Win7 Kasma sorunu ! (Yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
Win7 Kasma sorunu ! (Yardım)
Selamun Aleykum Arkadaşlar . iyi forumlar .
Sıkıntım laptopumda ara ara kasma sorunu var
özellikler :
Nvıdıa optımus 4 gb ekran kartım var . 8 ram özelliklerim oynadıgım oyunlara göre gayet iyi .
kran kartı güncel . açılıp temizliği yapıldı . sogutucum var altında .
derdim şu bilgisayarım oyunlarda ara ara kasma yapıyor 10 saniyede aşağı yukarı .

GTA IV : kasma problemi var
Knight Online : SIKINTI YOK takır takır oynuyorum
Test Driver : kasma problemi var
Call of Duty 2 : kasma sorunu yok

bende deneme amaçlı nfs underground 2 ykledım ama o oyunda bile kasma yapıyor arkadaşlar
10-15 sanıyede bi bi yardımcı olun lutfen bilen anlıyan arkadaşlar . dediğim gibi ekran kartı guncel , sogtucu al dedıler gittim aldım yıne aynı , temızlet dediler onuda yaptım temız içi ama hala kasma var sıkıntı nedir bu bilgisayarda . Bu özelliklerle bu pc nin o oyunlarda kasması imkansız işlemlerden arkada açık programda yok hersey normal ama ara ara kasma yapıyor :S yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler . iyi forumlar .

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Sistemin ne zamandır kurulu?

Polymath

Polymath

Üye
Selamun Aleykum Arkadaşlar . iyi forumlar .
Sıkıntım laptopumda ara ara kasma sorunu var
özellikler :
Nvıdıa optımus 4 gb ekran kartım var . 8 ram özelliklerim oynadıgım oyunlara göre gayet iyi .
kran kartı güncel . açılıp temizliği yapıldı . sogutucum var altında .
derdim şu bilgisayarım oyunlarda ara ara kasma yapıyor 10 saniyede aşağı yukarı .

GTA IV : kasma problemi var
Knight Online : SIKINTI YOK takır takır oynuyorum
Test Driver : kasma problemi var
Call of Duty 2 : kasma sorunu yok

bende deneme amaçlı nfs underground 2 ykledım ama o oyunda bile kasma yapıyor arkadaşlar
10-15 sanıyede bi bi yardımcı olun lutfen bilen anlıyan arkadaşlar . dediğim gibi ekran kartı guncel , sogtucu al dedıler gittim aldım yıne aynı , temızlet dediler onuda yaptım temız içi ama hala kasma var sıkıntı nedir bu bilgisayarda . Bu özelliklerle bu pc nin o oyunlarda kasması imkansız işlemlerden arkada açık programda yok hersey normal ama ara ara kasma yapıyor :S yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler . iyi forumlar .

Bilgisayarın özelliklerini tam olarak sayarsan açıklama yapabiliriz. İşlemci modelini, Ekran kartı modelini

nalcam22

nalcam22

Üye
ekra n kartının marka ve modeli ne gb önemli degil önemli olan gpu

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
yaklaşık 4 aylık pc yeni aldım daha

anladım 4 ayda birçok pro kurmuş kaldırmış olabilirsiniz sisteminizi ağırlaştıran bir kalıntı veya aktif bir program belkide bir dosya olabilir ya da unuttuğunuz bir güncelleme sıkıntı çıkarmış olabilir driver genius veya slim drivers gibi driver bulma-güncelleme programları ile bir bakın eksik birşey varsa güncelleyin olmazsa eğer format atın ya recovery kullanın sonra güncelleştirmeleri yapın.

ANIL

ANIL

Admin
Sorunun neden kaynaklandığını tam olarak bilemem ama çözüme ulaşmak için windows'u yeniden kurmak en doğru yol olur ve bunu recovery şeklinde yapman değil retail windows 7 medyası (Bildiğimiz Windows 7 tam sürümü burada paylaşımı yasak fakat internetten edinebilirsin) ile format atmalısın. Etkinleştirmek için kurulu olan sürüm ile aynı sürümü kurman gerekir orjinal lisans etiketi ile etkinleştirebilirsin. Bu konuya bakmanı tavsiye ederim. http://www.maxicep.com/notebook-net...-hard-disk-hdd-yapilandirilmalari-635019.html

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
4GB diye güvendiğin ekran kartı benim tahminimce
525mx diye düşünüyorum. veya gt 600 serisinden 610m olabilir.

tam modelini yazarsan yardım edelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt