RAM YÜKSELTME

Sponsorlu Bağlantılar

mactvsh

Üye
    Konu Sahibi
RAM YÜKSELTME
Merhaba
Bi araştırma yapıyodum bu siteye rastladım yararlı olabileceğini düşündüm
Şimdi ben asus k53s dizüstü pc kullanıcısıyım
pcde isinma sorunu oldu kapatmaya başladı pc bi anda kendini
bende detaylı temizliğe verdim güvenilir bi servise temizlik yapıldı yazılımsal herşey yapıldı
pc rahatladı ama hala bazı oyunlarda yapıyo eskisi gibi hemen yapmıyo ama bi 10 15 dk sonra yapıyo
bende düşündüm ki ramı yükseltirsem işlemcinin üstündeki yükü azaltıp ısınma sorunu biraz daha azaltabilirmiyim
Sistem özelliklerim
i5 2410 işlemci
geforce gt540m 1 gb ekran kartı
4 gb ram
vs vs
önceden yapmıyodu bu sorunu yüksek gereksinimli bi oyun yükledim dayz diye kaldırmadı makına bu sorunu yaptı
önceden cs:go insurgency gibi oyunları grafik düşürerek rahatlıkla oynuyodum şimdide oynuyorum fps düşümü olmuyo ama pc beklemeye alıyo bi süre sonra kendini
ayrıca orta kalitede bi laptop soğutucumda var
neler yapabilirim önerilerinizi bekliyorum

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
RAMı Yükseltsen Faydası Olur Ama Bu Oyunlarda Kapanmasını Önlemez Eğer Isınıyorsa Altına Sogutucu Al İçini İyi Temizlemişlermi Ayrıca? O Kadar Çabuk Isınıp Kapanmaması Gerekiyor."Speccy" Adındaki Programı İndirip Oyun Esnasında Biraz Oyadıkdan Sonra Görselini Çekip PAylaşirmısın Sanırım Ekran kartın Aşırı Isındığı İçin Kapanıyor.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eğer ram kullanmının üzerine çıkıyorsan takılma olabilir
Ama kapanma yapmaz
Bence tek sorun ram değil
İşlemci ve gpu termal macun unu eğer yenilemediyseniz yeniletin

mactvsh

Üye
    Konu Sahibi
RAMı Yükseltsen Faydası Olur Ama Bu Oyunlarda Kapanmasını Önlemez Eğer Isınıyorsa Altına Sogutucu Al İçini İyi Temizlemişlermi Ayrıca? O Kadar Çabuk Isınıp Kapanmaması Gerekiyor."Speccy" Adındaki Programı İndirip Oyun Esnasında Biraz Oyadıkdan Sonra Görselini Çekip PAylaşirmısın Sanırım Ekran kartın Aşırı Isındığı İçin Kapanıyor.
hocam için yeni temizlendi detaylı temizlik yapıldı kaliteli bi serviste temizlendiğinden eminim altındada soğutucu var ama yinede o oyunlarda kapatıyo biraz daha geç kapatıyo öncekine göre ama yinede kapanıyo
Eğer ram kullanmının üzerine çıkıyorsan takılma olabilir
Ama kapanma yapmaz
Bence tek sorun ram değil
İşlemci ve gpu termal macun unu eğer yenilemediyseniz yeniletin
mağcun yeni değiştirildi detaylı demizlikte hepsi yapıldı ram kullanımıda zaten 4 gb ram var bunun 2.99 unu kullanıma sunuyo pc oyundayken 2.50 2.70 arasında ram kullanıyo ben bunu yükseltim işlemcinin üstündeki baskıyı azaltabilirmyiim onu merak ediyorum

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
hocam için yeni temizlendi detaylı temizlik yapıldı kaliteli bi serviste temizlendiğinden eminim altındada soğutucu var ama yinede o oyunlarda kapatıyo biraz daha geç kapatıyo öncekine göre ama yinede kapanıyo

mağcun yeni değiştirildi detaylı demizlikte hepsi yapıldı ram kullanımıda zaten 4 gb ram var bunun 2.99 unu kullanıma sunuyo pc oyundayken 2.50 2.70 arasında ram kullanıyo ben bunu yükseltim işlemcinin üstündeki baskıyı azaltabilirmyiim onu merak ediyorum
Çok Az Alırsın Yükü Ama Yine Kapanır PC Engel Olamazsın.O Pcyede Masrafa Gerek Yok Baya Eskidi Cihazın

mactvsh

Üye
    Konu Sahibi
Çok Az Alırsın Yükü Ama Yine Kapanır PC Engel Olamazsın.O Pcyede Masrafa Gerek Yok Baya Eskidi Cihazın
cihaz eskidi ya 5. senesini doldurmak üzere benim amacımda mart nisana kadar idare etmesi pcnin o zaman nasip olursa pc toplamayı düşünüyorum

