :good:
Oyun Gerçekten Mükemmel :cool

leiche

leiche

Emekli Yönetici
hep deneyecem diyorum eve gidince unutuyorum :)
bu arada paylaşım için saol :)

paradox1026

paradox1026

Üye
süper:D

ademvehavva

ademvehavva

Üye
abi bana cevap yazmıssın ama ben bişi anlamadım kim nereyi alma hesabında şimdiye kadar hangi ülke Türekiye tapraklarını almak için geldi bize arkadaşlar bırakın bu toprak alma verme davasını önemli olan özgur ve mutlu yaşamak degilmi Türkiye kime yetmiyorki ufacık adanın peşine düşmüşüz toprak ve ada davasına kafa patlatacagımıza sınırlarımızın içindekileine sahip çıkalım Cumhuriyete,Laiklige,Bayragımıza,ATATÜRKE sahip çıkalım....

sen çok hoşgörülü davranıyorsun rumlar çocuklarını hep Türk düşmaı olarak etiştiriyorlar hala megalo idea yı yani istanbulu trakyayı ve ege yi alma planları yapıyorlar onlar çocuklarını düşman yetiştirirken bizde onları dostumuz kardeşimiz diye bağrımıza basacak değiliz heralde.
oyunun linki;

indirin oynayın.
bizzat benim uploadımdır sorun çıkmaz

DJ GENTLEMAN

DJ GENTLEMAN

Üye
linki gören varmı yoksa paylaşımda link yokmuydu

Atakan

Atakan

Üye
fena degel

schumici