ReisCFWv1.1 N8 Belle RM-596_111.030.0609 Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

ЯReiS

ЯReiS

Üye

Arkadaşlar bu konuyu tamamen güncelliyorum yeni bir konu açmadım çünki eski konuyu silip güncellemek daha mantıklı geldi kimse hatalı bir sürüm indirmesin diye sildim ve yenisini buraya ekledim..Umarım beğenirsiniz..Denemenizi tavsiye ederim gayet stabil hızlı ve görsel olarakta yeterli sayılabilecek bir çalışma oldu.Sözü fazla uzatmadan yaptıklarımı kısa kısa yazacağım..Önce ilk 4 ekran ve duvar kağıtları;

UYGULANAN MODLAR;
-İlk açılışta 4 ekran vardır..siz iştediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
-09.01.2012 tarihinde rusların yenıden modladığı CORE kullanıldı.Gayet stabil,batarya ömrünü artırma,ses yükseltildi ve en önemlisi konuşma esnasında ve müzikte cızırtılar temizlenmiş.
-Açılıştaki SMS gönderme kaldırıldı.
-Açılıştaki OVİ kaydı iptal edildi.
-Açılış sesi wakup tone olarak ayarlnadı ve ses yükseltildi.
-Galeri klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Images E,F:\Images)
-Müzikçalar klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Music E,F:\Sounds)
-Tarayıcı önbelleği "E" sürücüsüne alındı.
-Kamera fotoğraf çekim sesini kapatma seçeneği eklendi.
-Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra indirmeler kaldığı yerden devam edebiliyor
-Arama sırasında çıkan not (Etkin aktarmalar / Active Diverts) kaldırıldı.
-Java izinleri için mod eklendi
-FOTA sıfıra ayarlanıp kapatıldı.
-Roompachther türkçe eklendi.Pacth klasörü eklendi (C/Pacth)
-Akaplanda çalışan sadece sms,arama kaydı ve rehber bırakıldı saat ve takvim kapatıldı.
-Türkçe Aylin mesaj okuma modülü eklendi.
-Efektler için efekt yolu C den E ye değiştirilmiştir.E de bir klasör açıp beğendiğiniz efektleri içine koyup telefonu kapa/aç ve kullanmaya başla..
-Sözlük için Türkçe veri tabanı eklendi.
-Kilit tuşunu açıp kapama esnasındaki titreşim kaldırıldı.
-Arama esansında karşı taraf cevap verince veya konuşma bitince titreme(tactile feedback) eklendi.
-Bütün widget ler türkçe olarak eklenmiştir ve sorunsuz çalışıyor.
-Wi-fi duyarlılığı artırılmıştır.
-Güç kaynağı tuşuna Yeniden Başlat seçeneği eklenmiştir.
-Limitsiz Ev Ekranı Modu eklendi.
-Connect popup eklendı(Bağlantı anında sol üst köşede açılan pencere)
-Tema effectleri default olarak AÇIK gelir.
- Dokunmatik Ekran Titreşiminde İyileştirilme Yapıldı
- Dosya Yöneticisinde .sis .sisx Dosyalarını gönderebilmeniz için mod eklendi.
- Sorunsuz Güncelleme Yapabilmeniz İçin Mod EKlendi.
-Menü Izgara Modifiyesi yapılmıştır.Yatayda ve dikeyde daha fazla simge ve simge isimlerinin adlarını değiştirme olanağı sağlanmıştır.
-Tweaks.sis eklenmiştir (flashtan sonra x-plore yardımıyla Z/ Tweaks klasörü içindeki tweaks.sis dosyasına tıklayıp kurunuz.)
Tweaks ile telefonun gizlenmiş bütün ince ayarlarına kolayca erişebileceksiniz ve daha keyifli ve rahat bir kullanıma erişeceksiniz.Ben klasör içine bazı pluginler koydum siz daha çok isterseniz sitesiden indirebilirsiniz.Eğer hiç kullanmak istemezsenız Z/ !Tweaks klasörünü silebilirsiniz.
Tweaks ile;
-Telefon bildirimlerini (batarya dolu batarya boş bildirimi,Tasarruf modu bildirimi gibi) açıp kapatabilirsiniz.
-Erişim noktası ayarı,Bluetooth ayarı,sms ayarları vs vs..