Alcyone

Alcyone

Üye
Merhaba
bende detaylı temizliğe verdim güvenilir bi servise temizlik yapıldı yazılımsal herşey yapıldı
pc rahatladı ama hala bazı oyunlarda yapıyo eskisi gibi hemen yapmıyo ama bi 10 15 dk sonra yapıyo
bende düşündüm ki ramı yükseltirsem işlemcinin üstündeki yükü azaltıp ısınma sorunu biraz daha azaltabilirmiyim
Sistem özelliklerim
i5 2410 işlemci
4 gb ram
vs vs
önceden yapmıyodu bu sorunu yüksek gereksinimli bi oyun yükledim dayz diye kaldırmadı makına bu sorunu yaptı
önceden cs:go insurgency gibi oyunları grafik düşürerek rahatlıkla oynuyodum şimdide oynuyorum fps düşümü olmuyo ama pc beklemeye alıyo bi süre sonra kendini

kardeşim sen en fazla kaç gb ram takabileceksin o pc ye hadi taktıkn diyelim 32 gb sence yarar mı? işlemciyle ram aynı mı. senin işlemicinin ömrü tükenmek üzere olabilir bu en düşük ihitmal çünkü hatalı üretilmediyse bu kadar kolay bozulamaz. senin işlemcinin jeli bitmiş olabilir yani öyle tabir ediyorlar ya da fanın tozlanmıştır veya ona benzer bir durumdan dolayı işlemcin soğutulamıyor olabilir. bence garantisi varsa garantiye gönder durumdan şikayetçi ol ileride o bilgisayarı kullanamazsın bile

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
cihaz eskidi ya 5. senesini doldurmak üzere benim amacımda mart nisana kadar idare etmesi pcnin o zaman nasip olursa pc toplamayı düşünüyorum
OZ aman Boşa Masraf Yapma Altına Soğutucu Al Kullan İşte Niye Uğraşiyorsunki

hikmet366

hikmet366

Üye
Pc de window kaç yuklu 32 64 mu

CsWqIve34

Üye
Merhaba
Sistem özelliklerim
i5 2410 işlemci
4 gb ram
vs vs
akim yerinde bir sikinti olmasin

Adilx05

Adilx05

Üye
İşlemciyle bi alakası olduğunu sanmıyorum sen Psunu kontrol et çünkü işlemci oyun oynayarak kapanacak kadar ısınmaz.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İşlemciyle bi alakası olduğunu sanmıyorum sen Psunu kontrol et çünkü işlemci oyun oynayarak kapanacak kadar ısınmaz.
Laptopdan Bahsediyor Isınmaz Diyorsun Ben Ne PCler Gördüm Kimisi Açtığında 18 Derece Kimisi 50 Derecen Başlıyordu Sistem Çok Yeterli Değil Zaten Isınması Gayet Normal Zaten RAM Dolarsa Yük Otomatik İŞlemciye Kalır Oda %99 Kullanıma Vurur Pcyi Kastırır Zorlar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Laptopdan Bahsediyor Isınmaz Diyorsun Ben Ne PCler Gördüm Kimisi Açtığında 18 Derece Kimisi 50 Derecen Başlıyordu Sistem Çok Yeterli Değil Zaten Isınması Gayet Normal Zaten RAM Dolarsa Yük Otomatik İŞlemciye Kalır Oda %99 Kullanıma Vurur Pcyi Kastırır Zorlar
Ram dolarsa pc işlemleri hdd ye devreder
Ramin boş olması pcyi rahatlatır ama bunun işlemci ile alakası yoktur
Yani bi pc de 16gb ram ile 8gb aynı hızda çalışır
İsterse 7gb dolu olsun
Ama eğer 8 gb kullanımı geçtiyse
16gb olan farkını koyar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ram dolarsa pc işlemleri hdd ye devreder
Ramin boş olması pcyi rahatlatır ama bunun işlemci ile alakası yoktur
Yani bi pc de 16gb ram ile 8gb aynı hızda çalışır
İsterse 7gb dolu olsun
Ama eğer 8 gb kullanımı geçtiyse
16gb olan farkını koyar
RAM Dolarsa İşlemcininde Belirli Bİr RAM İşleme Gücü Var Ben PCde Oyun Açık Olsa Bir Yandanda Kopyalama Yapsam Oyunda Yüke Binince Kopyalamanın Hızımda Bile Düşüş OLuyor RAMI DOldur İşlemcide Zorlanacaktır Ha BU Zorlanma Belki Ön Bellekdeki Dosyalara Ulaşımın Geç Olmasından Dolayıdır Onu Bİlmem

Adilx05

Adilx05

Üye
UPS ben masaüstü sandım ondan PSU dedim :) o zaman HDD veya RAM kontrolü yap

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

Üst Alt