.Rijkaard: "Barcelona'yı yenebilecek sihirli bir kurşun yok"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
.Rijkaard: "Barcelona'yı yenebilecek sihirli bir kurşun yok"
Eski Barcelona çalıştırıcısı Frank Rijkaard, Katalan ekibini yenebilecek sihirli bir kurşunun olmadığını düşünüyor.

Hollandalı teknik adam, 2008 yılında Barcelona’dan ayrıldı. Rijkaard’ın yerine geçen Pep Guardiola takımın oyun sitilinde devrim niteliğinde değişikler yaparak 4 sezonda 14 kupa kazandı ve devamında takımın başında bulunan Tito Vilanova ile Barcelona, La Liga’daki en iyi sezon başlangıcını yaptı.

Suudi Arabistan’nın teknik direktörlük görevini yapan Rijkaard, Katalan kulübüne karşı oynayabilmek için çok önemli bir organizasyon içinde olmak gerektiğine dikkat çekti.

Fifa.com’a açıklamalarda bulunan Hollandalı teknik adam, “Her hangi bir sihirli kurşun yok fakat siz onların oyun sitiline uyum sağlamak zorundasınız. Barcelona’ya karşı başarılı olan bir çok kulüp çok iyi organize olmuş ve çok disiplinli defans anlayışına sahiplerdi. Inter ve Chelsea, bu iki kulüpte Barcelona’yı Şampiyonlar Ligi’nin dışında bırakmayı başardı ve Real Madrid geçen sezon şampiyon oldu. Siz buna Jose Mourinho’nun başarı tarifi diyebilirsiniz, o başlangıçta Chelsea ile buna başladı. Eğer Barcelona ile 10 defa bu yolla oynarsanız sadece birinde belki yenebilirsiniz fakat asla başarının garantisi olmaz.” ifadelerini kullandı.

Ballon d’Or ödülü hakkında da açıklamalar da bulunan teknik adam, “Ben Lionel Messi’ye verirdim çünkü bence o son 3 aday arasındaki en iyi oyuncu ve bu yıl ışıltılı bir performans sergiledi. O inanılmaz bir kişi. Messi sadece basit yetenekli bir futbolcu değil. O aynı zamanda kafa olarak çok parlak ve kendini işine adamış bir futbolcu. Kişisel olarak onu izlemekten zevk alıyorum ve onunla deriden gurur duyuyorum. Çok basit bir şekilde o en iyisi.” şeklinde konuştu.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Messi'yi takıma alması onu sevmem için yeterli :)

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
doğru söylemiş adam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...