KALDIRILAN PROGRAMLAR;
-Shazam müzik programı
-Microsoft Communicator
-Youtube
-F-secure
-Ovi müzik kaldırıldı.
-TopApp kaldırıldı.
EKLENENLER;
-Ofis türkçe
-Adobe reader türkçe
-Video ve Photo editör.

Yükleme konusunu çok detaylı yazmak istemiyorum her tarafta var burdada indirdiğiniz doyaları RM-596 klasörünün içine atıp o klasörüde C/program file/nokia/phoenix/product/ içine atıp phoenix i açıyoruz ve dead flash atıyoruz..belki 30 kez flashladım hiç bir sorun yoktur..flash bitince ekranda TEST MODE yazısı çıkar acele etmeyin telefon kendisi açılır ve ilk açılışta biraz ağır olabilir bekleyin..

Konuyu tamamen guncelledim arkadaslar sebepleri:

1-15.01.2012 tarihli final modlu core cikti onu kullandim..herkes batarya omrunu ve ses kalitesini cok ovuyor bakalim..
2-Muzik player screensaver eklendi.
3-Secenekli olarak menuler yukleme (kapali-standart ve standart modlu)
4-bildirimler widgeti eklendi anna iconlu
5-best screesnap (ekran goruntusu alma programi) eklendi
6-X-Plorer eklendi
7- Telefonun okuma dili ingilizce ve turkcedir.Yazma dili tr-ing ve ruscadir.
8-ses ayarlari biraz daha artirildi ve hiz ayarida ayni sekilde yukseltildi.
Arkadaslar indirmek isteyenler hangi menu istiyorsa ona uygun rofs2 yi paket icine koyup flash atacaklardir. Flashlama bastan sona sorunsuzdur..telefon Test Moda girer..dokunmayin bekleyin..biraz uzun suruyor..kendisi acilacaktir
9-Baslangic programlari duzenlendi ve:
Arama kaydi,mesajlar,rehber,takvim ve saat startuptan cikartildi.
10-CFW icindeki butun diger diller temizlendi (programlarin turkce ve ingilizce haric butun dilleri) yardim dosyalari temizlendi.
11-Roompatcher otomatik baslamasi icin gerken ayar yapildi.
12-Duvar kagidini ekrana basip goruntu diyerek degistirebilirsiniz(ben bir kac resim ekledim)
13-E/effects klasoru olusturup istediginiz efekti deneyebilirsiniz.
14-kamera ayari yapildi.

Menu secenekleri;

Açık menü-standart

Toplu menü;oyunlar-haritalar-uygulamalar-araçlar-internet olarak gruplanır.

Modlu menü

Arkadaslar hangisini isterseniz onun isminin yazılı olduğu ROFS2 dosyasını indirip diğer indirdiğiniz paketin içine koyup flashlayın.Flash sorunsuzdur sadece acele etmeyin telefon test moda girer ve bşraz geç açılır.... bekleyin kendisi açılacaktır..güle güle kullanın..​

ve Yardimci dosyalari indirin masa ustunde RM-596 klasorune cikarin.

Sonra Hangi menuyu istiorsaniz o linke tiklayip inen rofs2 dosyasini ilk indirdiginiz ve RM-596 klasorune cikardiginiz dosyalarin yanina atiin.

1-TOPLU MENU ROFS2

2-Acik menu-Standart Belle menu

Asagidaki dosyayi indirip ilk indirdiginiz paketin icine atip flashlayin..

3-Modlu Menu (grid menu)

Asagidaki rar dosyasini indirip icin cikan UDA ve ROFS2 dosyasini ilk pakete atin ama Paketteki UDA yi SILIN UNUTMAYIN!!!

