Haber Resmi Dropbox Uygulaması Yakında WP'ye Gelecek! [Güncelleme: 22/01/2015]

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Resmi Dropbox Uygulaması Yakında WP'ye Gelecek! [Güncelleme: 22/01/2015]
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Microsoft ve Dropbox bugün yaptıkları açıklamada; telefonlar, tabletler ve web ortamında Dropbox ve Microsoft uygulamalarının entegrasyonu konusunda ortaklık anlaşması sağlandığını açıkladılar.

Dropbox ve Microsoft kullanıcıları bu entegrasyonun ardından şunları yapabilecekler:

•Ofis uygulamalarından Dropbox'taki dosya ve klasörlere daha hızlı erişim.
•Doğrudan Dropbox üzerinden ofis dosyalarını düzenleyebilme ve cihazlarla eşitleyebilme.
•Yeni veya düzenlenmiş dosyaları ofis uygulamalarından Dropbox temel paylaşım özelliğiyle paylaşabilme.

Yukarıdakilere ek olarak Microsoft aynı zamanda Dropbox'ın resmi uygulamalarını önümüzdeki aylarda Windows Phone platformu ve tabletler için yayınlayacağını duyurdu.

Güncelleme: 22.01.2015
Uygulama mağazaya geldi.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nextman, suyunsesi, beats ve 3 diğerleri

lost68

lost68

Üye
Haber için Teşekkürler

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
anlaşma sağlandı demek sonunda :oke:

• Beğen
Tepkiler: m542tf ve bulutsuzgece
Rainesto

Rainesto

Üye
Hadi hayırlısı

emz

emz

Üye
:tşk:

saynesim

saynesim

Üye
Teşekkürler haber için

caner1010

Üye
:tşk:

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Konu başlığındaki " (...) WP'ye (...) " kısmını WP'na olarak değiştirebilir miyiz.

Edit: Reisler doğruyu aşağıda anlatmış.

Son düzenleme:
bozokluht

bozokluht

Üye
Konu başlığındaki " (...) WP'ye (...) " kısmını WP'na olarak değiştirebilir miyiz.
...Küçük harflerle yapılan kısaltmalara getirilen eklerde kelimenin okunuşu esas alınır: cm’yi, kg’dan, mm’den, kr'un. Büyük harflerle yapılan kısaltmalara getirilen eklerde ise kısaltmanın son harfinin okunuşu esas alınır: BDT’ye, TDK’den, THY’de, TRT’den, TL’nin vb. Ancak kısaltması büyük harflerle yapıldığı hâlde bir kelime gibi okunan kısaltmalara getirilen eklerde kısaltmanın okunuşu esas alınır: ASELSAN’da, BOTAŞ’ın, NATO’dan, UNESCO’ya vb...
Tam emin değilim ama WP'yi büyük yazdığından bence doğru :-) Yabancı kısaltmalar için ek bi kural olabilir

Edit:Şöyle bi şey buldum
"her konuda bu sebepten bi tartışma, sen cahilsin ben biliyom durumları olmaya başladı. bende araştırmacı gazeteci olarak.. eehh şaka şaka bende nedir aslı diye bakındım biraz.
konu burda, sayfanın en altında cevabı var;

arkadaş sormuş TDK'ya.;

quote:

Yabancı sözcüklere gelen eklerle ilgili TDK'ye mesaj göndermiştim, konuyu bulmuşken bununla ilgili gelen cevabı paylaşayım.

Sorum:

Alıntı:

1) Kuraldan hareketle;
Alves'li
Alvesli

Hangisi doğru acaba?

2) Yabancı sözcüklere ek getirirken okunuşlarına göre mi yoksa yazılışlarına göre mi ek getireceğiz?

United'e
United'a (yunaytıd-a)

Gelen cevap:

Alıntı:

İlgi: 13/10/2011 tarihli yazınız.

Yazım Kılavuzu'nda belirlenen kurallara göre, özel isimlere getirilen iyelik, durum ve bildirme ekleri kesmeyle yazılır. Özel isim olduğu hâlde kurum ve kuruluş adlarına, unvanlara, akım, çağ ve dönem adlarına gelen ekler kesmeyle yazılmaz.

Sorunuzun cevabı olarak özel adlara getirilen yapım ekleri ve bunlardan sonra gelen diğer ekler kesmeyle ayrılmaz. Bu durumda doğru yazılış şu şekildedir: Alvesli.

Yabancı özel adlarda adın özgün okunuşu temel alınmakta ve buna göre ek getirilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Prof. Dr. Şükrü Halûk AKALIN
Türk Dil Kurumu Başkanı"

Eğer açık yazsaymışız Windows Phone'na değil okunuşa göre Windows Phone'a olacakmış.
İşsizlik başa bela , golü de yedik zaten:ehe

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

Kısaltma ekleri, kısaltmanın okunduğu şekle göre eklenir. (Uzun haline göre eklenmez!)
Ülkemizde maalesef günlük kullanımda bu konuda çok yanlışlık yapılıyor.
"WP'ye" şeklindeki yazım doğrudur.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, yunus-emre-6606, caner1010 ve 2 diğerleri
dakamon

dakamon

Üye
Bu dropbox onedrive gibi bir şey sanırım. Peki beleş olarak kaç gb veriyor :)

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Yandex diskin bir uygulaması var mıydı?

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
haber için :tşk:

Fenomenon

Fenomenon

Üye
Ben android kullanıyorum wp'da hangisinin uygulaması var bilmiyorum.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Uygulama artık mağazada:

• Beğen
Tepkiler: ceza87
braayn

braayn

Üye
onedrive varken köşede dursun birgün ihtiycımız olurmu bilmem ama :) kalsın köşede

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Uygulama bir yerlerden tanıdık diyordum ki uygulamayı bizim eleman geliştirmiş.

@rudy Huyn

• Beğen
Tepkiler: GianniInfantino, emz, Esendağlı ve 2 diğerleri
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Sonunda geldi...

Üst Alt