[ROOT] Xperia 2011 ICS [SONY XPERİA İCS ROOT YAPMA] {KİLİTLİ & UNLOCKED bootloaders}

Sponsorlu Bağlantılar

gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
    Konu Sahibi
[ROOT] Xperia 2011 ICS [SONY XPERİA İCS ROOT YAPMA] {KİLİTLİ & UNLOCKED bootloaders}
İyi geceler arkadaşlar Sony Xperia'ların ICS sürümü çıktığından beri root arıyordum sonunda buldum ve sizinle paylaşmak istedim.

İlk önce aşağıda linkten verdiğim dosyayı indirin sonra C: ye klasöre çıkarın

1. Telefonu usb hata ayıklamayı etkinleştirin. (ayarlar/geliştirici seçenekleri/usb hata ayıklama)
2. Bilinmeyen kaynakları etkinleştirin. (ayarlar/güvenlik/bilinmeyen kaynaklar)
3. Telefonun ekranın sönmesini 10 dk ayarlayın isteyen ayarlasın :)

C: ye klasöre çıkarttığımız dosyanın içindeki runme.bat dosyasını çalıştırıyoruz telefonu bağladıktan sonra Herhangi bir tuşa basıyoruz ve bekliyoruz telefonu kendisi bir kaç kere yeniden başlatıyor ve sonunda işlem tamam telefonumuz ROOTlandı Artık istediğimiz gibi kurcalayabiliriz..,

ROOT telefonu garanti dışı bırakır

Telefonda oluşabilecek herhangi bir sorundan mesuliyet kabul etmem .

XPERİA neo V kendi telefonum 4.0.3 yüklü ve şuanda root lu

Telefona erişimi etkileyebilecek antivirüs,Sony PC Companion gibi programları kapatıyoruz.

Not: Bazı programlar arka planda çalışıyor görev yöneticisi işlemler bölümünden onlarıda kapatın yoksa root olmuyor. (adb.exe) gibi

[/URL] Uploaded with [/IMG]

Link:

Kaynak:

• Beğen
Tepkiler: wonder1981 ve kartoncu

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Teşekkürler :oke:

• Beğen
Tepkiler: gs_1991_apo
gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim

de_la_vega_66

de_la_vega_66

Üye
Xperia Arc S ICS'de olumlu sonuç alındı..

gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
    Konu Sahibi
orjinal romlu ICS lerin hepsinde işe yarıyor.. tekrardan unroot yapmak için ise arkadaşlar sony nin kendi yazılımı ile onarma yaparak unroot yapılıyormuş yada unroot programlar var interntte onlarla yapabilrsiniz. Ama dikkatli olun...

alien97

alien97

Üye
root yaptığımızda ne gibi olumlu sonuçlar alıyoruz bende yapamayı düşünüyorumda faydaları neler söyleyebilirmisiniz.

gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
    Konu Sahibi
telefonda root erişimi gereken programları kullanabiliyorsun mesala overclock.yada istemediğin programları silip kaldırmak için ama cihaz garanti dışı kalıyor bunuda unroot ile tekrar dönüştürebiliyorsun eski haline ...

alien97

alien97

Üye
:tşk: sayenizde telefonu root ettim.

• Beğen
sherenclup

sherenclup

Üye
xperia neo v ıcs üzerinde olumlu...

• Beğen
ada097

ada097

Üye
teşekkürler...ellerine sağlık root gayet başarılı xperia arc ics 4.0.3

ayvazar

Üye
benim xperia arc s im var ve sormak istediğim şu. şu an ics yüklü ve tel yavaşladı. root ettiğimde hız yönünden nasıl sonuç alırım ve root öneriyor musunuz??

narenciye.01

Üye
Arkadaşlar ben konuya yeni dahil oldum ve bu konuda çok bilgili değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim sorum şu: Telefonum Xperia Neo. Yukarıdaki işlemleri bu telefon için yapabilirmiyim

sado09

Üye
emeğinize sağlık,
neo v için unroot işlemini de paylaşırsanız çok memnun oluruz,teşekkürler.

sado09

Üye
root yaptıktan sonra telefonda yüklü gelen orjinal uygulamaları(whatsap ,facebook gibi) nasıl kaldırabilirim,kaldır seçeneğini bulamıyorum.sonradan yüklediklerimi kaldırabiliyorum.yardımcı olursanız sevinirim.telfnum xperia neo v

alien97

alien97

Üye
Root yapınca programlar direk kalkmaz google playden root manager programını indirip istemediğiniz uygulamaları silebilirsiniz.

---------- Eklendi @ 15:36:55 ---------- Yazıldı @ 15:35:48 ----------

emeğinize sağlık,
neo v için unroot işlemini de paylaşırsanız çok memnun oluruz,teşekkürler.
Unroot için telefonu pc companiona bağlayıp onar demeniz yeterli şuan için başka unroot yöntemi yok.

• Beğen
gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
    Konu Sahibi
1 ay'a yakındır foruma giremediğim için arkadaşlar konuyu takip edemedim . unroot için markete unroot yazıp 1-2 tane program ile deneme yapın ben telefonumu unroot yapıp garantiye gönderdim garantiden falan çıkmadı çünkü telefondan herhangi birşey falan silmedim :).

---------- Eklendi @ 19:19:32 ---------- Yazıldı @ 19:17:54 ----------

sadece bu android 4.0 versiyonları için geçerlidir arkadaşlar 2.3 için denemedim en kısa zamanda deneyip haberdar ederim root yaparak belli başlı programların sistem çalışmasını engelleyebilirsiniz ramden yer kazanmak için

Invoke

Invoke

Üye
Arkadaşlar 4.0.3 te denedim rootlanmıştı. Sonra telefonu 4.0.4te yükselttim. Root iptal oldu. Tekrar rootlamayı denedim bir kaç kez ama olmadı. Nasıl rootlayabilirim yardımcı olabilir misiniz? Xperia Ray ICS 4.0.4

Denizci08

Denizci08

Üye
Benimki de aynı durumda ?

ada097

ada097

Üye
xpreria arc ics 4.0.3 başarıyla root edildi ancak 4.0.4 hata verdi. Emeğin için teşekkürler.:)

converse34

Üye
anlaşılan ray 4.0.4 te şu an için çalışan bir root programı yok, benimde rootlama girişimlerim başarısız oldu.
sonradan öğrendim ki bootlaoder in açık olması lazım ama onu da açamadım. flashtool ile de denedim ama olmadı. ustalardan birinin allah rızası için şu ray işine el atması çok makbul olacaktır. herkese kolay gelsin. inşallah çözüm bulunur

Üst Alt