NOT: Arkadaslar upload tamamdir..insallah unuttugum bir sey yoktur ben 2 gun denedim oyle ekledim siteye..genede gozden kacan veya anlasilmayan bir sey olursa yazin elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisirim..herkese tesekkur ederim...

• Beğen
Tepkiler: firtina.84, soysal3442, devran86 ve 11 diğerleri

Utk4n*

Utk4n*

Üye
4x4 Menü bellede ilk defa gördü baya güzel olmuş :). Fakat tercihlerdeki Şahin iyi durmamış. Eline sağlık.

ЯReiS

ЯReiS

Üye
Sizin indirdiginiz linkteki cfw nin tercihlerinde GENEL olarak gorunuyor..onu ben kendim icin yaptim..

tuzluca76

tuzluca76

Üye
Heee bende Sahin di diye indirmeyecektim öğrenmem iyi oldu. Ellerine sağlık. Kurtulus abinin bellede çok iyi ama seninkide güzel geldi denemek lazım. İnşallah symbianda son günlerim senin belleyide deneyelim gitmeden :)

----------Eklendi @ 13:09:30 ---------- Yazıldı @ 13:06:16 ----------

Birde şu 4x4 menü seçeneğini kaldırma varmı acba ? Çünkü çok problemli bir şey geçen yükleyip kullandım. Herhalde C system ve E systemdeki menurender dosyalarını silince kalkıyor ?

• Beğen
Tepkiler: ЯReiS
ЯReiS

ЯReiS

Üye
Heee bende Sahin di diye indirmeyecektim öğrenmem iyi oldu. Ellerine sağlık. Kurtulus abinin bellede çok iyi ama seninkide güzel geldi denemek lazım. İnşallah symbianda son günlerim senin belleyide deneyelim gitmeden :)

----------Eklendi @ 13:09:30 ---------- Yazıldı @ 13:06:16 ----------

Birde şu 4x4 menü seçeneğini kaldırma varmı acba ? Çünkü çok problemli bir şey geçen yükleyip kullandım. Herhalde C system ve E systemdeki menurender dosyalarını silince kalkıyor ?

Deneyin gercekten guzel..bi sorun yok ben her seyi denedim..mutlaka kurtulusunkide guzeldir karsilastirmak istemiyorum ben kendime gore nasil rahat kullanabilirim nasil hizli kullanabilirim bunlari goz onune alarak her seyi kendim yaptim..gozden kacanlarda olmus olabilir su an bilmiyorum olursada duzeltirim zaten..

Menude bir sorun yok ama eger silmek isterseniz C\sys\bin\Menurenderer.dll ve C\sys\hash\menurenderer.dlldosyasini silin

• Beğen
Tepkiler: OzGuRKnowN
betoner

betoner

Üye
Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Office sürümü nedir? Ona göre test amaçlı kurabilirim.

• Beğen

dinopis01

Üye
reis kardeşim gerçekten güzel ayar vermişsin başlangıçta duvar kağıtları yüklü olarak gelmesi de iyi olmuş.Ana ekran efektini beğendim.Widgetlerde sorun yok.web tarayıcı takılmadan çalışıyor. Teşekkürler

• Beğen
KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
butun sùrùmleri yuklemistim kurtulus40 ile beraber bu sùrùmù de tavsiye ederim 2si de cok guzel. Hatta 2tane n8'im olsa birine kurtulus40 taylor yuklerdm birine bunu

• Beğen
batmanyavuz

batmanyavuz

Üye
Mesajlar, ajanda ve saat başlangıçta kendiliğinden açılıyor.

tuzluca76

tuzluca76

Üye
Hocam yükledim eline sağlık herşey iyi güzelde effects klasörü nerde. Jin hao effects berbat.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler,baya güzele benziyor,yarın akşam indirip denemeyi düşünüyorum,bu akşam misafrim var müsait değilim.Ellerin dert görmesin

• Beğen
tuzluca76

tuzluca76

Üye
Tamam oldu sağol. Şimdide dosya yöneticisinde çok büyük bir sorun var. Ama senin belleye mâl etmeyim. Benim dosyalarda sorun olabilir.

