RAW Olmuş SD Kartım Düzeltilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
RAW Olmuş SD Kartım Düzeltilir Mi?
Konuyu yanlış yerde açtıysam kusura bakmayın

MicroSD kartım durduk yere biçimlendir dedi. Bilgisayarda bir program ile verileri kurtardım ancak biçimlendiremiyorum. Telefonda olmuyor, bilgisayarda Windows Biçimlendirmeyi Bitiremedi diyor. Disk yönetiminde hafıza görünüyor. Ayrılmamış bölüm yok ve mavi çizgili. Üst tarafta ise sd kart görünmüyor.

Not: Bilgisayara bir sd kart okuyucu yani hafıza kartını usb girişine takmaya yarayan aparat ile bağladım.

Yaptıklarım;
•Windows'un normal dosya gezgininden biçimlendirmede olmadı Windows Biçimlendirmeyi Bitiremedi hatası verdi.
•CMD ile chkdsk e: /f komutu ile taramayı denedim RAW falan birşeyler yazdı olmadı
•Disk Yönetiminden biçimlendirmeyi denedim olmadı

Tavsiyelerinizi bekliyorum yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleme:

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Disk partition kullan

• Beğen
Tepkiler: DaRKWaRRıoR
PALA.

PALA.

Üye
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DaRKWaRRıoR
DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
Disk partition kullan
Merhaba, hata veriyor onemli bir hata yuzunden basarisiz diyor olmuyor o yontem
Mesaj birleştirildi:

Disk yönetimindeki Ekran görüntüsü atarmısınız üstüne sağ tıklayınca açılan menüyüde atın

e yerine sorunlu diskin harfi gelecek ve cmd yönetici olarak açılmalıdır. USB dönüştürücüde anahtar varsa onada dikkat edin.
Yazınız icin tesekkur ederim.. Bilgisayar arkadasimin ve en erken pazartesi ulasabilirim. E yerine dogru yaptim ve Raw falan yazdi chkdsk komutu olmadı. Usb dönüştürücü anahtarsiz SUBZERO CA26.

Ama aklimda disk yonwtimi kalanlar soyle

Altta kart gorunuyor ve 29.49gb yaziyor ustunde mavi cizgi var.
Sag tik yapiyorum sadece bicimlendir, surucu adi ve yolu ayarla, sil ve ozellikler cikiyor gerisi tiklanmiyor.

Yine ayni disk yoneticisinde en ust tarafta bilgisayarin hard diski NTFS formatli vs. Görünüyor ancak kartim görünmüyor.
Raw olduğu kanısına chkdsk komutunda dediğim gibi raw vs. yazdigi icin vardım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Sag tik yapiyorum sadece bicimlendir, surucu adi ve yolu ayarla, sil ve ozellikler cikiyor gerisi tiklanmiyor.

Yine ayni disk yoneticisinde en ust tarafta bilgisayarin hard diski NTFS formatli vs. Görünüyor ancak kartim görünmüyor.
Raw olduğu kanısına chkdsk komutunda dediğim gibi raw vs. yazdigi icin vardım.
Hocam çalıştıra diskmgmt.msc yazıp, enter dedikten sonra açılan disk yönetiminde de RAW yazar.
Eğer içerisinde önemli veriniz yoksa, diskmgmt.msc üzerinden diske sağ tıklayıp > sil komutu verin, ardından tekrar sağ tıklayıp yeniden yapılandırabilirsiniz. Eğer o 32 gb (29,88gb) olan disk sağlamsa mavi olan renk, disk silindiğinde siyah renk olur.
Eğer silmede de sorun varsa, başka bir bilgisayarda deneyin, bazı bilgisayarlarda disk yapılandırma servisleri kapalı oluyor.
Eğer farklı cihazlarda da silme işlemi başarılı olmazsa, kalıcı bir hasar olabilir, o zaman tekrar bakarız duruma göre, umarım sorununuz çözülür.

