Renkli patates salatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
    Konu Sahibi
Renkli patates salatası
** RENKLİ PATATES SALATASI **

MALZEMELER:
10 adet iri patates
Kırmızı renk için : 2 adet domates
Sarı renk için: 1 küçük kutu konserve mısır
Yeşil renk için: 5 adet taze soğan ; 5 yaprak marul ; yarım demet maydanoz ; yarım demet dereotu
Turuncu renk için : 4 adet iri havuç
Mor renk için :1 adet küçük mor lahana

Ayrıca zeytinyağı ; limon suyu ; tuz ; karabiber ; pulbiber

YAPILIŞI:
8 tane patatesi haşlayın, soyun.
4 tane ayrı ayrı kap hazırlayın.
Birine 4 tane patatesi , birine 2 tane patatesi , öbürüne 2 tane patatesi ve diğerinede kalan 2 tane patatesi ezin ( yada rendeleyin ).
Kırmızı renk için : 2 adet domatesi minik küp şeklinde doğrayın ve tuzlayın.
Sarı renk için : 4 tane ezdiğiniz patatese mısır, 2 kaşık zeytinyağı , 2 kaşık limon suyu , tuz , karabiber ve pulbiber ilave edip; karıştırın.
Yeşil renk için : Tüm yeşillikleri yıkayın, kurutun ve minik doğrayın. Ezilen 2 tane patatese bu yeşillikleri ilave edin. Tıpkı sarı renkte olduğu gibi 2 kaşık zeytinyağı , 2 kaşık limon suyu , tuz , karabiber ve pulbiber ilave edip; karıştırın.
Turuncu renk için : 4 adet havucu rendeleyin ve 2 kaşık zeytinyağında soteleyin. Soğuduktan sonra, diğer 2 tane ezilmiş olan patatese bu havuçları ilave edin. Diğer renklerde olduğu gibi bunada 2 kaşık zeytinyağı, 2 kaşık limon suyu, tuz, karabiber ve pulbiber katıp; karıştırın.
Mor renk için : Mor lahanayı rendeleyin yada ince kıyın. Kalan 2 ezilmiş patatese ilave edin. Bunada diğerleri gibi 2 kaşık zeytinyağı, 2 kaşık limon suyu, tuz, karabiber ve pulbiber ekleyip ; karıştırın.

Sıra geldi yerleştirmeye : Bunun için ; kek kalıbınıza streç film döşeyin.
İlk önce, doğradığınız domatesleri ( kırmızı renk ) döşeyin.
Onun üzerine, mısırlı patatesleri ( sarı renk ) döşeyin.
Onun üzerine, yeşillik olan patatesleri ( yeşil renk ) döşeyin.
Onun üzerine , havuçlu patatesleri ( turuncu renk ) döşeyin.
Son olarakta , mor lahanalı patatesleri ( mor renk ) döşeyin.
Salatanızı 2 saat buzdolabında bekletin.
2 saat sonunda dolaptan çıkarıp, servis tabağına ters çevirin.
Muhteşem salatanızı dilimleyip, servis edebilirsiniz.

Tepkiler: huri$

huri$

Üye
ufffffffffff gokku$agi gibi hemde saglikli
te$ekkurler pprenses

huri$

Üye
hafta sonu yapim çocuklar evdeyken
severler belki

huri$

Üye
kiz denedim ben bunu çokta guzel oldu ama hepsini ben yedim
az yapmi$tim iyiki
biraz daa $ey ben galiba mor renk yerine kirmizi pancar kullancam uyuzlar lahana yi sevmediler ayirarak yediler
en uygun o var tam mor olmayack ama ona yakin genede halbuki lahana yaki$mi$ti
pancar sekerli gibi durur neyse yaa bende misafir gelince yaparim lahanali ellerime saglik genede tabi sana tekrar te$ekkur ederimbide ben buna cocuklar anne ne yapiyosun dediklerinde prenses salatasi dedim valla nasil ama

Konu Sahibi
ellerine sağlık ablacım afiyet olsun kırmızı pancarlada güzel olur bence de prenses salatası haaa teşekkür ederim beğenmene çok sevindim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...