tugrul_27

tugrul_27

Üye
kardeş emeğine sağlık dokunma hassasiyeti nasıl acaba dokunmda bi sertlik varmı özellikle ana menüde eğer hassasiyet iyi derecede ise kurmayı düşünüyorum ziraz bugüne kadar yüklediğim bellelerin hepsinin dokunmatiğinde sertlik var bilhassa ana menüde bi video çekip koyman mümkünmü bi test edelim tekrar annaya dönmek zor bi okadar ayar yapmak baya zor şimdiden saol

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
kardeşim tekrar emeğine sağlık

bilgin olsun diye söylüyorum 609 yüklü olanlar sadece core dosyasını indirsin demişsin. ama sadece core dosyası yeterli olmaz senin cfw yüklenmesi için. tüm dosyaların indirilmesi gerekiyor eğer 609 yüklübi telefona dahi güncelleme yapılacaksa.

• Beğen
Utk4n*

Utk4n*

Üye
Photo ve Video editör linkini atarmısın.
Rica etsem multiupload'a filan atarsan iyi olur.

ЯReiS

ЯReiS

Üye
pardon cift mesaj oldu

----------Eklendi @ 16:01:34 ---------- Yazıldı @ 15:55:51 ----------

kardeşim tekrar emeğine sağlık

bilgin olsun diye söylüyorum 609 yüklü olanlar sadece core dosyasını indirsin demişsin. ama sadece core dosyası yeterli olmaz senin cfw yüklenmesi için. tüm dosyaların indirilmesi gerekiyor eğer 609 yüklübi telefona dahi güncelleme yapılacaksa.

Evet haklisiniz ama ben eksik yazdim galiba ..bu coreyi tavsiye ettim cunki belki benim duzenledigim cfw milletin hosuna gitmeyebilir bu core (ses goruntu ve batarya icin) iyi oldugu icin kullanmalarini tavsiye ettim..aslinda core icinde bi sey yok ekledigim sadece effect ve wallpaper var..onu kendileri duzenleyip(mesela uda icine atip) core yi refurbish ile guncelleyebilirler.

----------Eklendi @ 16:04:26 ---------- Yazıldı @ 16:01:34 ----------

kardeş emeğine sağlık dokunma hassasiyeti nasıl acaba dokunmda bi sertlik varmı özellikle ana menüde eğer hassasiyet iyi derecede ise kurmayı düşünüyorum ziraz bugüne kadar yüklediğim bellelerin hepsinin dokunmatiğinde sertlik var bilhassa ana menüde bi video çekip koyman mümkünmü bi test edelim tekrar annaya dönmek zor bi okadar ayar yapmak baya zor şimdiden saol

Dokunmatik konusunda supheniz olmasin iyi yumusak ben bunun icin bir mod ekledim..video sansim imkanim yok olsa severek ama inan yok..ama goreceli bir sey oldugu icin sert veya yumusak diyip sizi etkilemek istemem kisiden kisiye degisir cunku.. ben memnunum denemenizi tavsiye ederim..

----------Eklendi @ 16:05:26 ---------- Yazıldı @ 16:04:26 ----------

Photo ve Video editör linkini atarmısın.
Rica etsem multiupload'a filan atarsan iyi olur.

Tabiki rar icinde hem sis hemde cooker icin olani var..kurulu sisteme sis uzantili olani kurunuz..

tugrul_27

tugrul_27

Üye
kardeş birde kamera yada foto kayıt klasörü E klasöründe DCIM diye bir klasöre mi kaydediyo bi baksana buna

Utk4n*

Utk4n*

Üye
- Mesajlar, ajanda ve saat başlangıçta kendiliğinden açılıyor.
- Tercihlerde " Genel " yazmıyor. Boşluk var sadece.
- Menüde bi dosyaya tıkladıgımızda üstündeki dosyanın adı kayboluyor bu bi sorun degil tabi.
- Widgetler eklenilse daha iyi olucak.

Kullandıkca yazarım. Eline sağlık.

Üst Alt