• Beğen
Tepkiler: DaRKWaRRıoR ve MAERKEK
DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
Hocam çalıştıra diskmgmt.msc yazıp, enter dedikten sonra açılan disk yönetiminde de RAW yazar.
Eğer içerisinde önemli veriniz yoksa, diskmgmt.msc üzerinden diske sağ tıklayıp > sil komutu verin, ardından tekrar sağ tıklayıp yeniden yapılandırabilirsiniz. Eğer o 32 gb (29,88gb) olan disk sağlamsa mavi olan renk, disk silindiğinde siyah renk olur.
Eğer silmede de sorun varsa, başka bir bilgisayarda deneyin, bazı bilgisayarlarda disk yapılandırma servisleri kapalı oluyor.
Eğer farklı cihazlarda da silme işlemi başarılı olmazsa, kalıcı bir hasar olabilir, o zaman tekrar bakarız duruma göre, umarım sorununuz çözülür.
Uzun yazınız için çok teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi bir bilgisayarda sil komutu verdim beklenmeyen bir hata olustu demisti. Onu o zaman baska bir pc de deneyecegim. Pazartesi günü bir deneyeyim cunku benim bilgisayar yok, bir arkadasiminkinden bakiyordum bu sefer baskasina gidecegim. Ozman size geri cevap yazarim.
Mesaj birleştirildi:

Uzun yazınız için çok teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi bir bilgisayarda sil komutu verdim beklenmeyen bir hata olustu demisti. Onu o zaman baska bir pc de deneyecegim. Pazartesi günü bir deneyeyim cunku benim bilgisayar yok, bir arkadasiminkinden bakiyordum bu sefer baskasina gidecegim. Ozman size geri cevap yazarim.
Raw yazmasi bir kenara o diger pc suruculerinin bulundugu NTFS bicimli sürücülerin oldugu yerde (yani disk yonetiminde ust taraftaki surucu listesi) gorunmuyor kart. Sadece asagida gorunuyor 29gb falan yaziyor
Mesaj birleştirildi:

Elimde olsa ekran goruntusu atacagim ama maalesef bende koyde yasiyorum buralarda yok ilceye gidince bakabiliyorum yarin falanda isim olmadığı icin benzinde pahali biliyorsunuz 😁 pazartesi gidecegim

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
Tamamdır, ama hatanın görselini mutlaka at bizde bir araştırıp bakalım.

Acelesi yok, zaten 3 litre benzin parasına yenisini alırsınız :)
😁 evet dogru. Atarim merak etmeyin

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Düzelir Düzelir Allah Uçak Kazası Vermesin :mahcup:

Şimdi Eğer Kart Durduk Yere Bunu Yaptıysa Bozulmuş Olabilir.Birden Elektrik Keser Cihaz Birşey Yapar Kart Zarar Görür.Bunların Okuma Belleğimi Ne Var Yazma Filan Orası Hasar Olursa Kart GG Oluyor.Biçimlendirme vs Fayda Etmeyebilir. Disk Yönetiminden Biçimlendirmiyor Mu? Orada Görünüyor Mu Kart?

MiniTool Partition Wizard Programı İlede Deneyebilirsin Ama Kartın Durumunu Öğrenmek Gerek. Eğer Başka Kart Okuyucu vs Varsa Onunlada Denemekte Fayda Var

• Beğen
DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
Tesekkur ederim hocam. Durduk yere yapti. Bicimlendirme yapmayi deneyince windows biçimlendirmeyi bitiremedi diyor ve disk yonetimindede bicimlendirilmiyor. Disk yoneyiminde Ust tarafta bilgisayarin hard diski falan gorunuyor adi yazıyor ama kart cikmiyor. Alt tarafta ise kart gorunuyor, 29.49 gb yaziyor ve ustunde mavi bir cizgi var.
Yarin sabah minitool ile deneyecegim.
Kart okuyucu SUBZERO CA26, bilgisayarın kasasında SD Kart adaptör girişi yok. Baska bir adaptor ile de denemeye calisirim.
Düzelir Düzelir Allah Uçak Kazası Vermesin :mahcup:

Şimdi Eğer Kart Durduk Yere Bunu Yaptıysa Bozulmuş Olabilir.Birden Elektrik Keser Cihaz Birşey Yapar Kart Zarar Görür.Bunların Okuma Belleğimi Ne Var Yazma Filan Orası Hasar Olursa Kart GG Oluyor.Biçimlendirme vs Fayda Etmeyebilir. Disk Yönetiminden Biçimlendirmiyor Mu? Orada Görünüyor Mu Kart?

MiniTool Partition Wizard Programı İlede Deneyebilirsin Ama Kartın Durumunu Öğrenmek Gerek. Eğer Başka Kart Okuyucu vs Varsa Onunlada Denemekte Fayda Var

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tesekkur ederim hocam. Durduk yere yapti. Bicimlendirme yapmayi deneyince windows biçimlendirmeyi bitiremedi diyor ve disk yonetimindede bicimlendirilmiyor. Disk yoneyiminde Ust tarafta bilgisayarin hard diski falan gorunuyor adi yazıyor ama kart cikmiyor. Alt tarafta ise kart gorunuyor, 29.49 gb yaziyor ve ustunde mavi bir cizgi var.
Yarin sabah minitool ile deneyecegim.
Kart okuyucu SUBZERO CA26, bilgisayarın kasasında SD Kart adaptör girişi yok. Baska bir adaptor ile de denemeye calisirim.
Çokta Kasmaya Gerek Yok Aramızdan Göçmüş Olabilir Kartın.

DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
@MAERKEK , @PALA. , @DarkredBlue61 , fotograflari disk yonetiminden cektim.
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

Minitool adli uygulamada ise kart gorunuyor. Altta üstünde siyah çizgi var ve BAD DISK falan yaziyor. Ustune Sag tik yapiyorum birsey olmuyor. Bu kart olmaz kalici hasar gormus diyor googleda

Son düzenleme:
PALA.

PALA.

Üye
Birim Sil... Yapınca Siyah oluyor mu ?

Not: mevcut diskiniz silinir.

DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
Birim Sil... Yapınca Siyah oluyor mu ?

Not: mevcut diskiniz silinir.
Yeniden baslat demisti diye hatırlıyorum ama kapatip acinca yine ayni gorunuyordu cozumu yok hocam atacaz cope. Cope atsam rahat edicem ama 1 2 gun bekliyorum belki bulurum bir yerde diye

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Yeniden baslat demisti diye hatırlıyorum ama kapatip acinca yine ayni gorunuyordu cozumu yok hocam atacaz cope. Cope atsam rahat edicem ama 1 2 gun bekliyorum belki bulurum bir yerde diye
Şuan bir bozukluk görünmüyor, sorunu tam olarak anlayamadım.
Bilgisayarın kendisinden kaynaklı olabilir. Alttaki yöntemi de deneyebilirsin.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

1- CMD Komut İstemcisi (Yönetici Haklarıyla) açın.
2- diskpart yazın ve Enter'a basın.
3- list disk yazın ve Enter'a basın.
4- select disk * yazın ve Enter'a basın. ("*" yerine yazacağınız numara burada USB flash sürücünüze karşılık gelen numara olmalı örnekte select disk 3)
Bu kısma dikkat edin sistem diskinizi yanlışlıkla silmeyin ! Zaten 32 gb olan diskinizi boyutundan teşhis etmeniz gerekir. Genelde select disk 2 yada 3 olur.

5- clean yazın ve Enter'a basın.
6- create partition primary yazın ve Enter'a basın.
7- format quick fs=ntfs yazın ve Enter'a basın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Son düzenleme:
  • Beğen
DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
Şuan bir bozukluk görünmüyor, sorunu tam olarak anlayamadım.
Bilgisayarın kendisinden kaynaklı olabilir. Alttaki yöntemi de deneyebilirsin.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

1- CMD Komut İstemcisi (Yönetici Haklarıyla) açın.
2- diskpart yazın ve Enter'a basın.
3- list disk yazın ve Enter'a basın.
4- select disk * yazın ve Enter'a basın. ("*" yerine yazacağınız numara burada USB flash sürücünüze karşılık gelen numara olmalı örnekte select disk 3)
Bu kısma dikkat edin sistem diskinizi yanlışlıkla silmeyin ! Zaten 32 gb olan diskinizi boyutundan teşhis etmeniz gerekir. Genelde select disk 2 yada 3 olur.

5- clean yazın ve Enter'a basın.
6- create partition primary yazın ve Enter'a basın.
7- format quick fs=ntfs yazın ve Enter'a basın ve işlemin bitmesini bekleyin.
Deneyecegim hocam bugun tsk ederim yaziniz icin. Samimi bir arkadasim olmasa utanacagim artik gidip gidip durmaktan

• Beğen
DaRKWaRRıoR

DaRKWaRRıoR

Üye
    Konu Sahibi
Çok lazım değilse, müsait ve imkanın olduğu başka bir zamana bırakın.
Dediginizi yaptim cmd de birseyler yazdi hic birsey olmadi. Disk yönetiminde birim sil dedim siyah oldu cizgi sonra hemen yine maviye dondu.
Mesaj birleştirildi:

Artik ugrasmayacagim belki baska bilgisayarda olur diye atmayacagim karti

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O Dediğim Programıda Dene Olmadı. Eğer Kartın Okuma Yazma Bölümünde Sorun Oluştuysa Çöp Olmuştur Muhtemelen

• Beğen
sublieutenant

sublieutenant

Üye
format attıktan sonra atıyo gözüküyor fakat çıkarıp taktığınızda tüm dosyalar duruyorsa donanımsal sorundur o :)) yani çipe giden data kablolarından biri iletmiyordur. kısaca çöp

Üst Alt